NABÍDKA KURZŮ


Vítáme vás na stránkách Viridianu!

 Váháte, zda se zaměřit jen na malbu, nebo se nejdříve zdokonalit v kresbě? Rádi vám s výběrem pomůžeme. Kontaktujte nás na info@viridian.cz nebo na tel. čísle 608 777 107 a domluvte si nezávaznou schůzku, rádi vám pomůžeme rozhodnout se, jakým způsobem budete své výtvarné dovednosti rozvíjet.

Do ateliéru Viridian můžete přijet tvořit jak v Ostravě, tak i  v Hlučíně!

Zápis do celoročních kurzů na školní rok 2022/2023 již začal!

 

Malba

Kresba a malba pro začátečníky

Kurzy pro začátečníky jsou vytvořeny tak, aby i ti, kdo s kresbou a malbou nemají žádné zkušenosti, nebo se už dlouho kresbě ani malbě nevěnovali, mohli krok za krokem od samotného začátku své dovednosti rozvíjet. Na výběr jsou dlouhodobé kurzy, kratší kurzy i jednotlivé lekce. 

 

Kresba a malba pro mírně pokročilé

Když zvládnete základy kresby a malby, můžete se dále zdokonalovat v zachycení  prostoru, portrétu, figury, krajiny i dalších témat, a to jak v kresbě, tak i v malbě nejrůznějšími barevnými technikami. Díky možnosti prodlouženého pobytu v ateliéru se můžete danému tématu věnovat tak dlouho, jak potřebujete.  

 

Kresba a malba pro pokročilé

I pokročilí výtvarníci ve Viridianu nacházejí inspiraci pro svou tvorbu. Mohou si vybrat z náročnějších témat, která jim usnadní práci s motivem a pomohou snáze vyjádřit své umělecké vize. Právě jim je určena řada podnětných nápadů, ať už se týká kombinací výtvarných technik či zajímavých prostorových kompozic.    

 

Kurzy pro děti a rodiče

Tento kurz jsme připravili speciálně jako dárek pro všechny, kdo nám pomáhají zachraňovat psy a stromy. Připravili jsme pro rodiče (prarodiče) speciální lekce zdarma, na kterých mohou se svými dětmi strávit krásný čas a zároveň se naučit, jak dítě rozvíjet a podporovat ho v jeho výtvarných začátcích. Tento kurz si nelze koupit!  

 

Volná tvorba

Hledáte prostor pro realizaci svých uměleckých nápadů? Ve Viridianu najdete nejen nepřeberné množství mistrovských materiálů a modelů pro kresbu i malbu, ale máte také kdykoliv možnost konzultovat svou práci i technologické postupy, ať už se rozhodnete pro kresbu, malbu, olejomalbu či grafiku. A navíc budete inspirováni nejen prostředím ateliéru, ale i skvělou partou Viridiaňáků!  

 

SochaKresba aktu a postavy

Při kresbě figury se nejvíce zdokonalíte v kresbě trojrozměrných modelů a zachycení prostoru vůbec. Proto byla odnepaměti figurální kresba neodmyslitelnou součástí výuky na uměleckých školách. V našich kurzech si pro své studium kresby postavy můžete vybrat vlastní tempo, od kresby figurín až po zachycení živého modelu.  

 

PortrétKurz kresby a malby portrétu

Ten, kdo umí nakreslit portrét nebo figuru, zvládne nakreslit vše. Proto patří kresba portrétu a postavy k základům realistické kresby. Portrét se nenaučíte kreslit překreslováním fotek nebo obrázků. Je potřeba studovat podle trojrozměrných modelů. Nabídka lekcí tohoto kurzu vás povede od základu kresby lebky až k malbě portrétu.  

 

PortrétKurz olejomalby staromistrovské i moderní

Cílem tohoto kurzu je naučit všechny zájemce o olejomalbu nádhernou techniku a starých mistrů, jejichž obrazy nás oslovují dodnes. Můžete malovat jak rychlou, moderní formou, tak i technikou staromistrovskou, záleží na vašem temperamentu. Díky technice, kterou vás naučíme, vydrží vaše obrazy krásné i pro příští generace.  

 

PerspektivaKurz perspektivy

Perspektiva je často zcela neprávem vnímána jako něco, čeho je třeba se bát, přitom je to právě jen a jen dobrá znalost perspektivy, která nám umožní zachytit na dvourozměrný papír prostorové motivy tak, že nás naši nekreslící přátelé považují za kouzelníky. Perspektivu probíráme názorně a krok za krokem, určitě vás bude s námi bavit!  

 

Relaxační malováníRelaxační malování a arteterapie

Potřebujete uniknout od každodenních starostí?  Pak je tento kurz určen právě pro vás! Nemusíte mít žádné znalosti kresby a přesto můžete tvořit skvělé obrazy. Na lekcích je připraveno vše proto, abyste se zbavili stresu, úzkostí a strachu a nastartovali tak v sobě ozdravné procesy. Velmi vhodné i jako dárek pro vaše blízké.

 

Dějiny výtvarného umění a architektury

Tento kurz je určen nejen studentům, kteří se připravují na přijímací zkoušky z dějin umění (na VŠ uměleckého a humanitního směru a na fakultu architektury), ale také pedagogům, průvodcům a všem zájemcům, kteří mají zájem o výtvarné umění a jeho vývoj od pravěku až do dnešní doby.

 

Krajinomalba

Pokud se chcete věnovat krajinomalbě, určitě si nenechte ujít kurzy Ateliéru Viridian věnované této tématice. Výuka krajinomalby má ve Viridianu velmi dlouhou tradici. Rady, jak kreslit a malovat krajinu, se zde kontinuálně předávají o už od dob Julia Mařáka. Naučíte se, jak zachytit krajinu co nejpůsobivěji, ať už volnějším, moderním stylem, nebo realisticky. Výběr techniky bude záležet na vás.

 

AkrylKurz malování akrylem

Máte pocit, že akryl vypadá jaksi umělohmotně a zasychá proklatě rychle? Přesvědčíme vás o opaku. Poradíme vám, jak malovat s těmito moderními, přizpůsobivými a univerzálními barvami, aby vaše obrazy vypadaly jako olejomalby. Na tomto kurzu se dozvíte vše potřebné k tomu, abyste zvládli všechna úskalí akrylu a vyvarovali se zbytečných chyb. Jen tak budete mít ze své tvorby radost.

 

AkvarelKurz malování akvarelem

Akvarel je doslova nadpozemsky krásná technika, zřejmě proto, že je hodně založen na kouzlu náhodného rozpíjení barev.  Cílem kurzu malby akvarelovými barvami je naučit vás všem důležitým postupům, které se při malbě akvarelem osvědčily a které zkušení akvarelisté používají. Vybrat si můžete z kurzů a lekcí pro začátečníky i pro pokročilé.

 

Malování abstrakce

Nabídka lekcí, na kterých můžete abstraktně kouzlit, zahrnuje techniky, které jsou pro abstraktní malování jako stvořené. Dokonce jsou to i techniky, při kterých  si můžete zkusit práci s olejovými barvami. Vhodné jak pro úplné začátečníky, tak i pro pokročilé malíře.

 

Koně světlo zmenšeníKresba zvířat

Patříte i vy k těm, kdo se vyhýbají kresbě zvířat? Po naší lekci vám to už nebude připadat tak těžké. Naučíme vás jednoduché principy, podle kterých dokážete stavbu zvířecího těla odvodit, a proto bude pro vás  snadnější si zapamatovat, jak které zvíře vypadá.  

 

Kurz kombinovaných technikKurzy kombinovaných technik

Kombinované techniky, které jsme pro vás letos připravili, jsou nejen velmi zajímavé na pohled, ale dokážou překvapit i ostřílené malíře. Jsou vhodné i pro úplné začátečníky, protože mají nespočet variant. Kombinované techniky vás určitě budou bavit! Kurz je vhodný i jako dárek pro vaše přátele a blízké.  

 

Kresba z fotkyKresba z fotky

Kreslení a malování podle fotografie patří k oblíbeným výtvarným aktivitám. Často se nám stává, že jsme odkázáni pouze na fotografii, pokud si chceme nakreslit někoho blízkého nebo třeba krásnou scénu z dovolené. Poradíme vám, jak při kresbě z fotografie nedělat chyby a jak si co nejvíce usnadnit práci.

 

KURZ GRAFICKÝCH TECHNIKKurzy grafických technik

Grafické techniky mají tu výhodu, že se dají tisknout opakovaně, přitom však nikdy nejde o kopie, nýbrž o právoplatné originály. Můžete tak v docela krátké době vytvořit originální obrázky jako dárky pro své blízké, přání, P.F. a podobně. Kurz je vhodný i jako dárek pro vaše přátele, je vhodný i pro začátečníky.

 

Jak se přihlásit na lekce?

Přihlásit se můžete osobně v ateliéru, elektronicky nebo poštou (vyplňte přihlášku). Protože je počet posluchačů v ateliéru omezen, přednost mají ti, kdo budou mít zaplaceno kurzovné dříve. Kurzovné můžete platit hotově přímo v ateliéru, složenkou nebo z účtu – číslo našeho účtu je uvedeno ve spodní části těchto stránek. Sídlo ateliéru:

Náš ateliér najdete v Hlučíně (okres Opava), na Hrnčířské ulici 262/20 a od 3.9. 2021 také v Ostravě – Kunčičkách, na ulici Velichova 422/5.