AKTUÁLNÍ ZPRÁVY

 

Zde na této stránce najdete aktuální zprávy, určené hlavně pro posluchače kurzů. Pozor! Nezapomeňte si stránku vždy aktualizovat, jinak se vám načte starý obsah!

 

Milí malíři,  už se zase můžete hlásit do kurzů, období nahrazování kovidu konečně pominulo a díky rozšíření ateliéru v Hlučíně i v Ostravě je také více místa pro vaši tvorbu! Nabídka kurzů  je vytvořena podle vašich nejčastějších přání, a stále ještě přibývají kurzy nové. Tak si rychle zajistěte místa, přece jen stále platí, že kdo dřív přijde, ten dřív maluje.

Prosím, přečtěte si následující dopis a pokud můžete, přispějte svou vzpomínkou! Jistě jich máte na Ludvíka hodně!

Vážení,

dovolte, abych se na Vás obrátil s laskavou prosbou. Omlouvám se, že se ozývám takto neosobně…Nevím přesně na koho z Viridianu seobrátit.

U nás v Poodří jsme jej považovali za „Malíře Poodří“, ale stejně tak by mohl být nazýván „Malířem Karpat“ nebo asi nejlépe „Malířem přírody“. Pan Ludvík Kunc. Byť jsme se za roky potkali několikrát, znal jsem ho osobně jen málo. Doma nám však jeho akvarely zdobí pokoj, takže se s ním „potkávám“ denně.

S Vámi, alespoň se tak domnívám, je to jiné, protože jste měli možnost s ním prožít mnohé. A o to mi jde. Víte, rád bych připravil knihu, která by byla slovní koláží vzpomínek na něj od lidí, kteří mu byli blízcí. Knihu pojatou v neformálním duchu, knihu textů, které nebude spojovat jednotný styl ani forma, ale osoba pana Kunce. Každý jej znal trochu jinak, jako malíře, milovníka přírody, vypravěče, kamaráda…

Nuže, byli byste ochotni se o své vzpomínky podělit a s mou editorskou pomocí sestavit onu koláž? Udělala by mu, věřím, radost. Formu i rozsah textu nechám plně na Vás. Knihu by obsahovala samozřejmě jeho ilustrace a jistě by nemělo chybět ani alespoň pár jeho fotografií. I zde bych Vás laskavě požádal o pomoc, máte-li nějaké, pošlete mi je a po výběru bychom je s Vaším souhlasem, opublikovali v knížce. Její název nemám, ale ten se jistě během zpracování vynoří – prozatím jsem si zvolil pracovní: Ludvík Kunc – malíř přírody.

A aby toho nebylo dost, mám ještě jednu prosbu – Věra Koutecká sepsala návrh případných autorů, na jehož základě se Vám ozývám, ale jistě budete vědět o dalších možných k oslovení.

Dost již bylo slov, dejme se do práce. Moje role by byla editorská, Vaše autorská.

Moc Vám děkuji a budu se těšit, že se jednou potkáme na společném křtu. A na úplný závěr mám dvě konkrétní sdělení: termín – není, ale rád bych, kdyby se podařilo shromáždit texty a foto do poloviny roku 2022. A druhé je autorský honorář: tím by byl onen knižní dárek pro Malíře přírody pro všechny zúčastněné.

Snad přijměte mé pozvání…

Přeji Vám klidné a radostné dny.

 

Radim Jarošek

tel.: 608 910 562

—————————————————————————————————————————————————

1. 1. 2022 

Je právě pár minut po půlnoci, začal nám nový rok 2022.

Přeji vám všem, aby se vydařil, jako naše společná louka a sad, a hlavně, aby vás zdraví, štěstí a pohoda ani na minutu neopouštěly.

Děkuji vám za krásné chvíle, které jsem s vámi mohla zažít v uplynulém roce, a moc se těším na vás i na vaše nové, krásné obrázky v roce právě zahájeném.

S láskou

Vaše Eli

24.12.2021

 

Milí přátelé, prožijte krásně vánoční svátky, v klidu, ve zdraví a v pohodě. 

Děkuji za všechny milé chvíle, které jsem s vámi mohla zažít a děkuji hlavně za vaši podporu v dobách nelehkých.

Opatrujte se všichni a nezapomeňte, že společně zase oslavíme tyto letošní Vánoce v příštím roce, a to opět 24. srpna 2022! Už teď se na tu naši společnou párty moc těším!

Vaše Eli

 

15.12.2021

 

Milí malíři, 

jen krátká zpráva pro vás: ateliér Viridian je otevřen v tomto roce podle rozvrhu až do středy 22.12.2021 včetně. Pak se zase uvidíme až v novém roce – od pondělí 3.1. 2022.

Moc se na vás těším!

Vaše Eli

————————————————————————————————————–

17. 10. 2021
 
Milí přátelé, 
 
ráda bych vám poděkovala za vaši přízeň a za to, že jste to se mnou až doposud vydrželi v této nelehké době. Vím, že i vy prožíváte v této době nejrůznější trable, které sebou nejen kovid přináší, a o to více si vážím toho, že jste zůstali věrni Viridianu i v dobách, kdy jste často řešili spoustu osobních i profesních těžkostí. 
 
Nebudu zakrývat, že tato doba patří k největším zatěžkávacím zkouškám, jaké kdy Ateliér Viridian za dobu 25 let své existence zažil. Nicméně stále ještě nechceme položit zbraně a zkusíme bojovat až do posledního dechu, abychom náš kouzelný svět, kde můžeme alespoň na chvíli uniknout před stresem a starostmi, zachovali.
 
Pro další existenci Viridianu je následující období rozhodující. Protože jsme až doposud nahrazovali lekce z uplynulého školního roku, nemohli jsme přijímat případné nové zájemce o kurzy a tedy ani žádné platby. Toto období náhrad právě končí a my se zpožděním otevíráme kurzy všem, kdo mají zájem přijít do Viridianu tvořit.
 
Pokud budete mít zájem v kurzech nadále pokračovat, je potřeba zaslat přihlášku a zaplatit kurzovné podle ceníku, který naleznete na https://www.viridian.cz/cenik-kurzovneho/.

Prosím, nepřehlédněte i nové číslo účtu, a to   21 01 77 19 54/2010 – Fio banka.

 Zde bych vás chtěla požádat, abyste si pozorně přečetli aktuální podmínky plateb, rezervací a odhlášení z kurzů, a na základě těchto informací zvážili, na jak dlouhou dobu se budete chtít do kurzu přihlásit, zda si předplatíte zvýhodněné, dlouhodobější kurzovné, nebo si budete platit jednotlivé lekce.

Nově jsme zavedli pravidla nahrazování lekcí, která jsou výsledkem četných debat s vámi i zkušeností, které jsme během posledních měsíců nabyli:
Princip je jednoduchý:
Zaplatím-li si levnější, dlouhodobý kurz, budu respektovat, že případné náhrady lekcí si aktivně vyřeším po vlastní ose. O zaplacené lekce nepřijdete, pokud se aktivně zúčastníte náhrad či využijete možnost lekce darovat nebo sdílet s přáteli.
 
Pokud totiž opět dojde k uzavření Viridianu z důvodu vládních opatření nebo jiných (například státní svátek, nemoc lektora a podobně), budou lekce, které nebudete moci absolvovat z důvodu uzavření Viridianu, převedeny na tzv. pružné lekce, tyto lekce si budete moci zarezervovat a absolvovat ještě 180 dnů (6 měsíců) od chvíle, kdy bude bude ateliér znovu otevřen. 
Nebudeme už tedy posouvat pevné rezervace kurzů, jak tomu bylo doposud, protože je nadále nemožné provozovat Viridian bez příjmů.
 
V praxi to bude znamenat, že ušlé lekce si budete moci nahradit v době, kdy je ateliér otevřen, a to na uvolněných místech, ať už v ateliéru v Hlučíně, nebo v Ostravě.  I nadále budete mít možnost poslat  místo sebe na kurzy své přátele, nebo kurzy darovat svým blízkým. Kurzy si můžete nahradit i prodloužením pobytu v ateliéru (přepočtem na ateliérové hodiny).
Pokud si tedy zaplatíte zvýhodněné, dlouhodobé předplatné, zároveň tím akceptujete, že nahrazování případných ušlých lekcí bude záviset také na vaší iniciativě, tedy že si po znovuotevření ateliéru budete aktivně rezervovat místa, která se v ateliéru uvolní. Jen tak je možné zajistit chod Viridianu i v této nelehké době.
 
Pokud bude překážka na vaší straně, tedy se nebudete moci na předplacené lekce dostavit z důvodu nemoci, dovolené a podobně, budete mít možnost nahradit si ušlé lekce vždy do 30 dnů od data, ve kterém došlo k vaší absenci, případně od data  ukončení vaší pracovní neschopnosti, za podmínky, že se z lekce včas písemně odhlásíte na info@viridian.cz. Nárok na pevnou rezervaci kurzu máte pouze v předplaceném období, tedy se již nebude pevná rezervace kurzu posouvat o dobu vaší absence. Zameškané hodiny si, jak je uvedeno výše, můžete nahrazovat formou pružných lekcí či prodloužených hodin, také můžete včas odhlášené lekce darovat nebo sdílet s přáteli.
 
V této chvíli již nastává čas, kdy vaše rezervace termínů končí, a tak vám chci moc poděkovat za krásné chvíle, které jsem s vámi mohla zažít. Věřím, že i vám daly chvíle ve Viridianu spoustu krásné inspirace i energie a že se snad ve Viridianu budeme moci vídat i nadále.
 
Protože je toto období pro mne velmi časově i organizačně náročné, bylo potřeba přizvat na pomoc k řešení rezervací a náhrad kurzů i mou dceru Šárku, která je studentkou ekonomie na VŠB a momentálně se zaučuje u naší paní účetní.
 
Proto vám teď v nejbližší době přijde vyrozumění o stavu vašeho předplatného právě od dcerky Šárky Thiemlové, případně od paní účetní. Stejně tak i další rezervace a odhlášení kurzů řešte, prosím, pouze na info@viridian.cz, kde s vámi bude opět komunikovat dcera Šárka, nebo paní účetní.
 
Na závěr bych vám všem chtěla popřát, abyste zvládli následující období ve zdraví a pokud možno i v pohodě. 
 
Těším se na váš smích i nové obrázky, milí malíři, brzy na viděnou!
 
Vaše  Eli
 
———————————————————————————————————————————————————————

17.10.2021

Milí malíři, 
znovu bych vás všechny ráda upozornila,  že lekce, které neproběhly za dobu kovidové uzávěry ve školním roce 2020/2021, jsou stále týden co týden nahrazovány nejen podle klasického rozvrhu, ale také velkým navýšením počtu náhradních termínů. Dokonce jsme rozšířili nabídku kurzů i do Ostravy, aby vás neobtěžovalo uzavření mostu přes Odru.
I v Ostravě je navýšena nabídka lekcí k nahrazování, a to o 17,5 hodin týdně oproti původnímu rozvrhu!
 
 Provoz Viridianu se od jeho znovuotevření nezastavil, a byla nabízena opravdu velká škála možností, jak si ušlé kurzy nahradit, a to i po celou dobu prázdnin. 
Je zřejmé, že pro zachování existence Viridianu není možné nahrazovat lekce donekonečna. Proto jsme dali hlavy dohromady s těmi, kdo v době prázdnin na kurzy přišli, a vymysleli jsme systém tzv. pružných a pevných lekcí. 
 
Pevné lekce jsou lekce, které probíhají v období řádného školního roku, tedy v období  od 1. září do 30. června.  Kvůli kovidu jsou to také ty lekce, které probíhají doposud jako náhrady za lekce z minulého školního roku, ušlé z důvodu uzavření ateliéru kvůli vládním opatřením. Vaše místo v kurzu je na nich pevně rezervováno podle toho, na který den a hodinu jste byli přihlášeni. Pokud je v tuto dobu Viridian otevřen, každý týden se vám jedna pevná lekce odečítá, a to i v případě, že se kurzu nezúčastníte.  Pevné lekce si můžete vybrat i ve větším množství najednou, například přepočtem na ateliérové hodiny na průběžné výuce. Můžete je také darovat nebo odečíst od platby následného kurzovného.
Pokud se dopředu včas z pevné lekce odhlásíte, můžete si ji nahradit podle pravidel o náhradách lekcí, uvedených na www.viridian.cz, Počet pevných lekcí, který vám ještě zbývá, zjistíte dotazem na mailu info@viridian.cz.
 
Pružné lekce jsou ty, na které jste se nedostavili během 9 týdnů, kdy náhradní lekce probíhaly o prázdninách.  Stále máte ještě možnost tyto lekce využít, nevzniká vám však u nich nárok na pevný termín kurzu, je potřeba se na termínu lekce vždy domluvit. Tyto lekce je ale nutné vybrat nejpozději do 6.12.2021 nebo do vyčerpání předplatného, poté jejich platnost vyprší, stejně jako u lekcí pevných. Pružné lekce nemůžete darovat formou dárkového certifikátu, ale můžete za sebe někoho na kurz poslat, případně ho vzít na kurz sebou. Pružné lekce si také můžete vybrat i ve větším množství najednou, například přepočtem na ateliérové hodiny na průběžné výuce. Pokud jste již vyčerpali pevné lekce, je možné si pružné lekce vybrat pouze v předplaceném období.
 
Pokud budete mít jakékoliv nejasnosti, určitě se neváhejte zeptat – ať už na telefonu 608777107 nebo na info@viridian.cz

—————————————————————————————————————————————————————

Milí malíři, sobotní workshop olejomalby (plánovaný na 2. října 2021), je již obsazen, a je přihlášena i řada náhradníků. Pro všechny další zájemce je však stále ještě možnost učit se olejomalbu na průběžných lekcích, pokud na nich bude volné místo. Můžete psát na info@viridian.cz nebo volat na 608777107, určitě nějaké další termíny najdeme.

 

 

 

1 komentář: „AKTUÁLNÍ ZPRÁVY

Komentáře nejsou povoleny.