KURZ MALOVÁNÍ AKVARELEM

Cíl kurzu:

Cílem kurzu malby akvarelovými barvami je naučit posluchače všem důležitým postupům, které se při malbě akvarelem osvědčily a které zkušení akvarelisté používají.

Obsah kurzu :

Kurz je úzce specializován na techniku malby akvarelem. Nabídka lekcí, které s malbou akvarelem souvisejí, je zaměřena na teorii barevného kruhu, míchání barev, stínování a podobně.

Pomůcky pro účastníky:

V ceně kurzu jsou pomůcky potřebné k osvojení probíraných technik. Seznam pomůcek najdete zde.

Termíny:

Najdete u jednotlivých lekcí podle rozpisu níže. Termíny mohou být průběžně aktualizovány, proto nejsou seřazeny chronologicky!

Cena kurzu:

Aktuální cenu kurzů najdete v našem Ceníku.

Přihlásit se na kurz

Obsah lekcí:

Pro více informací o lekci klikněte na konkrétní lekci.

Kurz malování akvarelem pro začátečníky I.

Vodovky, vodové barvy, akvarel – technika, která nás provází od dětství. V podstatě se jedná o malbu čistým pigmentem rozpuštěným ve vodě. A právě voda propůjčuje akvarelu jeho nedostižnou lehkost a průsvitnost.  Akvarel bývá považován za nejtěžší barevnou techniku. Umělecký akvarel má totiž jasně daná pravidla, která bychom měli znát a dodržovat, pokud naše obrázky nemají vypadat těžkopádně a fádně. Na této první, teoretické lekci si povíme o všem, co potřebujete vědět, aby se vám malba akvarelem dařila. Samozřejmě se zmíníme i o nejlepších materiálech pro tuto techniku vhodných. S touto teoretickou výbavou se můžete bez obav pustit do cvičení, která si zkusíme na lekci následující. Potřeby pro poznámky budete mít k dispozici. Zájemci dostanou dobrovolný domácí úkol, který mohou konzultovat na další lekci. Zapůjčení veškerých potřebných pomůcek a papíry v ceně kurzu!

Termíny:

25. 5. 2020:   9.00 – 11.30  a také od 15.00 do 17.30
26. 5. 2020:  16.00 – 18.30
28. 5. 2020:  18.45 – 21.15

Cena: závisí na počtu zaplacených lekcí – podívejte se na CENY LEKCÍ A  SLEVY.

Kurz malování akvarelem pro začátečníky II.

Postup malování akvarelem krok za krokem. Tato lekce navazuje na předchozí lekci. Zkusíme si základní techniky, které vám pomohou při vašich prvních nesmělých krůčcích na cestě k uměleckému akvarelu. Protože voda je dobrý sluha, ale zlý pán, naučíme se finty, které vás zachrání v případě, že se vám malování trošku vymkne z ruky. Zapůjčíme vám jedinečné sobolí štětce, aby se vám lépe malovalo. Prozradíme vám vychytávky, které používají mistři akvarelu. Po této malířské rozcvičce si už budete schopni namalovat svůj vlastní akvarel – to vás čeká na další lekci. Zájemci dostanou dobrovolný domácí úkol, který mohou konzultovat na další lekci. Zapůjčení veškerých potřebných pomůcek a papíry v ceně kurzu!

Termíny:

1. 6. 2020:  9.00 – 11.30  a také od 15.00 do 17.30
2. 6. 2020:  16.00 – 18.30
4. 6. 2020:  18.45 – 21.15

Cena: závisí na počtu zaplacených lekcí – podívejte se na CENY LEKCÍ A  SLEVY.

Kurz malování akvarelem pro začátečníky III.

Techniku malby akvarelem již teoreticky znáte, v předešlém kurzu jste si ji procvičili, na této lekci můžete všechny nabyté znalosti převést do praxe. Zkusíme si uměleckými akvarelovými barvami namalovat jednoduchou přírodninu. Poznáte tak rozdíl mezi „obyčejnými vodovkami“ a uměleckou kvalitou barev. Budeme malovat na speciální akvarelový papír. Jen tak zjistíte, jak důležitá je pro malbu akvarelem kvalita použitých materiálů. Půjčíme vám sobolí štětce, které doslova malují samy. Krok za krokem budeme objevovat, jak se akvarelové barvy chovají a jak někdy dokážou vytvořit kouzlo nechtěného. Naučíme se, jak retušovat případné chyby a dozvíme se, že obrázek nemůžete zkazit, vždycky se dá něco dělat. Co, to vám prozradíme na této lekci. Přineste si vlastní štětce na akvarel, budou se vám hodit, i když vám půjčíme speciální sobolí štětce! Zájemci dostanou dobrovolný domácí úkol, který mohou konzultovat na další lekci. Zapůjčení veškerých potřebných pomůcek včetně mistrovských akvarelových barev a papíry v ceně kurzu!

Termíny:

8. 6. 2020:   9.00 – 11.30  a také od 15.00 do 17.30
9. 6. 2020:  16.00 – 18.30
11. 6. 2020:  18.45 – 21.15

Cena: závisí na počtu zaplacených lekcí – podívejte se na CENY LEKCÍ A  SLEVY.

Určitě se Vám pro malování budou hodit i tyto lekce:

Kurz míchání barev pro začátečníky

Jak namíchat barvy z minimálního počtu barev, jak si vytvořit svou vlastní, neopakovatelnou paletu, jakými barvami nejlépe vyjádříte stín, kterou barvu použít do pozadí konkrétního obrazu a mnoho dalších rad se dozvíte na této lekci. Naučíte se stínovat pomocí barev tak, že vaše obrazy už nikdy nebudou vypadat jako výplody amatérů. Teorie barevného kruhu vám pomůže namíchat barvy v jakékoliv barevné technice. Zvláště užitečné jsou znalosti této teorie pro míchání vašich individuálních odstínů, které vás na obrazech budou charakterizovat lépe, než váš podpis. Barevná perspektiva a vzdušná perspektiva, kterou také probereme, vám pomůže vybudovat prostor v obraze, stejně jako hloubku a dálku v krajině. Také se mimo jiné dozvíte, jak barvami svého obrazu můžete ovlivnit pocity diváka a jak barvy působí na naši psychiku. Tato lekce je teoretická, budete mít k dispozici materiál na poznámky. Zájemci dostanou dobrovolný domácí úkol, který mohou konzultovat na další lekci.

Termíny:

24. 2. 2020:    9.00 – 11.30 a také od 15:00 do 17.30
25. 2. 2020:  16.00 – 18.30
27. 2. 2020:  18.45 – 21.15

Cena: závisí na počtu zaplacených lekcí – viz CENY LEKCÍ A SLEVY.

Stínování barvami pro začátečníky

Jak stínovat, aniž bychom použili černou nebo hnědou? Jak vytvořit co nejpřirozenější odstíny, když stínujeme předměty či postavu? Jak si barevné tóny nezašpinit, a přitom je ztmavit nebo lomit? Na této lekci si prakticky vyzkoušíte míchání barevných tónů a stínování pomocí doplňkových barev. K základním schopnostem malíře musí bezesporu patřit schopnost rozlišovat barvy, a to nejen ty základní, ale i jejich nejjemnější odstíny. Naučíme vás postup, kterým si toto umění procvičovali staří mistři již v době renesance. Cvičení, které absolvujete na této lekci, pak můžete provádět i doma, čím častěji, tím lépe. Odměnou vám bude zlepšení vašeho barevného vnímání i vaší schopnosti míchat krásné a přesně cílené barevné odstíny. Pracovat budeme temperovými barvami. Nezapomeňte si vlastní štětce! Zájemci dostanou dobrovolný domácí úkol, který mohou konzultovat na další lekci. Zapůjčení veškerých potřebných pomůcek a papíry v ceně kurzu!

Termíny:

2. 3. 2020:    9.00 – 11.30 a také od 15:00 do 17.30
3. 3. 2020:  16.00 – 18.30
5. 3. 2020:  18.45 – 21.15

Cena: závisí na počtu zaplacených lekcí – viz CENY LEKCÍ A SLEVY.

A samozřejmě, pokud chcete umět dobře malovat, měli byste umět nejdříve i dobře kreslit – podívejte se do nabídky kurzů KRESBA A MALBA PRO ZAČÁTEČNÍKY, zda by se vám některá z lekcí nehodila. V kurzech KRESBY A MALBY PRO POKROČILÉ zase najdete lekce, na kterých se můžete naučit malovat konkrétní věci, jako například portrét, akt, krajinu a podobně.

Přihlásit se na kurz