O Ateliéru Viridian

Ateliér Viridian je zde pro vás  už od roku 1997 a byl první v naší republice, kdo nabídl kurzy kresby a malby dospělým zájemcům.  Každým rokem přináší inspirující výuku nejen začínajícím výtvarníkům, ale i těm, kteří ve Viridianu tvoří  dlouhodobě.

Koncepci výuky ve Viridianu vytvářeli uznávaní mistři malířského řemesla malíř, ilustrátor a režisér ZDENĚK MILER, autor světoznámého KRTEČKA, malíř a grafik JOSEF DRHA, malíř a operní zpěvák LUBOMÍR PROCHÁZKA, malíř VOJTĚCH PETRÁŠ a malíř, ilustrátor, spisovatel a zoolog LUDVÍK KUNC.

Ateliér Viridian má ve výuce olejomalby, krajinomalby, grafiky a výtvarném vzdělávání dospělých velmi dlouhou kontinuitu a tradici. Informace o malování olejem, krajiny a grafice se tu bez přestávky předávají už od dob Julia Mařáka.  Zakladatelka ateliéru Elen Thiemlová, která ve Viridianu vyučuje již více než 25 let, byla dlouholetou soukromou žačkou Josefa Drhy (známý ostravský malíř a grafik) a Zdeňka Milera (malíř, ilustrátor a režisér, autor světoznámého Krtečka).

 Viridian je DRŽITELEM SVĚTOVÉHO REKORDU, V ROCE 2006 USPOŘÁDAL PRVNÍ MOBILNÍ VÝSTAVU OBRAZŮ NA SVĚTĚ, která je zapsána V KNIZE REKORDŮ!

  • Viridian má spoustu absolventů ze všech koutů světa, protože výuka ve Viridianu probíhá už tradičně také v anglickém jazyceAbsolventi mají skvělé renomé u nás i v zahraničí – Viridian jim dal základ k další úspěšné kariéře.
  • Viridan úspěšně připravil velkou řadu mladých lidí na talentové zkoušky na vysoké i střední školy uměleckého směru, dnes jsou z nich renomovaní malíři, ilustrátoři, architekti, zahradní architekti, módní návrháři, sochaři, šperkaři, učitelé výtvarné výchovy a kunsthistorici.
  • V Ateliéru Viridian máte jedinečnou možnost využívat  rozsáhlé sbírky  nejrůznějších předmětů, ze kterých si můžete sestavit vlastní neopakovatelné zátiší. Kresbu nebo malbu můžete také trénovat na řadě bust v životní velikosti, kostře a figuríně v životní velikosti a na sádrovém svalovci.
  • Ke kresbě a malbě můžete využít i balkón a zahradu, a to v Hlučíně s výhledem na středověké opevnění (baštu) a kostel, v Ostravě – Kunčičkách s výhledem na koňský ranč, který je v bezprostřední blízkosti ateliéru.
  • Snadné parkování zdarma u ateliéru v Ostravě – Kunčičkách a  v Hlučíně je přímo před ateliérem velké parkoviště s velmi nízkým parkovným. 
  • Krásné motivy v okolí – Ateliér Viridian se nachází v rekreační oblasti – v blízkosti hlučínské štěrkovny, řeky Opavice, malebného Poštovního rybníka a překrásné Vinné Hory, ze které je rozhled do širokého okolí. Malíři z Ateliéru Viridian tak mají možnost malovat v blízkosti ateliéru, kde mají zázemí, a to nejen při malbě přírody, ale i krásných hlučínských uliček. Ostravské sídlo ateliéru zase sousedí s koňským rančem, takže o krásné motivy není nouze.
  • V létě si po malování můžete zaplavat ve štěrkovně, která je jen 10 minut pěší chůze od hlučínského ateliéru.
  • Pokud přijedete na kole, máte ho kde u nás schovat.
  • Ateliér Viridian založil ÚTULEK PRO STROMY A KEŘE, SAD PRO VEŘEJNOST A KVĚTNATOU LOUKU.
  • Nabídka kurzů a workshopů se často aktualizuje podle zájmu posluchačů.

Věříme, že i vy si z naší široké nabídky kurzů vyberete a stanete se tak součástí naší skvělé party, která nejen s láskou a nadšením tvoří, ale také pomáhá dětem, zvířatům, stromům a přírodě vůbec. Naučíte se relaxovat malováním, potěšíte své blízké svými obrázky, získáte smysl života, bude vám mnohem veseleji, podělíte se s ostatními o své radosti i starosti a nasajete spoustu inspirace.

Tak neváhejte a přijďte mezi nás, těšíme se na vás!