Volná tvorba

VOLNÁ TVORBA

Volná tvorba je určena hlavně vám, kdo hledáte prostor a inspiraci pro svou tvorbu.

V ateliéru Viridian najdete nejen vše, co je k malování potřeba, ale také neopakovatelnou tvůrčí atmosféru, která vás strhne k větším výkonům. Lektor vám je přitom stále nablízku, připraven poradit jak s technikou, tak i s realizací vašeho započatého díla. Samozřejmě vám také připraví vše, co budete ke kresbě nebo malbě potřebovat. Kromě velmi široké nabídky výtvarných materiálů můžete využít i rozsáhlé sbírky starožitných a jiných vzácných předmětů (například nádherný, perletí vykládaný starožitný akordeon Hlaváček, starožitnou dřevěnou loď Santa Maria a pod.), ze kterých si můžete sestavit vlastní neopakovatelné zátiší. Kresbu nebo malbu můžete také trénovat na řadě bust v životní velikosti, kostře a figuríně v životní velikosti a sádrovém svalovci.

V Ateliéru Viridian máte možnost také tisknout své grafické práce na jednom z největších grafických lisů v republice: k dispozici máte unikátní hlubotiskový lis, který si nechal na zakázku vyrobit v leteckých závodech malíř a grafik Josef Drha. Tento lis je schopen tisknout všechny druhy monotypů, hlubotiskových a kombinovaných technik i techniky tisku z výšky,  jako jsou například dřevořez, dřevoryt a linoryt. Lis má velmi přesné nastavení válce a umožňuje  přítlak v rovině i mírném sklonu.

  • ke kresbě a malbě můžete využít i balkón a zahradu s výhledem na středověké opevnění (baštu) a kostel.
  • v teplých dnech si můžete malování zkombinovat s plaváním –  vyhlášená hlučínská štěrkovna je jen 10 minut pěší chůze od ateliéru
  • můžete si jít zamalovat do krásných hlučínských uliček – polní stojan vám půjčíme  (nejkrásněji se maluje u cukrárny na náměstí ☺)
  • balkón a zahradu mohou využít i kuřáci

Také absolventi kurzů kresby a malby pro začátečníky nebo kresby a malby pro pokročilé navštěvují Ateliér Viridian i v dalších letech, protože jsou rádi ve skvělém kolektivu, ve kterém se jim nejen dobře tvoří, ale i zapomíná na všechny starosti.

Zároveň při své práci poslouchají jako kulisu (a když chtějí i sledují) výuku – na volnou tvorbu totiž můžete přijít kdykoliv, kdy je v ateliéru volné místo. Pokud si chcete zajistit pokaždé stejný den a dobu, kdy chcete do ateliéru docházet tvořit, můžete si zaplatit dlouhodobý kurz, tedy například vždy ve čtvrtek od 15.00 hodin (podle rozvrhu lekcí). Můžete tak využít i slevy, které se vztahují k platbě celoročních, semestrálních kurzů nebo dekád.

Délka kurzu: 

Záleží jen na vás, můžete se volně ☺ rozhodnout, jak často budete na volnou tvorbu do ateliéru docházet, samozřejmě s počtem zaplacených lekcí se cena za lekce snižuje, nejvýhodněji vás přijde rezervace místa na celý rok – podívejte se na ceny a slevy v Ceníku.

Cena kurzu:

Aktuální cenu kurzů najdete v našem Ceníku.

Pomůcky pro účastníky:

V ceně kurzu jsou pomůcky potřebné k osvojení probíraných technik. Seznam pomůcek najdete zde.

Přihlásit se na kurz