VOLNÁ TVORBA

Rádi byste malovali své vlastní obrazy, případně pracovali na dílech, která s výukou ve Viridianu nesouvisí? Hledáte inspirující prostředí a fajn partu lidí, kteří mají podobné zájmy a budou vás k malbě či kresbě inspirovat? Pak přijďte za námi do Viridianu. Ateliéry v Ostravě i Hlučíně jsou ideálním místem pro všechny, kteří slyší múzy a chtějí jejich nápovědu zvěčnit ve svých vlastních obrazech. Navíc – v obou sídlech Viridianu máme speciální ateliéry vyhrazené pro malbu olejovými barvami!

Můžete si zvolit pravidelnou i nepravidelnou docházku.

Vyberte si v rozvrhu den a čas, kdy chcete přijít do Viridianu tvořit a napište nám na email  info@viridian.cz, zda je ve vámi vybraném termínu místo. Pokud se místo v ateliéru uvolní, budeme vám ho rezervovat.

Cena od 176 Kč za hodinu (60 minut) včetně pomůcek (kromě olejových a akrylových barev, ty nejsou zahrnuty v ceně kurzu.)

Informace o cenách a slevách naleznete zde:  CENY LEKCÍ A SLEVY.

 

Pokud si předplatíte pravidelnou docházku, například středa 17:45 – 20:15, bude vaše místo rezervováno po celou dobu předplatného. Platit můžete za klasické lekce, které trvají 2,5 hodiny, nebo za ateliérové hodiny – více informací naleznete v našem Ceníku.

 

V ateliéru Viridian najdete nejen vše, co je k malování potřeba, ale také neopakovatelnou tvůrčí atmosféru, která vás strhne k větším výkonům. Lektor vám je přitom stále nablízku, připraven poradit jak s technikou, tak i s realizací vašeho započatého díla. Bude vás inspirovat a navrhovat nejvhodnější postup pro ztvárnění vašeho nápadu. Samozřejmě vám také připraví vše, co budete ke kresbě nebo malbě potřebovat. Kromě velmi široké nabídky výtvarných materiálů můžete využít i rozsáhlé sbírky starožitných a jiných vzácných předmětů (například nádherný, perletí vykládaný starožitný akordeon Hlaváček, starožitnou dřevěnou loď Santa Maria a pod.), ze kterých si můžete sestavit vlastní neopakovatelné zátiší. Kresbu nebo malbu můžete také trénovat na řadě bust v životní velikosti, kostře a figuríně v životní velikosti a sádrovém svalovci.

 

 

V Ateliéru Viridian máte možnost také tisknout své grafické práce na jednom z největších grafických lisů v republice: k dispozici máte unikátní hlubotiskový lis, který si nechal na zakázku vyrobit v leteckých závodech malíř a grafik Josef Drha. Tento lis je schopen tisknout všechny druhy monotypů, hlubotiskových a kombinovaných technik i techniky tisku z výšky,  jako jsou například dřevořez, dřevoryt a linoryt. Lis má velmi přesné nastavení válce a umožňuje  přítlak v rovině i mírném sklonu.

  • ke kresbě a malbě můžete využít i balkón a zahradu s výhledem na středověké opevnění (baštu) a kostel.
  • v teplých dnech si můžete malování zkombinovat s plaváním –  vyhlášená hlučínská štěrkovna je jen 10 minut pěší chůze od ateliéru
  • můžete si jít zamalovat do krásných hlučínských uliček – polní stojan vám půjčíme  (nejkrásněji se maluje u cukrárny na náměstí ☺)
  • balkón a zahradu mohou využít i kuřáci

Uvidíte sami, že v inspirujícím prostředí vytvoříte mnohem více děl, než doma, kde na vás z každého rohu koukají povinnosti.

 

Přihlásit se na volnou tvorbu