CENÍK KURZOVNÉHO, SLEVY, NÁHRADY LEKCÍ, POMŮCKY a jiné:

CENÍK

Nejdříve stručně:

cena za 1 klasickou lekci je 495 Kč (=198 Kč/hodinu včetně pomůcek), 

 • od 10 po sobě jdoucích klasických lekcí … 445 Kč/ lekci (= 178 Kč/hodinu včetně pomůcek). 
 • od 20 po sobě jdoucích klasických lekcí 395 Kč (= 158 Kč/hodinu včetně pomůcek). Za 20 po sobě jdoucích klasických lekcí tedy zaplatíte 7900

Podrobněji o cenách:

V ateliéru Viridian se můžete hlásit na kurzy, které mají pevně dané lekce, tzv. klasické lekce. Tyto kurzy (například kresba a malba pro začátečníky a podobně) probíhají vždy ve stejnou dobu a délka jejich lekcí je 2,5 hodiny (150 minut),

nebo se můžete hlásit na průběžnou výuku, jejíž termíny a délku si určujete vy sami. Cena průběžné výuky se vypočte podle počtu ateliérových hodin, které si zarezervujete, případně které v ateliéru strávíte navíc (pokud si protáhnete délku klasické lekce).

Proto je cena vypočtena za tzv. ateliérové hodiny (označujeme AH).

Každá ateliérová hodina (AH) trvá 60 minut.

Za každou klasickou lekci se vám odečte 2,5 ateliérových hodin, pokud nepřekročíte délku lekce. 

Za každou průběžnou výuku se vám odečte tolik ateliérových hodin, kolik si AH zarezervujete, případně kolik hodin v ateliéru strávíte.

1 ateliérová hodina = 1 AH (60 minut) stojí 198 Kč

od 25 a více AH najednou je cena za AH 178 Kč. Pro získání této slevy je nutno čerpat minimálně 2,5 ateliérových hodin týdně, po deseti týdnech od nástupu do kurzu platnost předplatného končí. Je to vlastně analogie předplatného 10 klasických lekcí, jdoucích po sobě. 

od 50 a více AH najednou je cena za AH 158 Kč. Pro získání této slevy je nutno čerpat minimálně 2,5 ateliérových hodin týdně, po dvaceti týdnech od nástupu do kurzu platnost předplatného končí.  Je to opět analogie 20 klasických lekcí, jdoucích po sobě. 

Pro ty z vás, kdo se potřebujete zorientovat, kolik stojí v ateliéru klasické  lekce, je zde tento přepočet, který vyplývá z výše uvedených cen ateliérových hodin:

cena za 1 klasickou lekci je 495 Kč (=198 Kč/hodinu včetně pomůcek), protože 1 klasická lekce trvá 2,5 ateliérových hodin. Pokud se domluvíte s vyučujícím lektorem o delším setrvání v ateliéru, můžete si připlatit ateliérové hodiny, bude se vám počítat každých dalších 30 minut. 

 • od 10 po sobě jdoucích klasických lekcí je cena za lekci 445 Kč (= 178 Kč/hodinu včetně pomůcek). Za 10 po sobě jdoucích klasických lekcí tedy zaplatíte 4450 Kč.  Je to stejné, jako když zaplatíte 25 ateliérových hodin. Lekce je nutno čerpat minimálně jednou týdně, po deseti týdnech od nástupu do kurzu platnost předplatného končí. 
 • od 20 po sobě jdoucích klasických lekcí je cena za lekci 395 Kč (= 158 Kč/hodinu včetně pomůcek). Za 20 po sobě jdoucích klasických lekcí tedy zaplatíte 7900 . Je to stejné, jako když zaplatíte za 50 ateliérových hodin. Lekce je nutno čerpat minimálně jednou týdně, po dvaceti týdnech od nástupu do kurzu platnost předplatného končí. 
 • V případě nuceného přerušení činnosti ateliéru z důvodu vládních opatření se doba platnosti předplatného prodlužuje o dobu nuceného uzavření ateliéru.

CENA ZA WORKSHOP

závisí na délce trvání workshopu a na případných slevách. Informaci o ceně workshopu naleznete vždy přímo v informacích o konkrétním workshopu, zveřejněných v ROZVRHU HODIN A AKTUÁLNÍCH LEKCÍ.

CENY ZA SOUKROMÉ LEKCE A LEKCE NA ZAKÁZKU (TEAMBUILDINGOVÉ, ZÁŽITKOVÉ A RODINNÉ LEKCE):

1 hodina (60 min) soukromé individuální konzultace ………………….  800 Kč  

1 soukromá lekce (150 min) pro 1 osobu……………………………….  1750 Kč/os

                                                         pro 2 osoby…………………………. 1150 Kč/os

                                                         pro 3 osoby…………………………… 775 Kč/os

                                                       pro  4 osoby…………………………… 575 Kč/os

                                                  pro 5 a více osob …………………………  495 Kč/os

PLATEBNÍ PODMÍNKY

Kurzovné můžete platit hotově přímo v Ateliéru Viridian, nebo převodem na

účet: 2101771954/2010 – Fio banka

Do kurzu budete zařazeni, jakmile obdržíme Vaši přihlášku a platbu. Přihláška je závazná. Podpisem přihlášky a platbou potvrzujete souhlas se storno podmínkami, uvedenými v Ceníku kurzovného.

CO DĚLAT, KDYŽ SE NEMŮŽETE DOSTAVIT NA KURZ?

V Ateliéru Viridian skvěle funguje systém nahrazování lekcí. Nepřijdete tak o své peníze ani předplacené lekce, pokud se do systému náhrad zapojíte. Stačí se odhlásit na emailu info@viridian.cz minimálně 3 dny před zahájením lekce a napsat, ve kterém termínu máte zájem si lekci nahradit. Pokud se na vámi vybrané lekci uvolní místo, budeme vás kontaktovat. Také můžete místo sebe poslat na kurz náhradníka. Podrobnější informace naleznete níže v odstavci NÁHRADY LEKCÍ.

Pokud ale nemůžete na kurz nastoupit vůbec, ani si lekce nahradit nebo je převést na jinou osobu, platí tyto

STORNO PODMÍNKY:

Odhlášení z lekce 4 až 2 dny  před začátkem lekce………………………….70% z ceny lekce. 

Odhlášení z lekce méně než 48 hodin před začátkem lekce………………..100% z ceny lekce.

  Při ukončení dlouhodobého předplatného kurzu po zahájení kurzu (tedy v jeho průběhu) se od data písemného ukončení kurzu vrací 70% zbývajícího kreditu.

Upozornění: je akceptováno pouze písemné odhlášení na e-mail

                info@viridian.cz   

Storno podmínky jsou vázány na datum doručení vašeho e-mailu. Pokud za sebe přihlásíte na kurz náhradníka, nebudeme vám za tuto změnu účtovat žádný poplatek. Náhradník pouze vyplní přihlášku v ateliéru nebo ji pošle na info@viridian.cz.

Na lekce, z kterých se písemně odhlásíte minimálně 14 dní předem, vám můžeme vystavit Dárkové certifikáty  pro vaše kamarády a blízké.

SLEVY

V ateliéru Viridian platí pravidlo, že čím častěji do Viridianu chodíte, tím levnější jsou pro vás lekce nebo ateliérové hodiny. Výhodnější předplatné získáte už při zaplacení 25 ateliérových hodin, od 50 ateliérových hodin je pak pro vás cena kurzovného nejvýhodnější. 

 10% sleva pro absolventy kurzů, kteří v předchozím roce zaplatili alespoň 40 lekcí (nebo 100 ateliérových hodin). Sleva platí po celý následující rok.

10% sleva na všechny kurzy pro držitele průkazu ZTP

50% sleva pro dítě do 18 let, které navštěvuje kurz spolu s rodičem (prarodičem) za podmínky, že dospělý doprovod platí plnou cenu kurzu.

Slevy můžete uplatnit také na soukromé lekce a kurzy na zakázku.

Bližší informace k průběžné výuce:

díky systému průběžné výuky si můžete vybrat termín i dobu výuky podle vlastních časových možností. Průběžnou výuku je možné kombinovat s pravidelnými lekcemi, specializovanými lekcemi, plenéry i workshopy. Máte možnost přijít do ateliéru tvořit v časech, kdy vám to nejlépe vyhovuje. 
Na průběžné výuce je vám nabízen inspirující program výuky, ze kterého si můžete vybrat téma a techniku, která vás nejvíce zaujme, poté vám je zapůjčen potřebný výtvarný materiál. V jednom z ateliérů pak pracujete na svých kresbách a malbách, k tomu máte průběžné konzultace.
Na průběžnou výuku se můžete hlásit, i když máte předplaceny klasické, tedy 2,5 hodinové lekce. Předplacené lekce jsou totiž zároveň předplacenými ateliérovými hodinami, kdy jedna ateliérová hodina (označíme je AH) trvá 60 minut.
Když máte například předplaceno deset lekcí, je to celkem 25 ateliérových hodin, které můžete v ateliéru tvořit, protože každá lekce trvá 2,5 hodiny. A 10 x 2.5= 25 AH.
Když si tedy zarezervujete ateliér na 6 hodin (např. od 10.00 do 16.00), zbude vám z deseti předplacených lekcí ještě 25 – 6 = 21 ateliérových hodin (AH).
Jak se přihlásit na průběžnou výuku?
1) Zarezervujete si dobu, kdy chcete v ateliéru tvořit, na emailu info@viridian.cz, například 8.9. 2021 od 8.00 do 14.00 a podobně.
2) Když přijdete do ateliéru, bude vám navržena technika a téma, (pokud nepřijdete z vlastní představou, na čem chcete v ateliéru pracovat). Bude vám poskytnuta úvodní instruktáž k práci a technice a zapůjčeny výtvarné potřeby, které budete k vaší tvorbě potřebovat, poté vám přidělíme místo v některém z ateliérů (s ohledem na situaci kolem kovidu, tedy podle toho, kolik osob může být v jedné místnosti). Poté s vámi budeme průběžně konzultovat vaše otázky a korigovat případné chyby v kresbě či technice.
Pravidla:
– Doba, po kterou si zarezervujete ateliér, je závazná.
– Pokud přijedete do ateliéru později, bude se vám počítat doba od začátku rezervace.
– Pokud budete odcházet dříve, bude se vám počítat  doba do konce rezervace.
– V případě, že si budete chtít pobyt v ateliéru prodloužit nad dobu rezervace, a v ateliéru bude místo, bude se vám počítat doba až do vašeho odchodu z ateliéru. Stejně tak, pokud si budete chtít prodloužit klasickou lekci, a bude to možné z hlediska časových možností lektora, je možné si doplatit ateliérové hodiny ke klasické lekci. V tomto případě je ale nutno se domluvit s lektorem, zda vám prodloužení lekce umožní.
– Pokud budete chtít do ateliéru přijít dříve, než začíná vámi rezervovaná doba, bude to možné také jen za podmínky, že je v ateliéru místo. V tomto případě se vám započítává i doba před rezervací.
– Čas příchodu a odchodu bude zaznamenán do denní evidence a podle této evidence a podle doby, kterou jste si zarezervovali emailem, se vám budou ateliérové hodiny odečítat, odečítání bude po půlhodině.
– Pokud se do ateliéru nebudete moci dostavit, je potřeba se včas odhlásit, a to opět písemně na emailu info@viridian.cz. Pro náhradu ušlých hodin budou platit stejné podmínky, jako u náhrad lekcí. Přesná pravidla naleznete zde:
Přihlašování na lekce, stejně jako odhlašování z lekcí, je možné pouze na emailu info@viridian.cz.  Znamená to, že lekce a rezervace ateliéru, ze kterých se včas neodhlásíte emailem, jsou považovány za vámi absolvované lekce.
Lekce je možné si nahrazovat pouze v předplaceném období.

VIRIDIAN DÁVÁ I LEKCE ZDARMA!

Každý nový zájemce má možnost přijít na tzv. nultou lekci, která je zdarma bez jakýchkoliv dalších podmínek. Na nultou lekci se lze přihlásit v době, kdy v ateliéru probíhají průběžné lekce. Více informací na info@viridian.cz.

Za pomoc při sázení stromů, pořádaném Ateliérem Viridian, nabízíme zdarma lekci podle vašeho vlastního výběru. Také speciální lekce pro rodiče (prarodiče) s dětmi jsou zdarma, avšak pouze pro ty, kdo se aktivně zúčastní akcí na záchranu stromů, tůněk a luk, pořádaných Ateliérem Viridian. Na každé akci tedy dostane každé dítě s rodičem vstupenku nebo Dárkový certifikát na jednu lekci kurzu VÝTVARNÉ HRÁTKY PRO RODIČE (PRARODIČE) S DĚTMI. Termíny výtvarných hrátek budou uvedeny na stránkách a na fb – více na stránce VÝTVARNÉ HRÁTKY PRO RODIČE S DĚTMI.

Pokud si adoptujete psa z útulku a donesete o tom potvrzení, dostanete u nás dvě lekce podle vlastního výběru zdarma. 

JAKÉ VÝHODY ZÍSKÁTE, KDYŽ SI PŘEDPLATÍTE DLOUHODOBÝ KURZ:
 • Máte zajištěno místo na lekci v termínu, který vám nejvíce vyhovuje.
 • Kurzovné vás vyjde mnohem levněji.

Pokud je zájemců o stejný kurz (lekci) více, než je možné přijmout, rozhoduje datum zaplacení kurzovného a počet předplacených lekcí.

NÁHRADY LEKCÍ

Přednostně jsou nahrazovány lekce, které neproběhly z důvodu uzavření Ateliéru Viridian v důsledku vládních nařízení, tedy nejdříve nahrazujete lekce, na které jste se nemohli dostavit kvůli uzavření ateliéru, teprve poté nahrazujete lekce, na které jste se nedostavili ze svých osobních důvodů (tedy v době, kdy byl ateliér otevřen, ale vy jste nemohli přijít). Nárok na náhradu lekcí máte pouze v případě, že jste se minimálně 3 dny  před zahájením lekce písemně odhlásili na emailu info@viridian.cz.

Lekci si můžete nahradit (nebo za sebe poslat náhradníka) nejpozději do 30 dnů od data, kdy jste se na řádnou lekci nemohli dostavit, po uplynutí této lhůty nárok na náhradu lekce zaniká. V případě nuceného uzavření ateliéru se tato doba prodlužuje o dobu uzavření ateliéru. K náhradě lekcí můžete využít (vy nebo vámi určení náhradníci) jak ateliéry v Hlučíně, tak i v Ostravě.

Pokud se na kurz nemůžete dostavit vy, a to z jakéhokoliv důvodu, tedy pokud důvod vaší neúčasti na kurzu není zaviněn uzavřením Viridianu, je potřeba se odhlásit na emailu info@viridian.cz minimálně  3 dny před zahájením lekce a napsat, ve kterém termínu máte zájem si lekci nahradit. Pokud se na vámi vybrané lekci uvolní místo, budeme vás kontaktovat. Obratem potvrdíte svou účast na náhradní lekci prostřednictvím emailu. Toto přihlášení na náhradní lekci je závazné, v případě, že se na náhradní lekci nedostavíte a ani se z ní včas na emailu info@viridian.cz neodhlásíte, je považována za lekci vámi absolvovanou.

Pokud z vaší strany došlo k přerušení docházky ze zdravotních nebo jiných vážných důvodů, řešíme náhradu lekcí po vzájemné domluvě. Opět je nutno včas lekce odhlásit na info@viridian.cz a přiložit lékařské potvrzení o pracovní neschopnosti.

Na lekci můžete také místo sebe poslat náhradníka,  jméno náhradníka uveďte v emailu adresovanému na info@viridian.cz.  Za výměnu za náhradníka nemusíte platit žádné storno a ještě tím uděláte někomu blízkému radost. Doporučujeme se poohlédnout po náhradnících v předstihu, aby byli připraveni se na lekci dostavit, když se vy lekce nemůžete zúčastnit.

Lekce je možné si nahrazovat pouze v předplaceném období.

DÁRKOVÉ POUKAZY

Pokud váš E-mail s odhlášením z lekce přijde 14 a více dnů před započetím lekce, ze které se odhlašujete, můžete si lekci vyměnit za dárkový poukaz na lekci.

 Ateliér Viridian maximálně vychází vstříc vašim potřebám, proto se i vy snažte umožnit náhradu na lekcích jiným posluchačům – odhlašujte se z lekcí hned, jak zjistíte, že se nemůžete dostavit, vaše místo v ateliéru může využít k náhradě někdo jiný!

POMŮCKY PRO TVORBU

KTERÉ POMŮCKY MŮŽETE V ATELIÉRU POUŽÍVAT KE SVÉ TVORBĚ:

V ateliéru Viridian máte neustále k dispozici širokou škálu výtvarných pomůcek nejvyšší umělecké kvality. Abychom nemuseli navyšovat cenu kurzu pro ty, kdo neholdují malbě olejovými nebo akrylovými barvami,  zavedli jsme ve Viridianu revoluční systém používání akrylových barev – podrobnosti naleznete níže.

Nadstandardní  malířské materiály

 • pastelky Polychromos v nejvyšší umělecké kvalitě
 • pastelky Prismacolor
 • akvarelové pastelky Conté, Mondeluz a jiné
 • olejové pastely Van Gogh, Pentel a jiné
 • suché pastely v tužce Derwent
 • extra soft pastely Koh-i-Noor
 • akvarelová progressa Aqua Monolith Cretacolor
 • Wax akvarely
 • akvarelové barvy umělecké (např. Umton, Van Gogh atd.)
 • špičkové grafické nástroje pro linoryt, suchou jehlu apod.
 • štětce sobolí, kuní, Golden sable, Marabu, Vincent, Tintoretto a jiné
 • akrylové barvy nejvyšší umělecké kvality  – jsou zdarma k dispozici, pokud jsou na programu lekce, můžete však s nimi pracovat kdykoliv máte chuť bez omezení, protože si je můžete u nás výhodně koupit na váhu!
  Máte možnost zaplatit si jen přesně takové množství akrylových barev, jaké spotřebujete, a to ještě dokonce za nižší cenu, než za jakou byste je koupili v obchodě!  Ve Viridianu si můžete zakoupit mistrovské akrylové barvy Maimeri na váhu, a to za 0,7 Kč za 1 gram! V praxi to probíhá tak, že zde máte k dispozici zásobníčky různých velikostí, do kterých si navážíte potřebné množství barvy a jen toto množství zaplatíte. Můžete tak získat jakékoliv odstíny včetně metalických barev, aniž byste kupovali celé tuby. Nejdůležitější ale je, že vás v Ateliéru VIRIDIAN nikdo neomezuje v tom, jak velký obraz můžete malovat. Jen se s ním musíte vejít do dveří 🙂. Můžete si nosit i akrylové barvy vlastní.

V ateliéru  máte k dispozici samozřejmě i běžné výtvarné potřeby včetně papírů nejrůznějších gramáží a velikostí:

 • pastelky Omnikolor, Koh-i-noor a jiné
 • temperové barvy
 • anilínové barvy
 • vodové barvy Winsor a Newton, Koh-i–Noor a jiné
 • tuhé kvašové barvy
 • barevné tuše
 • barevné inkousty
 • suché pastely
 • hard pastely
 • voskové pastely
 • olejové pastely Pentel a jiné
 • křídy
 • klovatina
 • latex a latexové barvy
 • akrylové barvy
 • Primalex, Prolux, akrylátové barvy, tónovací barvy a jiné
 • Herkules
 • disperzní lepidla
 • zprůhledňovače a retardéry do akrylových barev
 • papíry náčrtkové do velikosti A1
 • výkresy barevné do velikosti A 3
 • balící papír o vysoké gramáži až do velikosti 2x1m
 • výkresy až do velikosti A1
 • sololity
 • rudky, uhly, tužky, strouhátka
 • benzín,
 • guma plastická
 • mýdla na mytí štětců, Solvina, smirek a jiné potřeby

Některé materiály, které jsou obtížně sehnatelné, nebo je už není možno koupit, jsou v ateliéru k dispozici jen tehdy, když jsou na programu lekcí.

Ostatní materiály, které nenaleznete v nabídce a chcete je na lekcích používat, si prosím přineste vlastní.

Štětce si, prosím, noste vlastní!