CENY, SLEVY, STORNO PODMÍNKY, NÁHRADY LEKCÍ A DALŠÍ DŮLEŽITÉ INFORMACE:

Můžete si zakoupit jak klasické lekce, které trvají 150 minut (2,5 hodiny), nebo  ateliérové hodiny, níže najdete více informací.

 

1 klasická lekce              535 Kč  (jedna hodina  za 214 Kč).

od 10 klasických lekcí    510 Kč/ lekci,  (jedna hodina kurzu stojí 204 Kč)

od 18 klasických lekcí    480 Kč/ lekci,  (jedna hodina kurzu stojí 192 Kč)

od 36 klasických lekcí    460 Kč/ lekci,  (jedna hodina kurzu stojí 184 Kč)

 

celoroční kurz:          16 560 Kč  (=36 lekcí =90 hodin, hodina kurzu stojí 184 Kč)

 

Předplatné je nutné vyčerpat vždy v daném školním roce, kterého se týká, není možné převádět předplatné na období prázdnin nebo dalšího školního roku!

V  ceně  lekcí jsou zahrnuty veškeré pomůcky, které jsou na předem domluveném programu kurzu.  Pokud chcete používat kvašové, akrylové nebo olejové barvy mimo program kurzu, je potřeba si nosit barvy vlastní. 
 
 ———————————————————————————————————————————

PLATEBNÍ PODMÍNKY

Kurzovné plaťte, prosím, převodem na

účet: 2101771954/2010 – Fio banka

 Nezapomeňte zároveň uvést, do kterého kurzu se hlásíte!
Do kurzu budete zařazeni, jakmile obdržíme Vaši přihlášku a platbu.
Veškeré vaše dotazy ohledně plateb a objednávky kurzů posílejte na info@viridian.cz.  
 
Pokud budete chtít kurz čerpat jako bonus zaměstnavatele nebo uplatnit cenu kurzu ve svých nákladech, stačí napsat k vaší přihlášce vaše fakturační údaje nebo fakturační údaje zaměstnavatele, rádi vám vystavíme fakturu.

———————————————————————————-

CENY ZA ATELIÉROVÉ HODINY (AH) A PRODLOUŽENOU VÝUKU

CO JSOU ATELIÉROVÉ HODINY?
Ateliérové hodiny rádi využívají ti posluchači, kteří nemohou navštěvovat kurzy Viridianu pravidelně, nebo chtějí tvořit v ateliéru déle, než je délka klasické lekce (která trvá 2,5 hodiny = 150 minut). Mají zájem o tzv. prodlouženou nebo nepravidelnou výuku.
O prodlouženou výuku se jedná tehdy, když překročíte dobu klasické lekce, v tom případě je váš pobyt v ateliéru přepočten na ateliérové hodiny.
 
Jedna ateliérová hodina (značíme AH) trvá 60 minut. 
Jak se přihlásit na prodlouženou nebo nepravidelnou výuku?
Napište nám na info@viridian.cz  termín a dobu, kdy chcete v ateliéru tvořit. Dostanete vyrozumění, zda je ve vámi vybranou dobu v ateliéru volné místo. Pokud místo v ateliéru bude volné, dostanete podklady k platbě. Když bude vaše platba připsána na účet Viridianu, dostanete potvrzení o rezervaci místa v ateliéru ve vámi zvoleném termínu a čase.
 
Můžete si předplatit více ateliérových hodin najednou za zvýhodněnou cenu, ateliérové hodiny se vám z balíčku předplacených ateliérových hodin  budou postupně odečítat.
 
– Čas příchodu a odchodu do ateliéru je zaznamenáván do denní evidence a podle této evidence a podle doby, kterou jste si zarezervovali emailem, se vám budou ateliérové hodiny odečítat.
 
 
Pravidla:
– Doba, po kterou si zarezervujete ateliér, je závazná. Pokud máte zarezervován například dlouhodobý kurz od 15:00 do 17:30, je vám započítávána tato doba rezervace, protože v tuto dobu je místo v kurzu drženo pro vás.
– Pokud přijedete do ateliéru později,  počítá se doba od začátku vaší rezervace.
– Pokud budete odcházet dříve, počítá  doba do konce vaší rezervace.
– Pokud budete chtít do ateliéru přijít dříve, než začíná vámi rezervovaná doba,  započítává se i doba před vaší rezervací.
 
– V případě, že si budete chtít pobyt v ateliéru prodloužit nad dobu rezervace, a v ateliéru bude místo, bude se vám počítat doba až do vašeho odchodu z ateliéru.
 
 

Cena se vypočte podle počtu hodin = ateliérových hodin, které si předem zarezervujete, případně které v ateliéru strávíte navíc (pokud si protáhnete délku klasické lekce). 


1 AH stojí   214 Kč  (cena za 60 minut)

od 25 AH stojí jedna AH   204 Kč  

od 45 AH stojí jedna AH   192 Kč  

od 90 AH stojí jedna AH   184 Kč  

Předplatné je nutné vyčerpat vždy v daném školním roce, kterého se týká, není možné převádět předplatné na období prázdnin nebo dalšího školního roku.

Pokud už máte předplatné, a chcete si k němu dokoupit ateliérové hodiny, vyjdou vás ateliérové hodiny levněji:

při zaplacených      1-9 lekcích          připlácíte  214 Kč za 1 AH 
při zaplacených    10-17 lekcích        připlácíte 204 Kč za 1 AH 
při zaplacených    18-35 lekcích       připlácíte 192 Kč za 1 AH
při zaplacených   36 a více lekcích  připlácíte  184 Kč za 1 AH 
V  ceně  ateliérových hodin jsou zahrnuty veškeré pomůcky, které jsou na předem domluveném programu kurzu.  Pokud chcete používat kvašové, akrylové nebo olejové barvy mimo program kurzu, je potřeba si nosit barvy vlastní. Akrylové barvy si můžete v ateliéru dokoupit na váhu.

 

CENY ZA SOUKROMÉ LEKCE A LEKCE NA ZAKÁZKU

Prosíme, neposílejte platbu za soukromé lekce, dokud se nedomluvíte na termínu!

1 hodina = 1 ateliérová hodina (60 min) soukromé individuální konzultace ….  1 070

1 soukromá lekce (150 min) pro 1 osobu…………………………. 2 675 Kč/os

1 soukromá lekce (150 min) pro 2 osoby…………………………. 1 337  Kč/os

1 soukromá lekce (150 min) pro 3 osoby………………………….   892  Kč/os

1 soukromá lekce (150 min) pro 4 osoby………………………….   668 Kč/os

                                                     

V  ceně  soukromých lekcí a hodin jsou zahrnuty pomůcky, které jsou na předem domluveném programu kurzu.  Pokud chcete používat kvašové, akrylové nebo olejové barvy mimo program kurzu, je potřeba si nosit barvy vlastní. Akrylové barvy si můžete v ateliéru dokoupit na váhu.
 
SLEVY
 
 
Při platbě lekcí i kurzů můžete uplatnit tyto slevy (nebudou vám započteny automaticky, proto si přečtěte pozorně, zda můžete některou ze slev využít, a v přihlášce nás na ně upozorněte):
5% sleva na všechny kurzy pro držitele průkazu ZTP
10% sleva: pokud máte zaplaceno celoroční kurzovné (36 lekcí nebo 90 ateliérových hodin) na školní rok 2023/2024 , můžete využít 10% slevu na všechny kurzy, lekce, workshopy, plenéry a ateliérové hodiny, které si k celoročnímu kurzovnému přikoupíte v době od 1.7. 2023 do 30.6. 2024 navíc.
35% sleva pro dítě do 18 let, které navštěvuje kurz spolu s rodičem (prarodičem) za podmínky, že dospělý doprovod platí plnou cenu kurzu. 
Pro děti mladší 12 let nejsou kurzy Viridianu vhodné, proto prosíme rodiče, aby s přihlášením svých dětí do Viridianu počkali alespoň do jejich 12 let. Dospělý doprovod je nutný u všech mladistvých, kteří nedosáhli věku 15 let.
Slevy můžete uplatnit také na soukromé lekce a kurzy na zakázku.
 
STORNO PODMÍNKY
 
STORNO PODMÍNKY U DLOUHODOBÝCH KURZŮ:
 
při odhlášení z kurzu:
–  více než 20 dnů před zahájením kurzu se vrací 100% ceny kurzu;
– 20 až 10 dnů před zahájením kurzu se vrací 95% ceny kurzu;
– 9 až 4 dny před zahájením kurzu se vrací 90% ceny kurzu;
– 3 dny až 1 den před zahájením kurzu se vrací 80% ceny kurzu;
 
Při ukončení dlouhodobého předplatného kurzu po zahájení kurzu (tedy v jeho průběhu) se od data písemného ukončení kurzu vrací 60% zbývajícího předplatného. V případě, že čerpáte předplatné formou ateliérových hodin, se za každý týden předplatného odečte 2,5 ateliérových hodin týdně, což je standardní doba trvání lekce, a dále se postupuje s výpočtem vratné částky stejně, jako u klasického kurzovného.
 
Storno podmínky jsou vázány na datum doručení vašeho e-mailu.  Pokud za sebe přihlásíte na kurz náhradníka, nebudeme vám za tuto změnu účtovat žádný poplatek ani storno. Náhradník pouze vyplní přihlášku v ateliéru nebo ji pošle na info@viridian.cz.
 
STORNO PODMÍNKY U JEDNOTLIVĚ PŘEPLACENÝCH LEKCÍ, PLENÉRŮ A WORKSHOPŮ:
 
Odhlášení  více než 7 dnů před začátkem … vrací se 100% z ceny.
Odhlášení 7 až  6 dnů před začátkem … vrací se 50% z ceny.
Odhlášení  5 až 2 dny  před začátkem… vrací se 30% z ceny.
Při odhlášení méně než 48 hodin před začátkem se kurzovné nevrací.
 
Storno podmínky jsou vázány na datum doručení vašeho e-mailu.  Pokud za sebe přihlásíte na kurz náhradníka, nebudeme vám za tuto změnu účtovat žádný poplatek. Náhradník pouze vyplní přihlášku v ateliéru nebo ji pošle na info@viridian.cz.
Za lekce, workshopy a plenéry, na které jste se z jakýchkoliv důvodů nemohli dostavit, a zároveň jste se včas neodhlásili, se kurzovné nevrací!

JAK SI NAHRADIT LEKCE

Nahradit lekce si můžete pouze v případě, že jste se z nich písemně na info@viridian.cz včas alespoň 1 den (24 hodin) před zahájením lekce odhlásili.
Lekce je možné nahrazovat pouze v předplaceném období, a to pouze v jiných pravidelných kurzech, ne v kurzech mimořádně vypsaných (specializovaných, workshopech, plenérech, víkendových kurzech a podobně). V nepředplaceném období je možné nahradit maximálně 1 lekci z předchozího předplaceného období.
Za lekce, na které jste se z jakýchkoliv důvodů nemohli dostavit, se kurzovné nevrací. 
 
Přihlašování na lekce, stejně jako odhlašování z lekcí, je možné pouze písemně na emailu info@viridian.cz Lekce a rezervace ateliéru, ze kterých se minimálně 24 hodin před začátkem lekce neodhlásíte emailem, jsou považovány za vámi absolvované lekce.
 
 
Žádné jiné formy odhlášení (telefon, SMS, WhatsUp atd. nejsou akceptovány).
 
 
Pokud se na lekci nemůžete dostavit, co nejdříve (minimálně 24 hodin před začátkem lekce) se odhlaste na emailu info@viridian.cz a napište, ve kterém termínu máte zájem si lekci nahradit. Pokud se na vámi vybrané lekci uvolní místo, budeme vás kontaktovat. Obratem potvrdíte svou účast na náhradní lekci prostřednictvím emailu. 
 
Přihlášení na náhradní lekci je závazné, v případě, že se na náhradní lekci nedostavíte a ani se z ní včas na emailu info@viridian.cz neodhlásíte, je považována za lekci vámi absolvovanou.
Lekci si můžete nahradit (nebo za sebe poslat náhradníka) nejpozději do 30 dnů od data, kdy jste se na řádnou lekci nemohli dostavit, po uplynutí této lhůty nárok na náhradu lekce zaniká.
V případě nuceného uzavření ateliéru se tato doba prodlužuje o dobu uzavření ateliéru. K náhradě lekcí můžete využít (vy nebo vámi určení náhradníci) jak ateliéry v Hlučíně, tak i v Ostravě.
NÁHRADA KURZŮ V PŘÍPADĚ DOČASNÉHO UZAVŘENÍ ATELIÉRU
 
Po nedávných zkušenostech s nuceným uzavřením ateliéru kvůli kovidu jsme se společně s posluchači kurzů dohodli, že se v případě dalšího nuceného uzavření ateliéru nebude kurzovné vracet, ale pouze nahrazovat, a to níže popsaným způsobem:
 
Pokud dojde k přechodnému uzavření Viridianu z důvodu vládních opatření nebo jiných (například státní svátek, nemoc lektora a podobně), budou neuskutečněné lekce převedeny na tzv. pružné lekce, které si budete moci nahradit do 180 dnů (6 měsíců) od chvíle, kdy bude ateliér znovu otevřen, a to na uvolněných místech, ať už v ateliéru v Hlučíně, nebo v Ostravě.  Do doby šesti měsíců se nebude započítávat doba prázdnin, tedy doba, kdy dlouhodobé kurzy neprobíhají.
V případě, že máte předplaceny ateliérové hodiny, nahrazuje se poměrná část ateliérových hodin, která připadá na dané období náhrad. Pokud máte předplaceno např. 90 AH na celý školní rok (na 36 týdnů), poměrný počet AH, který si můžete nahradit, je 2,5 AH za jeden týden přerušené výuky, protože 90 AH : 36= 2,5 AH bez ohledu na skutečnost, kolik AH jste si pro období, kdy bude Ateliér Viridian uzavřen, rezervovali.
Máte také možnost poslat  místo sebe na kurzy své přátele, vzít své přátele na lekci sebou nebo kurzy darovat svým blízkým (formou dárkového poukazu). Kurzy si můžete nahradit i prodloužením pobytu v ateliéru (přepočtem na ateliérové hodiny).
 
Pokud si tedy zaplatíte zvýhodněné, dlouhodobé předplatné, zároveň tím akceptujete, že nahrazování případných ušlých lekcí bude záviset také na vaší iniciativě, tedy že si po znovuotevření ateliéru budete aktivně rezervovat místa, která se v ateliéru uvolní. Pokud byste z jakýchkoliv důvodů nemohli tento způsob náhrad akceptovat, předplaťte si, prosím, jen tolik lekcí, kolik jste si schopní po znovuotevření ateliéru pružně nahradit. 
 
 
JAK ZÍSKAT DÁRKOVÉ POUKAZY?

KURZY KRESBY A MALBY JAKO ORIGINÁLNÍ DÁREK

Výtvarný kurz Ateliéru Viridian může být také skvělým vánočním dárkem, dárkem k výročí, k narozeninám, za maturitu a podobně. Pro své blízké můžete zakoupit dlouhodobý kurz nebo i jednotlivé lekce, s výběrem vám rádi pomůžeme. Připravíme vám dárkové certifikáty v originální podobě – stačí se včas domluvit. Bližší informace naleznete na tomto odkazu:

JAK ZÍSKAT LEKCI ZDARMA?
Za pomoc při sázení stromů, pořádaném Ateliérem Viridian, nabízíme zdarma lekci podle vašeho vlastního výběru. Také speciální lekce pro rodiče (prarodiče) s dětmi jsou zdarma, avšak pouze pro ty, kdo se aktivně zúčastní akcí na záchranu stromů, tůněk a luk, pořádaných Ateliérem Viridian. Na každé akci tedy dostane každé dítě s rodičem vstupenku nebo Dárkový certifikát na jednu lekci kurzu VÝTVARNÉ HRÁTKY PRO RODIČE (PRARODIČE) S DĚTMI. Termíny výtvarných hrátek budou uvedeny na stránkách a na fb – více na stránce VÝTVARNÉ HRÁTKY PRO RODIČE S DĚTMI.

Pokud si adoptujete psa z útulku a donesete o tom potvrzení, dostanete u nás dvě lekce podle vlastního výběru zdarma. 

POMŮCKY A MATERIÁLY
V ateliéru Viridian máte neustále k dispozici širokou škálu výtvarných pomůcek nejvyšší umělecké kvality. Abychom nemuseli navyšovat cenu kurzu pro ty, kdo neholdují malbě olejovými nebo akrylovými barvami,  zavedli jsme ve Viridianu revoluční systém používání akrylových barev – podrobnosti naleznete níže.
  • olejové barvy nejvyšší umělecké kvality – jsou zdarma k dispozici pro kombinované techniky a pro úvodní lekci olejomalby
  • akrylové barvy nejvyšší umělecké kvality  – jsou zdarma k dispozici, pokud jsou na programu lekce, můžete však s nimi pracovat kdykoliv máte chuť bez omezení, protože si je můžete u nás výhodně koupit na váhu! Máte možnost zaplatit si jen přesně takové množství akrylových barev, jaké spotřebujete, a to ještě dokonce za nižší cenu, než za jakou byste je koupili v obchodě!  Ve Viridianu si můžete zakoupit mistrovské akrylové barvy Maimeri na váhu, a to za 0,7 Kč za 1 gram! V praxi to probíhá tak, že zde máte k dispozici zásobníčky různých velikostí, do kterých si navážíte potřebné množství barvy a jen toto množství zaplatíte. Můžete tak získat jakékoliv odstíny včetně metalických barev, aniž byste kupovali celé tuby. Nejdůležitější ale je, že vás v Ateliéru VIRIDIAN nikdo neomezuje v tom, jak velký obraz můžete malovat. Jen se s ním musíte vejít do dveří. Můžete si nosit i akrylové barvy vlastní.
Některé materiály, které jsou obtížně sehnatelné, nebo je už není možno koupit, jsou v ateliéru k dispozici jen tehdy, když jsou na programu lekcí. 

Štětce si, prosím, noste vlastní!