CENÍK KURZOVNÉHO, SLEVY, NÁHRADY LEKCÍ, POMŮCKY a jiné:

Upozornění: vaše rezervace kurzu, lekce nebo ateliérových hodin bude akceptována až po zaplacení kurzu (lekce, ateliérových hodin). O zařazení do kurzu rozhoduje pořadí došlých plateb. 

CENY KLASICKÝCH LEKCÍ:

cena za 1 klasickou lekci je 495 Kč (=198 Kč/hodinu). Klasické lekce – trvají 2,5 hodiny (150 minut), pokud se domluvíte s vyučujícím lektorem na delším setrvání v ateliéru, můžete si ke klasické lekci připlatit ateliérové hodiny.

Slevy při pravidelné docházce:

od zakoupení 10 po sobě jdoucích klasických lekcí je cena za lekci 445 Kč (= 178 Kč/hodinu). 

Za 10  po sobě jdoucích klasických lekcí tedy zaplatíte 4450 Kč,

pokud zaplatíte 11- 19 lekcí najednou a budete je čerpat  minimálně jednou týdně, je pro vás cena každé z těchto lekcí 455 Kč. 

od zakoupení 20 po sobě jdoucích klasických lekcí je cena za lekci 395 Kč (= 158 Kč/hodinu).

Za 20 po sobě jdoucích klasických lekcí tedy zaplatíte 7900 Kč,

pokud zaplatíte 21 a více lekcí najednou a budete je čerpat  minimálně jednou týdně, je pro vás cena každé z těchto lekcí 395 Kč. 

CENY ZA ATELIÉROVÉ HODINY A PRODLOUŽENOU VÝUKU

Cena se vypočte podle počtu hodin = ateliérových hodin, které si zarezervujete, případně které v ateliéru strávíte navíc (pokud si protáhnete délku klasické lekce). 

1 ateliérová hodina = 1 hodina výuky v ateliéru = 1 AH (60 minut) stojí 198 Kč
při platbě  25 a více AH je cena za AH 178 Kč. Pro získání této slevy je nutno čerpat alespoň 2,5 ateliérové hodiny  týdně!
při platbě 50 a více AH  je cena za AH 158 Kč. Pro získání této slevy je nutno čerpat alespoň 2,5 ateliérové hodiny  týdně!

Ceník KLUBU MALÍŘŮ A PŘÁTEL VIRIDIANU

1 hodina v klubu stojí  60 Kč

Sleva:  30 Kč za 1 hodinu v klubu pro ty, kdo mají v aktuálním školním roce zaplaceno alespoň 30 lekcí libovolného kurzu.

Rezervace celé místnosti  160 Kč/ hod,

 Sleva: 80 Kč za hodinu rezervace celé místnosti pro ty, kdo mají v aktuálním školním roce zaplaceno alespoň 30 lekcí libovolného kurzu.

Počítá se každá započatá půlhodina. 

Ceny jsou zaváděcí!
 
Podrovné informace o klubu naleznete níže! 

CENY ZA SOUKROMÉ LEKCE A LEKCE NA ZAKÁZKU

TEAMBUILDINGOVÉ, ZÁŽITKOVÉ A RODINNÉ LEKCE):

1 hodina (60 min) soukromé individuální konzultace ………………….  800 Kč  

1 soukromá lekce (150 min) pro 1 osobu……………………………….  1750 Kč/os

                                                         pro 2 osoby…………………………. 1150 Kč/os

                                                         pro 3 osoby…………………………… 775 Kč/os

                                                       pro  4 osoby…………………………… 575 Kč/os

                                                  pro 5 a více osob …………………………  495 Kč/os

SLEVY

Při dlouhodobém předplatném lekcí či ateliérových hodin získáte nejen výraznou slevu na kurzovném, ale také si zajistíte pevnou rezervaci místa v ateliéru v termínech, které si sami zvolíte.

Pro  naše posluchače je připravena:

5% sleva na všechny kurzy pro držitele průkazu ZTP

35% sleva pro dítě do 18 let, které navštěvuje kurz spolu s rodičem (prarodičem) za podmínky, že dospělý doprovod platí plnou cenu kurzu.  Pro děti mladší 12 let nejsou kurzy Viridianu vhodné.

Slevy můžete uplatnit také na soukromé lekce a kurzy na zakázku.

STORNO PODMÍNKY

Odhlášení z lekce 4 až 2 dny  před začátkem lekce………………………….70% z ceny lekce.

Odhlášení z lekce méně než 48 hodin před začátkem lekce………………..100% z ceny lekce.

Při ukončení dlouhodobého předplatného kurzu po zahájení kurzu (tedy v jeho průběhu) se od data písemného ukončení kurzu vrací 70% zbývajícího kreditu.

Za uplynulé lekce, ze kterých jste se písemně na info@viridian.cz předem neodhlásili, a na které jste se z jakýchkoliv důvodů nemohli dostavit, se kurzovné nevrací!  Je akceptováno pouze písemné odhlášení na e-mail info@viridian.cz.   

Storno podmínky jsou vázány na datum doručení vašeho e-mailu. Pokud za sebe přihlásíte na kurz náhradníka, nebudeme vám za tuto změnu účtovat žádný poplatek. Náhradník pouze vyplní přihlášku v ateliéru nebo ji pošle na info@viridian.cz.

Na lekce, z kterých se písemně odhlásíte minimálně 14 dní předem, vám můžeme vystavit také Dárkové certifikáty  pro vaše kamarády a blízké.

 

PLATEBNÍ PODMÍNKY

Kurzovné plaťte prosím převodem na

účet: 2101771954/2010 – Fio banka

Do kurzu budete zařazeni, jakmile obdržíme Vaši přihlášku a platbu.

JAK SI NAHRADIT LEKCE

Přihlašování na lekce, stejně jako odhlašování z lekcí, je možné pouze na emailu info@viridian.cz Lekce a rezervace ateliéru, ze kterých se minimálně 3 dny před začátkem lekce neodhlásíte emailem, jsou považovány za vámi absolvované lekce.
 
Žádné jiné formy odhlášení (telefon, SMS, WhatsUp atd. nemohou být akceptovány).
Pokud se na lekci nemůžete dostavit, co nejdříve (minimálně 3 dny před začátkem lekce) se odhlaste na emailu info@viridian.cz a napište, ve kterém termínu máte zájem si lekci nahradit. Pokud se na vámi vybrané lekci uvolní místo, budeme vás kontaktovat. Obratem potvrdíte svou účast na náhradní lekci prostřednictvím emailu. 
Přihlášení na náhradní lekci je závazné, v případě, že se na náhradní lekci nedostavíte a ani se z ní včas na emailu info@viridian.czneodhlásíte, je považována za lekci vámi absolvovanou.

Lekci si můžete nahradit (nebo za sebe poslat náhradníka) nejpozději do 30 dnů od data, kdy jste se na řádnou lekci nemohli dostavit, po uplynutí této lhůty nárok na náhradu lekce zaniká.V případě nuceného uzavření ateliéru se tato doba prodlužuje o dobu uzavření ateliéru. K náhradě lekcí můžete využít (vy nebo vámi určení náhradníci) jak ateliéry v Hlučíně, tak i v Ostravě.

Pokud z vaší strany došlo k přerušení docházky ze zdravotních nebo jiných vážných důvodů, řešíme náhradu lekcí po vzájemné domluvě. Opět je nutno včas lekce odhlásit na info@viridian.cz

Na lekci můžete také místo sebe poslat náhradníka,  jméno náhradníka uveďte v emailu adresovanému na info@viridian.cz.  Za výměnu za náhradníka nemusíte platit žádné storno a ještě tím uděláte někomu blízkému radost.

 

KURZY A DOBA KOVIDOVÁ

Tato doba je pro nás všechny, a tedy i pro Ateliér Viridian, velkou zatěžkávací zkouškou. Po nedávných zkušenostech s nuceným uzavřením ateliéru jsme se společně s posluchači kurzů dohodli, že se v případě dalšího nuceného uzavření ateliéru nebude kurzovné vracet, ale pouze nahrazovat, a to níže popsaným způsobem:
Pokud dojde k přechodnému uzavření Viridianu z důvodu vládních opatření nebo jiných (například státní svátek, nemoc lektora a podobně), budou neuskutečněné lekce převedeny na tzv. pružné lekce, které si budete moci nahradit do 180 dnů (6 měsíců) od chvíle, kdy bude ateliér znovu otevřen, a to na uvolněných místech, ať už v ateliéru v Hlučíně, nebo v Ostravě.  
Máte také možnost poslat  místo sebe na kurzy své přátele, vzít své přátele na lekci sebou nebo kurzy darovat svým blízkým. Kurzy si můžete nahradit i prodloužením pobytu v ateliéru (přepočtem na ateliérové hodiny).
Pokud si tedy zaplatíte zvýhodněné, dlouhodobé předplatné, zároveň tím akceptujete, že nahrazování případných ušlých lekcí bude záviset také na vaší iniciativě, tedy že si po znovuotevření ateliéru budete aktivně rezervovat místa, která se v ateliéru uvolní. Pokud byste z jakýchkoliv důvodů nemohli tento způsob náhrad akceptovat, předplaťte si, prosím, jen tolik lekcí, kolik jste si schopní po znovuotevření ateliéru pružně nahradit. 

 

JAK ZÍSKAT DÁRKOVÉ POUKAZY?

KURZY KRESBY A MALBY JAKO ORIGINÁLNÍ DÁREK

Tím, že darujete kurz, pořádaný Ateliérem Viridian, darujete nejen KVALITNÍ VÝUKU, nádherné ZÁŽITKY, ale i  PARTU a nový SMYSL ŽIVOTA. Vytrhnete ze samoty své rodiče nebo prarodiče na důchodě, ODPOUTÁTE SVÉHO POTOMKA OD MOBILU, TABLETU I POČÍTAČE a věnujete mu SMYSLUPLNOU NÁPLŇ VOLNÉHO ČASU.  Dáte svému partnerovi koníčka, který ho bude bavit a naplňovat, čímž se zlepší i váš vztah. Obdarovaný tak dostane několik darů najednou a navíc si ještě nakreslí a namaluje spoustu krásných obrázků, které pak s Ateliérem Viridian může vystavovat.

Lidé, kteří dostali jako dárek kurz Ateliéru Viridian, zůstávají v ateliéru i v dalších letech a svorně říkají, že to byl ten nejhezčí dárek, jaký kdy dostali.

Pro své blízké můžete zakoupit dlouhodobý kurz nebo i jednotlivé lekce, s výběrem vám rádi pomůžeme.

Dárkové certifikáty mohou mít různou podobu, od jednoduchých v obálce až po plátno s paletou. Stačí jen zavolat a domluvit se, rádi vám vyjdeme vstříc.

Dokonce máte možnost darovat svou lekci, na kterou se nemůžete dostavit!

Jak získat dárkový poukaz?

Jak můžete proměnit svou lekci v originální dárek? Své zakoupené lekce, na které se nemůžete dostavit, můžete darovat ve formě Dárkového certifikátu nebo vstupenky. Pokud nás o to požádáte včas, můžeme vám místo lekcí, na které se nebudete moci dostavit, vystavit Dárkový certifikát nebo vstupenku. Takto lze samozřejmě využít jen lekce, ze kterých se odhlásíte s předstihem, a to písemně na e-mail info@viridian.cz minimálně 10 dnů předem. Nelze zpětně darovat lekce, které už proběhly. Tedy lekce, na kterých jste nebyli, ale neodhlásili jste se včas.

Z lekcí se odhlašujte předem písemně na info@viridian.cz! Pokud váš E-mail s odhlášením z lekce přijde 10 a více dnů před započetím lekce, ze které se odhlašujete, můžete si lekci vyměnit za dárkový poukaz na lekci.

Výtvarný kurz Ateliéru Viridian může být také skvělým vánočním dárkem, dárkem k výročí, k narozeninám, za maturitu a podobně.

Připravíme vám dárkové certifikáty v originální podobě – stačí se včas domluvit.

JAK ZÍSKAT LEKCI ZDARMA?

Za pomoc při sázení stromů, pořádaném Ateliérem Viridian, nabízíme zdarma lekci podle vašeho vlastního výběru. Také speciální lekce pro rodiče (prarodiče) s dětmi jsou zdarma, avšak pouze pro ty, kdo se aktivně zúčastní akcí na záchranu stromů, tůněk a luk, pořádaných Ateliérem Viridian. Na každé akci tedy dostane každé dítě s rodičem vstupenku nebo Dárkový certifikát na jednu lekci kurzu VÝTVARNÉ HRÁTKY PRO RODIČE (PRARODIČE) S DĚTMI. Termíny výtvarných hrátek budou uvedeny na stránkách a na fb – více na stránce VÝTVARNÉ HRÁTKY PRO RODIČE S DĚTMI.

Pokud si adoptujete psa z útulku a donesete o tom potvrzení, dostanete u nás dvě lekce podle vlastního výběru zdarma. 

CO JE TO PRODLOUŽENÁ VÝUKA?

prodloužená výuka je zde pro všechny, kdo chtějí tvořit v ateliéru delší dobu, než je délka klasických lekcí.
Na prodlouženou výuku se můžete hlásit, i když máte předplaceny klasické, tedy 2,5 hodinové lekce. Předplacené lekce jsou totiž zároveň předplacenými ateliérovými hodinami, kdy jedna ateliérová hodina (označíme je AH) trvá 60 minut.
Jak se přihlásit na prodlouženou výuku?
 Zarezervujte si dobu, kdy chcete v ateliéru tvořit, na emailu info@viridian.cz, například 8.2. 2022 od 8.00 do 14.00 a podobně.
Pravidla:
– Doba, po kterou si zarezervujete ateliér, je závazná.
– Pokud přijedete do ateliéru později, bude se vám počítat doba od začátku rezervace.
– Pokud budete odcházet dříve, bude se vám počítat  doba do konce rezervace.
– V případě, že si budete chtít pobyt v ateliéru prodloužit nad dobu rezervace, a v ateliéru bude místo, bude se vám počítat doba až do vašeho odchodu z ateliéru. Stejně tak, pokud si budete chtít prodloužit klasickou lekci, a bude to možné z hlediska časových možností lektora, je možné si doplatit ateliérové hodiny ke klasické lekci.
– Pokud budete chtít do ateliéru přijít dříve, než začíná vámi rezervovaná doba, bude to možné také jen za podmínky, že je v ateliéru místo. V tomto případě se vám započítává i doba před rezervací.
– Čas příchodu a odchodu bude zaznamenán do denní evidence a podle této evidence a podle doby, kterou jste si zarezervovali emailem, se vám budou ateliérové hodiny odečítat.

POMŮCKY A MATERIÁLY

V ateliéru Viridian máte neustále k dispozici širokou škálu výtvarných pomůcek nejvyšší umělecké kvality. Abychom nemuseli navyšovat cenu kurzu pro ty, kdo neholdují malbě olejovými nebo akrylovými barvami,  zavedli jsme ve Viridianu revoluční systém používání akrylových barev – podrobnosti naleznete níže.

Nadstandardní  malířské materiály

 • pastelky Polychromos v nejvyšší umělecké kvalitě
 • pastelky Prismacolor
 • akvarelové pastelky Conté, Mondeluz a jiné
 • olejové pastely Van Gogh, Pentel a jiné
 • suché pastely v tužce Derwent
 • extra soft pastely Koh-i-Noor
 • akvarelová progressa Aqua Monolith Cretacolor
 • Wax akvarely
 • akvarelové barvy umělecké (např. Umton, Van Gogh atd.)
 • špičkové grafické nástroje pro linoryt, suchou jehlu apod.
 • štětce sobolí, kuní, Golden sable, Marabu, Vincent, Tintoretto a jiné
 • olejové barvy nejvyšší umělecké kvality – jsou zdarma k dispozici pro kombinované techniky a pro úvodní lekci olejomalby
 • akrylové barvy nejvyšší umělecké kvality  – jsou zdarma k dispozici, pokud jsou na programu lekce, můžete však s nimi pracovat kdykoliv máte chuť bez omezení, protože si je můžete u nás výhodně koupit na váhu!
  Máte možnost zaplatit si jen přesně takové množství akrylových barev, jaké spotřebujete, a to ještě dokonce za nižší cenu, než za jakou byste je koupili v obchodě!  Ve Viridianu si můžete zakoupit mistrovské akrylové barvy Maimeri na váhu, a to za 0,7 Kč za 1 gram! V praxi to probíhá tak, že zde máte k dispozici zásobníčky různých velikostí, do kterých si navážíte potřebné množství barvy a jen toto množství zaplatíte. Můžete tak získat jakékoliv odstíny včetně metalických barev, aniž byste kupovali celé tuby. Nejdůležitější ale je, že vás v Ateliéru VIRIDIAN nikdo neomezuje v tom, jak velký obraz můžete malovat. Jen se s ním musíte vejít do dveří. Můžete si nosit i akrylové barvy vlastní.

V ateliéru  máte k dispozici samozřejmě i běžné výtvarné potřeby včetně papírů nejrůznějších gramáží a velikostí:

 • pastelky Omnikolor, Koh-i-noor a jiné
 • temperové barvy
 • anilínové barvy
 • vodové barvy Winsor a Newton, Koh-i–Noor a jiné
 • tuhé kvašové barvy
 • barevné tuše
 • barevné inkousty
 • suché pastely
 • hard pastely
 • voskové pastely
 • olejové pastely Pentel a jiné
 • křídy
 • klovatina
 • latex a latexové barvy
 • akrylové barvy
 • Primalex, Prolux, akrylátové barvy, tónovací barvy a jiné
 • Herkules
 • disperzní lepidla
 • zprůhledňovače a retardéry do akrylových barev
 • papíry náčrtkové do velikosti A1
 • výkresy barevné do velikosti A 3
 • balící papír o vysoké gramáži až do velikosti 2x1m
 • výkresy až do velikosti A1
 • sololity
 • rudky, uhly, tužky, strouhátka
 • benzín,
 • guma plastická
 • mýdla na mytí štětců, Solvina, smirek a jiné potřeby

Některé materiály, které jsou obtížně sehnatelné, nebo je už není možno koupit, jsou v ateliéru k dispozici jen tehdy, když jsou na programu lekcí.

Ostatní materiály, které nenaleznete v nabídce a chcete je na lekcích používat, si prosím přineste vlastní.

Štětce si, prosím, noste vlastní!

INFORMACE KE KLUBU MALÍŘŮ A PŘÁTEL VIRIDIANU

Milí malíři a přátelé,
 
pokud potřebujete více prostoru pro svou tvorbu, nebo na vás nezbylo místo v kurzech, máte nově možnost využít ateliéry Viridianu pro svou práci na výtvarných dílech.
 
Od 6. 4. 2022 pro vás totiž otevíráme 
Klub malířů a přátel Viridianu
v Ateliéru Viridian v Hlučíně!
Budete se tak moci setkávat v ateliéru i v době, kdy zde neprobíhá výuka. V ateliérech můžete příjemně prožít volný čas s lidmi stejných zájmů, nebo samostatně tvořit. Pokud se přihlásíte jako správce klubu, můžete dokonce pobývat v klubu bezplatně, a to vždy na dobu, na kterou se ke správcování v klubu přihlásíte.
Pro jaké aktivity můžete využít ateliéry ve  Viridianu?
ateliéry jsou připraveny nejen proto, abyste v nich mohli kreslit či malovat, ale můžete si v nich domluvit i společná setkání s přáteli či obchodními partnery. Inspirující prostředí ateliérů může poskytnout skvělé zázemí nejen pro vaši
kresbu, malbu, olejomalbu a podobně, ale i pro vaši společnou práci na projektech (výtvarných, školních, pracovních).

Vybavení ateliérů:

– v každém ateliéru je minimálně jedna figurína v životní velikosti 
– stojany stolní, ateliérové, polní a speciální stojany na akvarel
– stoly, kreslící desky, židle, křesla, sedací soupravy, vitríny s přírodninami, soškami a jinými modely
– hadry, špejle, nůžky, řezáky, pravítka, sklenice, šmíráky, kalíšky, klipsy atd.
– hrnky, talířky, sklenice na vodu
– obrazový materiál (knihy, časopisy, kalendáře, výstřižky a podobně)
– lampy pro nasvícení zátiší
– vysoké sochařské polohovací stojany pro ideální umístění zátiší nebo modelů
– pojízdné stolky pro instalaci zátiší 
– po domluvě je možné i objednat si k zapůjčení konkrétní model z nabídky, knihy či časopisy s malířskou tématikou
– výtvarné potřeby si nosíte vlastní
– hrnky, talířky, sklenice, velký džbán na vodu a další
– varná konvice (u správce) 
– pokud budete chtít uspořádat nějakou menší narozeninovou oslavu, vernisáž, sraz spolužáků a podobně, můžeme vám zapůjčit i skleničky, talíře, tácy a podobně
– je možné si zapůjčit (po předchozí domluvě) i společenské hry, např. Člověče – nezlob se, šachy, Aktivity a podobně.
 
Výhody:
– příjemné klidné prostředí v centru Hlučína pár kroků od autobusového nádraží, blízko vlakového nádraží a přímo u velkého parkoviště
– ateliéry Viridianu jsou ideálním útočištěm pro každého, kdo na práci potřebuje klid a odstřihnutí od běžných domácích povinností
– jsou také skvělé pro každého, kdo nemůže malovat doma olejovými barvami kvůli zápachu terpentýnu
  nebo kdo doma nedokáže „přepnout“ na malíře
– ideální místo pro všechny, kdo se o samotě nedokáží vybičovat k práci na sobě, kdo potřebují ke svému tvoření kolektiv lidí společných zájmů
– internet zdarma
– jistě oceníte, hlavně v teplejších dnech, i příjemnou zahradu a velký párty stan
 
Jak se přihlásit do klubu a jak si zarezervovat místo?
 
Do klubu se hlásíte stejně jako do kurzu – zašlete přihlášku na info@viridian.cz a zarezervujete si dobu, ve které chcete mít klub rezervován (například středa 6. 4. od 9:00 do 12:00)
Platbu za klub zašlete na číslo účtu  2101771954/2010 – Fio banka.
Počet míst v ateliérech je omezen, pokud si nestihnete včas rezervovat místo prostřednictvím emailu, můžete zavolat na číslo 608 777 107 a zeptat se, zda je do klubu ještě možné v daném termínu a čase přijít.
 

CENA:

1 hodina v klubu stojí  60 Kč

 30 Kč za hodinu pro ty, kdo mají v aktuálním školním roce zaplaceno alespoň 30 lekcí libovolného kurzu.

 

Rezervace celé místnosti  160 Kč/ hod,

 80 Kč za hodinu pro ty, kdo mají v aktuálním školním roce zaplaceno alespoň 30 lekcí libovolného kurzu.

 

Ceny jsou zaváděcí!
 
Upřesňující informace – čtěte, prosím, pozorně:

Počítá se každá započatá půlhodina. 

– Doba, po kterou si zarezervujete ateliér, je závazná, po tuto dobu bude vaše místo v ateliéru rezervováno, proto pokud přijdete do ateliéru později, bude se vám počítat doba od začátku rezervace, a pokud budete odcházet dříve, bude se vám počítat doba do konce rezervace.

– V případě, že si budete chtít pobyt v ateliéru prodloužit nad dobu rezervace, a v ateliéru bude místo, bude se vám počítat doba až do vašeho odchodu z ateliéru. 
– Pokud budete chtít do ateliéru přijít dříve, než začíná vámi rezervovaná doba, bude to možné také jen za podmínky, že je v ateliéru místo. V tomto případě se vám započítává i doba před rezervací.
– Čas svého příchodu a odchodu vždy zapíšete do sešitu, který bude u správce klubu.
Co je v ceně:

– pronájem místa v ateliéru (nebo pronájem celého ateliéru, podle rezervace)

– služby, zajišťující váš komfort při práci, tedy: voda, elektřina, teplo, WC

– internet

– zapůjčení stojanů, knih, časopisů, modelů a předloh  

– možnost využití zahrady s velkým párty stanem
– možnost uvařit si kávu, čaj atd.
Kdy je klub otevřen:
prozatím bude od 6. dubna klub otevřen každou středu od 9:00 do 16:00 hodin,  časem se (doufáme) doba otevření klubu rozšíří.

Jak se stát správcem klubu?

Správcem klubu může být pouze někdo ze členů či přátel Viridianu. 
Pokud se přihlásíte jako správce klubu, můžete pobývat v ateliéru bezplatně, a to vždy na  dobu, na kterou se ke správcování přihlásíte

Správcem můžete být třeba jen dvě hodiny týdně, vše je na domluvě, čím více bude správců, kteří se mohou navzájem zastupovat, tím častěji může být klub otevřen.

Kontaktujte nás na telefonu 608 777 107, rádi vám vše podrobně vysvětlíme. Nebo nám napište na info@viridian.cz, že máte zájem být správcem Klubu Viridianu, pošleme vám upřesňující informace písemně.

Pravidla klubu:
Abychom mohli udržet ceny za klub co nejnižší, a aby klub mohl fungovat, je nezbytné, aby všichni účastníci klubu dodržovali tato pravidla:
 
Udržujte pořádek a čistotu nejen v ateliérech, na chodbách a na zahradě, ale i na WC.
Pokud otevřete v ateliéru okno, zároveň snižte i teplotu topení na termostatickém ventilu na radiátoru!
Nezapomeňte okno při odchodu z ateliéru zavřít!
Uklízejte si po sobě pracovní místa (stoly, pracovní plochy a desky, stojany), nádobí a podobně, své rozpracované kresby či malby ukliďte na místa k tomu určená, nebo si je noste domů.
Ateliér Viridian neručí za vaše obrazy, obrázky či materiál, které si v ateliéru necháte!
Klíč od zahrady bude u správce. Pokud odcházíte ze zahrady jako poslední, je potřeba vchod na zahradu uzamknout a dát klíče nazpět správci.
Pokud si zanesete stojan a cokoliv na zahradu nebo do párty stanu, jste povinni věci vrátit v pořádku na své místo.
Zapůjčení modelů, knih, společenských her a časopisů bude po předchozí domluvě a proti vratné záloze. Veškeré zapůjčené věci je potřeba vracet včas a nepoškozené!
 
O obsazenosti jednotlivých ateliérů rozhoduje provozovatel na základě rezervací, pokud chcete mít ateliér pouze pro sebe, můžete si domluvit rezervaci celé místnosti.
V ateliéru 1 je možno malovat všemi technikami, je však určen hlavně pro malbu olejovými barvami.
V ateliéru 2 je možno malovat olejovými barvami pouze v případě, že zápach terpentýnu nebude vadit ostatním malířům.
V ateliéru 3 je možno pracovat pouze suchými materiály a akvarelovými barvami.
 
V ateliérech není dovoleno pracovat s hlínou a jinými sochařskými materiály!
 
Je zakázáno vylévat akrylové barvy a jejich zbytky do umyvadla nebo toalety. Palety je potřeba od zbytků akrylových nebo olejových barev otřít hadrem.
Hadry od terpentýnu nesmíte dávat do uzavřených košů, hrozí samovznícení. Na tyto a jiné hořlavé materiály bude vyhrazeno místo.
Zbytky terpentýnu a médií po skončení práce nalejte do uzavíratelné sklenice s nálepkou „Terpentýn na mytí štětců“, nikdy je nesmíte vylévat do vody!
V době, kdy probíhá klub, nejde o výuku! Správce není lektor, pouze dohlíží na evidenci docházky! 
 
 Vzhledem k tomu, že je otevření klubu malířů a přátel Viridianu zcela novým projektem, jsou výše uvedené informace základní, časem se jistě bude forma klubu vyvíjet. Budeme rádi za veškeré vaše nápady a podněty, které přispějí k tomu, aby se vám v ateliérech dobře pracovalo a aby jste se v nich cítili co nejlépe. Věříme, že díky většímu prostoru, který budete pro svou práci na obrazech mít, vznikne spousta krásných děl.