CENÍK KURZOVNÉHO, SLEVY, NÁHRADY LEKCÍ, POMŮCKY a jiné:

CENÍK

V nabídce jsou klasické skupinové lekce, průběžné lekce (volíte si, kolik hodin v ateliéru chcete strávit), soukromé lekce a workshopy.

CENY ZA KLASICKÉ SKUPINOVÉ LEKCE:

(Klasické lekce v Ateliéru Viridian trvají 150 minut, tedy 3,3 vyučovací hodiny)

Cena za 1 lekci …………………………….495 Kč (= 150 za vyučovací hodinu nebo také 198 Kč/hodinu včetně pomůcek)

 • od 10 lekcí: cena za lekci…………. 445 Kč (= 135 Kč za vyučovací hodinu nebo také  178 Kč/hodinu včetně pomůcek)
 • od 20 lekcí: cena za lekci ………….395 Kč (= 120 Kč za vyučovací hodinu nebo také 158 Kč/hodinu včetně pomůcek)

Semestr (= 20 lekcí)………………………. 7 900 Kč (= 395 Kč za lekci = 120 Kč za vyučovací hodinu nebo také 158 Kč/hodinu)

CENY ZA ATELIÉROVÉ HODINY NA PRŮBĚŽNÝCH LEKCÍCH
 • ATELIÉROVÁ HODINA (AH) má 60 minut a její cena závisí  na počtu předplacených AH a na tom, zda máte nárok na slevu (informace o slevách naleznete níže). Na ATELIÉROVÉ HODINY si můžete libovolně převádět i předplacené klasické lekce, které trvají 2,5 hodiny = 2.5 AH.
 • Každou klasickou lekci si tedy můžete vyměnit za 2,5 AH.
 • cena za ATELIÉROVOU HODINU (60minut) průběžné lekce je 198 Kč včetně pomůcek
 • při zakoupení 25 a více AH najednou  je cena za AH 178 Kč
 • při zaplacení  50 a více AH najednou je cena za AH 158 Kč

CENA ZA WORKSHOP

závisí na délce trvání workshopu a na případných slevách. Informaci o ceně workshopu naleznete vždy přímo v informacích o konkrétním workshopu, zveřejněných v ROZVRHU HODIN A AKTUÁLNÍCH LEKCÍ.

CENY ZA SOUKROMÉ LEKCE A LEKCE NA ZAKÁZKU (TEAMBUILDINGOVÉ, ZÁŽITKOVÉ A RODINNÉ LEKCE):

1 hodina (60 min) soukromé individuální konzultace ……………….  800 Kč  

1 soukromá lekce (150 min) pro 1 osobu……………………………….  1750 Kč/os

                                                         pro 2 osoby…………………………. 1150 Kč/os

                                                         pro 3 osoby…………………………… 775 Kč/os

                                                         pro  4 osoby………………………….. 575 Kč/os

                                                  pro 5 a více osob …………………………  495 Kč/os

PLATEBNÍ PODMÍNKY

Kurzovné můžete platit hotově přímo v Ateliéru Viridian, nebo převodem na

účet: 115-1599430297/0100 (Komerční banka)

Do kurzu budete zařazeni, jakmile obdržíme Vaši přihlášku a platbu. Přihláška je závazná. Podpisem přihlášky a platbou potvrzujete souhlas se storno podmínkami, uvedenými v Ceníku kurzovného.

Důležité: Při platbě kurzovného prosím nezapomeňte uvést, do kterého kurzu se hlásíte.

CO DĚLAT, KDYŽ SE NEMŮŽETE DOSTAVIT NA KURZ?

V Ateliéru Viridian skvěle funguje systém nahrazování lekcí. Nepřijdete tak o své peníze ani předplacené lekce, pokud se do systému náhrad zapojíte. Stačí se odhlásit na emailu info@viridian.cz minimálně 3 dny před zahájením lekce a napsat, ve kterém termínu máte zájem si lekci nahradit. Pokud se na vámi vybrané lekci uvolní místo, budeme vás kontaktovat. Také můžete místo sebe poslat na kurz náhradníka. Podrobnější informace naleznete níže v odstavci NÁHRADY LEKCÍ.

Pokud ale nemůžete na kurz nastoupit vůbec, ani si lekce nahradit nebo je převést na jinou osobu, platí tyto

STORNO PODMÍNKY:

Odhlášení z lekce 4 až 2 dny  před začátkem lekce………………………….70% z ceny lekce. 

Odhlášení z lekce méně než 48 hodin před začátkem lekce………………..100% z ceny lekce.

  Při ukončení dlouhodobého kurzu po zahájení kurzu (tedy v jeho průběhu) se od data písemného ukončení kurzu vrací 70% zbývajícího kreditu.

Upozornění: je akceptováno pouze písemné odhlášení na e-mail

                 info@viridian.cz   

nebo na adrese

ATELIÉR VIRIDIAN, Hrnčířská 20, 748 01 Hlučín.

Storno podmínky jsou vázány na datum doručení vašeho e-mailu nebo dopisu.         

Pokud za sebe přihlásíte na kurz náhradníka, nebudeme vám za tuto změnu účtovat žádný poplatek. Náhradník pouze vyplní přihlášku v ateliéru nebo ji pošle na info@viridian.cz.

Na lekce, z kterých se písemně odhlásíte minimálně 14 dní předem, vám můžeme vystavit Dárkové certifikáty  pro vaše kamarády a blízké.

SLEVY

 10% sleva pro absolventy kurzů, kteří v minulosti zaplatili alespoň 40 lekcí během jednoho roku. Sleva platí po celý následující rok.

10% sleva na všechny kurzy pro držitele průkazu ZTP

50% sleva pro dítě do 18 let, které navštěvuje kurz spolu s rodičem (prarodičem) za podmínky, že dospělý doprovod platí plnou cenu kurzu.

Slevy můžete uplatnit také na soukromé lekce a kurzy na zakázku.

VIRIDIAN DÁVÁ I LEKCE ZDARMA!

Za pomoc při sázení stromů, pořádaném Ateliérem Viridian, nabízíme zdarma lekci podle vašeho vlastního výběru. Také speciální lekce pro rodiče (prarodiče) s dětmi jsou zdarma, avšak pouze pro ty, kdo se aktivně zúčastní akcí na záchranu stromů, tůněk a luk, pořádaných Ateliérem Viridian. Na každé akci tedy dostane každé dítě s rodičem vstupenku nebo Dárkový certifikát na jednu lekci kurzu VÝTVARNÉ HRÁTKY PRO RODIČE (PRARODIČE) S DĚTMI. Termíny výtvarných hrátek budou uvedeny na stránkách a na fb – více na stránce VÝTVARNÉ HRÁTKY PRO RODIČE S DĚTMI.

Pokud si adoptujete psa z útulku a donesete o tom potvrzení, dostanete u nás dvě lekce podle vlastního výběru zdarma. 

JAKÉ VÝHODY ZÍSKÁTE, KDYŽ SI PŘEDPLATÍTE DLOUHODOBÝ KURZ:
 • Máte zajištěno místo na lekci v termínu, který vám nejvíce vyhovuje.
 • Kurzovné vás vyjde mnohem levněji.

Pokud je zájemců o stejný kurz (lekci) více, než je možné přijmout, rozhoduje datum zaplacení kurzovného a počet předplacených lekcí.

NÁHRADY LEKCÍ

Přednostně jsou nahrazovány lekce, které neproběhly z důvodu uzavření Ateliéru Viridian v důsledku vládních nařízení, tedy nejdříve nahrazujete lekce, na které jste se nemohli dostavit kvůli uzavření ateliéru, teprve poté nahrazujete lekce, na které jste se nedostavili ze svých osobních důvodů (tedy v době, kdy byl ateliér otevřen, ale vy jste nemohli přijít). Nárok na náhradu lekcí máte pouze v případě, že jste se minimálně 3 dny  před zahájením lekce písemně odhlásili na emailu info@viridian.cz.

Lekce, které jste nemohli absolvovat z důvodu uzavření ateliéru, (např. kvůli vládním opatřením apod.),si můžete nahradit na náhradních lekcích nebo formou dárkových certifikátů. Bližší informace o náhradních lekcích najdete vždy v aktuálních zprávách tohoto webu.

Pokud se na kurz nemůžete dostavit vy, a to z jakéhokoliv důvodu, tedy pokud důvod vaší neúčasti na kurzu není zaviněn uzavřením Viridianu, je potřeba se odhlásit na emailu info@viridian.cz minimálně  3 dny před zahájením lekce a napsat, ve kterém termínu máte zájem si lekci nahradit. Pokud se na vámi vybrané lekci uvolní místo, budeme vás kontaktovat. Obratem potvrdíte svou účast na náhradní lekci prostřednictvím emailu. Toto přihlášení na náhradní lekci je závazné, v případě, že se na náhradní lekci nedostavíte a ani se z ní včas neodhlásíte, je považována za lekci vámi absolvovanou.

Pokud z vaší strany došlo k přerušení docházky ze zdravotních nebo jiných vážných důvodů, řešíme náhradu lekcí po vzájemné domluvě.

Na lekci můžete také místo sebe poslat náhradníka,  jméno náhradníka uveďte v emailu adresovanému na info@viridian.cz.  Za výměnu za náhradníka nemusíte platit žádné storno a ještě tím uděláte někomu blízkému radost. Doporučujeme se poohlédnout po náhradnících v předstihu, aby byli připraveni se na lekci dostavit, když se vám to zrovna nehodí.

DÁRKOVÉ POUKAZY

Pokud váš E-mail s odhlášením z lekce přijde 14 a více dnů před započetím lekce, ze které se odhlašujete, můžete si lekci vyměnit za dárkový poukaz na lekci.

 Ateliér Viridian maximálně vychází vstříc vašim potřebám, proto se i vy snažte umožnit náhradu na lekcích jiným posluchačům – odhlašujte se z lekcí hned, jak zjistíte, že se nemůžete dostavit, vaše místo v ateliéru může využít k náhradě někdo jiný!

POMŮCKY PRO TVORBU

KTERÉ POMŮCKY MŮŽETE V ATELIÉRU POUŽÍVAT KE SVÉ TVORBĚ:

V ateliéru Viridian máte neustále k dispozici širokou škálu výtvarných pomůcek nejvyšší umělecké kvality. Abychom nemuseli navyšovat cenu kurzu pro ty, kdo neholdují malbě olejovými nebo akrylovými barvami,  zavedli jsme ve Viridianu revoluční systém používání akrylových barev – podrobnosti naleznete níže.

Nadstandardní  malířské materiály

 • pastelky Polychromos v nejvyšší umělecké kvalitě
 • pastelky Prismacolor
 • akvarelové pastelky Conté, Mondeluz a jiné
 • olejové pastely Van Gogh, Pentel a jiné
 • suché pastely v tužce Derwent
 • extra soft pastely Koh-i-Noor
 • akvarelová progressa Aqua Monolith Cretacolor
 • Wax akvarely
 • akvarelové barvy umělecké (např. Umton, Van Gogh atd.)
 • špičkové grafické nástroje pro linoryt, suchou jehlu apod.
 • štětce sobolí, kuní, Golden sable, Marabu, Vincent, Tintoretto a jiné
 • akrylové barvy nejvyšší umělecké kvality  – jsou zdarma k dispozici, pokud jsou na programu lekce, můžete však s nimi pracovat kdykoliv máte chuť bez omezení, protože si je můžete u nás výhodně koupit na váhu!
  Máte možnost zaplatit si jen přesně takové množství akrylových barev, jaké spotřebujete, a to ještě dokonce za nižší cenu, než za jakou byste je koupili v obchodě!  Ve Viridianu si můžete zakoupit mistrovské akrylové barvy Maimeri na váhu, a to za 0,7 Kč za 1 gram! V praxi to probíhá tak, že zde máte k dispozici zásobníčky různých velikostí, do kterých si navážíte potřebné množství barvy a jen toto množství zaplatíte. Můžete tak získat jakékoliv odstíny včetně metalických barev, aniž byste kupovali celé tuby. Nejdůležitější ale je, že vás v Ateliéru VIRIDIAN nikdo neomezuje v tom, jak velký obraz můžete malovat. Jen se s ním musíte vejít do dveří 🙂. Můžete si nosit i akrylové barvy vlastní.

V ateliéru  máte k dispozici samozřejmě i běžné výtvarné potřeby včetně papírů nejrůznějších gramáží a velikostí:

 • pastelky Omnikolor, Koh-i-noor a jiné
 • temperové barvy
 • anilínové barvy
 • vodové barvy Winsor a Newton, Koh-i–Noor a jiné
 • tuhé kvašové barvy
 • barevné tuše
 • barevné inkousty
 • suché pastely
 • hard pastely
 • voskové pastely
 • olejové pastely Pentel a jiné
 • křídy
 • klovatina
 • latex a latexové barvy
 • akrylové barvy
 • Primalex, Prolux, akrylátové barvy, tónovací barvy a jiné
 • Herkules
 • disperzní lepidla
 • zprůhledňovače a retardéry do akrylových barev
 • papíry náčrtkové do velikosti A1
 • výkresy barevné do velikosti A 3
 • balící papír o vysoké gramáži až do velikosti 2x1m
 • výkresy až do velikosti A1
 • sololity
 • rudky, uhly, tužky, strouhátka
 • benzín,
 • guma plastická
 • mýdla na mytí štětců, Solvina, smirek a jiné potřeby

Některé materiály, které jsou obtížně sehnatelné, nebo je už není možno koupit, jsou v ateliéru k dispozici jen tehdy, když jsou na programu lekcí.

Ostatní materiály, které nenaleznete v nabídce a chcete je na lekcích používat, si prosím přineste vlastní.

Štětce si, prosím, noste vlastní!