CENY KURZŮ, LEKCÍ, WORKSHOPŮ, SLEVY A DALŠÍ DŮLEŽITÉ INFORMACE:

V  ceně  lekcí a ateliérových hodin jsou zahrnuty veškeré pomůcky, které jsou na předem domluveném programu kurzu.  Pokud chcete používat kvašové, akrylové nebo olejové barvy mimo program kurzu, je potřeba si nosit barvy vlastní. Akrylové barvy si můžete v ateliéru dokoupit na váhu.

CENY ZA KLASICKÉ LEKCE

1 klasická lekce kresby:  535= 2,5 hodin = 150 minut, jedna hodina kurzu stojí 214 Kč.
Zvýhodněné ceny při nákupu více lekcí (týkají se kresby, malby i grafiky):

od 10 klasických lekcí   stojí jedna lekce    510 Kč,  (jedna hodina kurzu stojí 204 Kč).

od 18 klasických lekcí   stojí jedna lekce   480 Kč,  (jedna hodina kurzu stojí 192 Kč).

od 36 klasických lekcí   stojí jedna lekce   440 Kč,  (jedna hodina kurzu stojí 176 Kč).

Předplatné je nutné vyčerpat vždy v daném školním roce, kterého se týká, není možné převádět předplatné na období prázdnin nebo dalšího školního roku!

Od 21. 3. 2023 se můžete zapisovat do celoročních kurzů kresby, malby a grafiky na školní rok 2023/2024!

Cena celoročního kurzovného je 16.560 Kč (= 36 lekcí = 90 ateliérových hodin. Za 1 ateliérovou hodinu zaplatíte 184 Kč). Tuto cenu vám garantujeme do 30.6. 2023. Bližší informace najdete na  AKTUÁLNÍ ZPRÁVY.
 
 
 ———————————————————————————————————————————

PLATEBNÍ PODMÍNKY

Kurzovné plaťte, prosím, převodem na

účet: 2101771954/2010 – Fio banka

 Nezapomeňte zároveň uvést, do kterého kurzu se hlásíte!
Zaplacením kurzovného potvrzujete, že souhlasíte se storno podmínkami. Do kurzu budete zařazeni, jakmile obdržíme Vaši přihlášku a platbu. Prosím, veškeré vaše dotazy ohledně plateb a objednávky kurzů posílejte na info@viridian.cz.  

———————————————————————————-

CENY ZA ATELIÉROVÉ HODINY (AH) A PRODLOUŽENOU VÝUKU

CO JSOU ATELIÉROVÉ HODINY?
Ateliérové hodiny rádi využívají ti posluchači, kteří nemohou navštěvovat kurzy Viridianu pravidelně, nebo chtějí tvořit v ateliéru déle, než je délka klasické lekce (která trvá 2,5 hodiny = 150 minut). Mají zájem o tzv. prodlouženou nebo nepravidelnou výuku.
O prodlouženou výuku se jedná tehdy, když překročíte dobu klasické lekce, v tom případě je váš pobyt v ateliéru přepočten na ateliérové hodiny.
 
Jedna ateliérová hodina (značíme AH) trvá 60 minut. 
Jak se přihlásit na prodlouženou nebo nepravidelnou výuku?
Napište nám na info@viridian.cz  termín a dobu, kdy chcete v ateliéru tvořit. Dostanete vyrozumění, zda je ve vámi vybranou dobu v ateliéru volné místo. Pokud místo v ateliéru bude volné, dostanete podklady k platbě. Když bude vaše platba připsána na účet Viridianu, dostanete potvrzení o rezervaci místa v ateliéru ve vámi zvoleném termínu a čase.
 
Můžete si předplatit více ateliérových hodin najednou za zvýhodněnou cenu, ateliérové hodiny se vám z balíčku předplacených ateliérových hodin  budou postupně odečítat.
 
– Čas příchodu a odchodu do ateliéru je zaznamenáván do denní evidence a podle této evidence a podle doby, kterou jste si zarezervovali emailem, se vám budou ateliérové hodiny odečítat.
 
 
Pravidla:
– Doba, po kterou si zarezervujete ateliér, je závazná. Pokud máte zarezervován například dlouhodobý kurz od 15:00 do 17:30, je vám započítávána tato doba rezervace, protože v tuto dobu je místo v kurzu drženo pro vás!
– Pokud přijedete do ateliéru později,  počítá se doba od začátku vaší rezervace.
– Pokud budete odcházet dříve, počítá  doba do konce vaší rezervace.
– Pokud budete chtít do ateliéru přijít dříve, než začíná vámi rezervovaná doba,  započítává se i doba před vaší rezervací.
 
– V případě, že si budete chtít pobyt v ateliéru prodloužit nad dobu rezervace, a v ateliéru bude místo, bude se vám počítat doba až do vašeho odchodu z ateliéru.
 
 

Cena se vypočte podle počtu hodin = ateliérových hodin, které si předem zarezervujete, případně které v ateliéru strávíte navíc (pokud si protáhnete délku klasické lekce). 

1 AH :  214 Kč = 60 minut

Zvýhodněné ceny při nákupu většího počtu AH :

od 25 AH stojí jedna AH   204 Kč  

od 45 AH stojí jedna AH   192 Kč  

od 90 AH stojí jedna AH   176 Kč  

Předplatné je nutné vyčerpat vždy v daném školním roce, kterého se týká, není možné převádět předplatné na období prázdnin nebo dalšího školního roku!

Příplatky za ateliérové hodiny, pokud již máte zaplacen balíček lekcí v daném školním roce a chcete si je prodloužit:

při zaplacených      1-9 lekcích          připlácíte  214 Kč za 1 AH 
při zaplacených    10-17 lekcích        připlácíte 204 Kč za 1 AH 
při zaplacených    18-35 lekcích       připlácíte 192 Kč za 1 AH
při zaplacených   36 a více lekcích  připlácíte  176 Kč za 1 AH 
V  ceně  ateliérových hodin jsou zahrnuty veškeré pomůcky, které jsou na předem domluveném programu kurzu.  Pokud chcete používat kvašové, akrylové nebo olejové barvy mimo program kurzu, je potřeba si nosit barvy vlastní. Akrylové barvy si můžete v ateliéru dokoupit na váhu.

CENY ZA SOUKROMÉ LEKCE A LEKCE NA ZAKÁZKU

Upozornění: soukromé lekce a konzultace u Ing. Elen Thiemlové jsou až do 20. 4. vyprodány, neposílejte, prosím, platbu!

1 hodina = 1 ateliérová hodina(60 min) soukromé individuální konzultace ….  1 070

1 soukromá lekce (150 min) pro 1 osobu……………………………….  2 675 Kč/os

pro 2 osoby…………………………. 1337 Kč/os

pro 3 osoby……………………………892 Kč/os

pro  4 osoby…………………………..668 Kč/os

V  ceně  soukromých lekcí a hodin jsou zahrnuty pomůcky, které jsou na předem domluveném programu kurzu.  Pokud chcete používat kvašové, akrylové nebo olejové barvy mimo program kurzu, je potřeba si nosit barvy vlastní. Akrylové barvy si můžete v ateliéru dokoupit na váhu.
 
 
 
SLEVY
 
 
Při platbě lekcí i kurzů můžete uplatnit tyto slevy (nebudou vám započteny automaticky, proto si přečtěte pozorně, zda můžete některou ze slev využít, a v přihlášce nás na ně upozorněte):
5% sleva na všechny kurzy pro držitele průkazu ZTP
10% sleva: pokud máte zaplaceno celoroční kurzovné (36 lekcí nebo 90 ateliérových hodin) na školní rok 2022/2023 , můžete využít 10% slevu na všechny kurzy, lekce, workshopy, plenéry a ateliérové hodiny, které si k celoročnímu kurzovnému přikoupíte v době od 1.7. 2022 do 30.6. 2023 navíc.
35% sleva pro dítě do 18 let, které navštěvuje kurz spolu s rodičem (prarodičem) za podmínky, že dospělý doprovod platí plnou cenu kurzu. 
Pro děti mladší 12 let nejsou kurzy Viridianu vhodné, proto prosíme rodiče, aby s přihlášením svých dětí do Viridianu počkali alespoň do jejich 12 let. Dospělý doprovod je nutný u všech mladistvých, kteří nedosáhli věku 15 let!
Slevy můžete uplatnit také na soukromé lekce a kurzy na zakázku.
 
STORNO PODMÍNKY
 
STORNO PODMÍNKY U DLOUHODOBÝCH KURZŮ:
 
při odhlášení z kurzu:
–  více než 20 dnů před zahájením kurzu se vrací 100% ceny kurzu;
– 20 až 10 dnů před zahájením kurzu se vrací 95% ceny kurzu;
– 9 až 4 dny před zahájením kurzu se vrací 90% ceny kurzu;
– 3 dny až 1 den před zahájením kurzu se vrací 80% ceny kurzu;
 
Při ukončení dlouhodobého předplatného kurzu po zahájení kurzu (tedy v jeho průběhu) se od data písemného ukončení kurzu vrací 60% zbývajícího předplatného.
 
Storno podmínky jsou vázány na datum doručení vašeho e-mailu.  Pokud za sebe přihlásíte na kurz náhradníka, nebudeme vám za tuto změnu účtovat žádný poplatek ani storno. Náhradník pouze vyplní přihlášku v ateliéru nebo ji pošle na info@viridian.cz.
 
STORNO PODMÍNKY U JEDNOTLIVĚ PŘEPLACENÝCH LEKCÍ, PLENÉRŮ A WORKSHOPŮ:
 
Odhlášení  více než 7 dnů před začátkem … vrací se 100% z ceny.
Odhlášení 7 až  6 dnů před začátkem … vrací se 50% z ceny.
Odhlášení  5 až 2 dny  před začátkem… vrací se 30% z ceny.
Při odhlášení méně než 48 hodin před začátkem se kurzovné nevrací.
 
Storno podmínky jsou vázány na datum doručení vašeho e-mailu.  Pokud za sebe přihlásíte na kurz náhradníka, nebudeme vám za tuto změnu účtovat žádný poplatek. Náhradník pouze vyplní přihlášku v ateliéru nebo ji pošle na info@viridian.cz.
Za lekce, workshopy a plenéry, na které jste se z jakýchkoliv důvodů nemohli dostavit, a zároveň jste se včas neodhlásili, se kurzovné nevrací!

JAK SI NAHRADIT LEKCE

Nahradit lekce si můžete pouze v případě, že jste se z nich písemně na info@viridian.cz včas alespoň 1 den (24 hodin) před zahájením lekce odhlásili.
Lekce je možné nahrazovat pouze v předplaceném období, a to pouze v jiných pravidelných kurzech, ne v kurzech mimořádně vypsaných (specializovaných, workshopech, plenérech, víkendových kurzech a podobně). V nepředplaceném období bude možné nahradit maximálně 1 lekci z předchozího předplaceného období.
Za lekce, na které jste se z jakýchkoliv důvodů nemohli dostavit, se kurzovné nevrací!  
 
Přihlašování na lekce, stejně jako odhlašování z lekcí, je možné pouze na emailu info@viridian.cz Lekce a rezervace ateliéru, ze kterých se minimálně 24 hodin před začátkem lekce neodhlásíte emailem, jsou považovány za vámi absolvované lekce.
 
 
Žádné jiné formy odhlášení (telefon, SMS, WhatsUp atd. nejsou akceptovány).
 
 
Pokud se na lekci nemůžete dostavit, co nejdříve (minimálně 24 hodin před začátkem lekce) se odhlaste na emailu info@viridian.cz a napište, ve kterém termínu máte zájem si lekci nahradit. Pokud se na vámi vybrané lekci uvolní místo, budeme vás kontaktovat. Obratem potvrdíte svou účast na náhradní lekci prostřednictvím emailu. 
 
Přihlášení na náhradní lekci je závazné, v případě, že se na náhradní lekci nedostavíte a ani se z ní včas na emailu info@viridian.cz neodhlásíte, je považována za lekci vámi absolvovanou.
Lekci si můžete nahradit (nebo za sebe poslat náhradníka) nejpozději do 30 dnů od data, kdy jste se na řádnou lekci nemohli dostavit, po uplynutí této lhůty nárok na náhradu lekce zaniká.
V případě nuceného uzavření ateliéru se tato doba prodlužuje o dobu uzavření ateliéru. K náhradě lekcí můžete využít (vy nebo vámi určení náhradníci) jak ateliéry v Hlučíně, tak i v Ostravě.
KURZY A DOBA KOVIDOVÁ
Tato doba je pro nás všechny, a tedy i pro Ateliér Viridian, velkou zatěžkávací zkouškou. Po nedávných zkušenostech s nuceným uzavřením ateliéru jsme se společně s posluchači kurzů dohodli, že se v případě dalšího nuceného uzavření ateliéru nebude kurzovné vracet, ale pouze nahrazovat, a to níže popsaným způsobem:
 
Pokud dojde k přechodnému uzavření Viridianu z důvodu vládních opatření nebo jiných (například státní svátek, nemoc lektora a podobně), budou neuskutečněné lekce převedeny na tzv. pružné lekce, které si budete moci nahradit do 180 dnů (6 měsíců) od chvíle, kdy bude ateliér znovu otevřen, a to na uvolněných místech, ať už v ateliéru v Hlučíně, nebo v Ostravě.  
 
Máte také možnost poslat  místo sebe na kurzy své přátele, vzít své přátele na lekci sebou nebo kurzy darovat svým blízkým. Kurzy si můžete nahradit i prodloužením pobytu v ateliéru (přepočtem na ateliérové hodiny).
 
Pokud si tedy zaplatíte zvýhodněné, dlouhodobé předplatné, zároveň tím akceptujete, že nahrazování případných ušlých lekcí bude záviset také na vaší iniciativě, tedy že si po znovuotevření ateliéru budete aktivně rezervovat místa, která se v ateliéru uvolní. Pokud byste z jakýchkoliv důvodů nemohli tento způsob náhrad akceptovat, předplaťte si, prosím, jen tolik lekcí, kolik jste si schopní po znovuotevření ateliéru pružně nahradit. 
 
 
JAK ZÍSKAT DÁRKOVÉ POUKAZY?

KURZY KRESBY A MALBY JAKO ORIGINÁLNÍ DÁREK

Výtvarný kurz Ateliéru Viridian může být také skvělým vánočním dárkem, dárkem k výročí, k narozeninám, za maturitu a podobně. Pro své blízké můžete zakoupit dlouhodobý kurz nebo i jednotlivé lekce, s výběrem vám rádi pomůžeme. Připravíme vám dárkové certifikáty v originální podobě – stačí se včas domluvit. Bližší informace naleznete na tomto odkazu:

JAK ZÍSKAT LEKCI ZDARMA?
Za pomoc při sázení stromů, pořádaném Ateliérem Viridian, nabízíme zdarma lekci podle vašeho vlastního výběru. Také speciální lekce pro rodiče (prarodiče) s dětmi jsou zdarma, avšak pouze pro ty, kdo se aktivně zúčastní akcí na záchranu stromů, tůněk a luk, pořádaných Ateliérem Viridian. Na každé akci tedy dostane každé dítě s rodičem vstupenku nebo Dárkový certifikát na jednu lekci kurzu VÝTVARNÉ HRÁTKY PRO RODIČE (PRARODIČE) S DĚTMI. Termíny výtvarných hrátek budou uvedeny na stránkách a na fb – více na stránce VÝTVARNÉ HRÁTKY PRO RODIČE S DĚTMI.

Pokud si adoptujete psa z útulku a donesete o tom potvrzení, dostanete u nás dvě lekce podle vlastního výběru zdarma. 

POMŮCKY A MATERIÁLY
V ateliéru Viridian máte neustále k dispozici širokou škálu výtvarných pomůcek nejvyšší umělecké kvality. Abychom nemuseli navyšovat cenu kurzu pro ty, kdo neholdují malbě olejovými nebo akrylovými barvami,  zavedli jsme ve Viridianu revoluční systém používání akrylových barev – podrobnosti naleznete níže.

Nadstandardní  malířské materiály

 • pastelky Polychromos, Faber Castel a jiné v nejvyšší umělecké kvalitě
 • pastelky Prismacolor
 • akvarelové pastelky Conté, Mondeluz a jiné
 • olejové pastely Van Gogh, Pentel a jiné
 • suché pastely v tužce Derwent
 • extra soft pastely Koh-i-Noor
 • akvarelová progressa Aqua Monolith Cretacolor
 • Wax akvarely
 • akvarelové barvy umělecké (např. Umton, Van Gogh atd.)
 • špičkové grafické nástroje pro linoryt, suchou jehlu apod.
 • štětce sobolí, kuní, Golden sable, Kolibri, OldHolland, Marabu, Vincent, Tintoretto a jiné
 • olejové barvy nejvyšší umělecké kvality – jsou zdarma k dispozici pro kombinované techniky a pro úvodní lekci olejomalby
 • akrylové barvy nejvyšší umělecké kvality  – jsou zdarma k dispozici, pokud jsou na programu lekce, můžete však s nimi pracovat kdykoliv máte chuť bez omezení, protože si je můžete u nás výhodně koupit na váhu! Máte možnost zaplatit si jen přesně takové množství akrylových barev, jaké spotřebujete, a to ještě dokonce za nižší cenu, než za jakou byste je koupili v obchodě!  Ve Viridianu si můžete zakoupit mistrovské akrylové barvy Maimeri na váhu, a to za 0,7 Kč za 1 gram! V praxi to probíhá tak, že zde máte k dispozici zásobníčky různých velikostí, do kterých si navážíte potřebné množství barvy a jen toto množství zaplatíte. Můžete tak získat jakékoliv odstíny včetně metalických barev, aniž byste kupovali celé tuby. Nejdůležitější ale je, že vás v Ateliéru VIRIDIAN nikdo neomezuje v tom, jak velký obraz můžete malovat. Jen se s ním musíte vejít do dveří. Můžete si nosit i akrylové barvy vlastní.

V ateliéru  máte k dispozici samozřejmě i běžné výtvarné potřeby včetně papírů nejrůznějších gramáží a velikostí:

 • pastelky Prismacolor, Faber Castel (finest artist), Carandash, Rembrandt, Mondeluz, Conté, Omnikolor, Wax akvarel, Koh-i-noor a jiné
 • temperové barvy
 • anilínové barvy
 • akvarelové a vodové barvy Umton, Bělyje noči, Winsor a Newton, Koh-i–Noor …
 • barevné tuše
 • barevné inkousty
 • suché pastely soft, extrasoft (+v tužce Derwent)
 • hard pastely
 • voskové pastely
 • olejové pastely Pentel, van Gogh a jiné
 • křídy
 • klovatina
 • latex a latexové barvy
 • akrylové barvy
 • Primalex, Prolux, akrylátové barvy, tónovací barvy a jiné
 • Herkules
 • disperzní lepidla
 • zprůhledňovače a retardéry do akrylových barev
 • papíry náčrtkové do velikosti A1
 • výkresy barevné do velikosti A 3
 • balící papír o vysoké gramáži až do velikosti 2x1m
 • výkresy až do velikosti A1
 • sololity
 • rudky, uhly, tužky, strouhátka
 • guma plastická
 • mýdla na mytí štětců, Solvina, smirek a jiné potřeby
Některé materiály, které jsou obtížně sehnatelné, nebo je už není možno koupit, jsou v ateliéru k dispozici jen tehdy, když jsou na programu lekcí. Ostatní materiály, které nenaleznete v nabídce a chcete je na lekcích používat, si prosím přineste vlastní.

Štětce si, prosím, noste vlastní!

 

INFORMACE KE KLUBU MALÍŘŮ A PŘÁTEL VIRIDIANU
 

V ateliéru Viridian můžete pracovat i v době, kdy zde neprobíhá výuka, prožít volný čas s lidmi stejných zájmů, nebo samostatně tvořit. Pokud se přihlásíte jako správce klubu, můžete dokonce pobývat v klubu bezplatně, a to vždy na dobu, na kterou se ke správcování v klubu přihlásíte.

 
Pro jaké aktivity můžete využít ateliéry ve  Viridianu?
 
ateliéry jsou připraveny nejen proto, abyste v nich mohli kreslit či malovat, ale můžete si v nich domluvit i společná setkání s přáteli či obchodními partnery. Inspirující prostředí ateliérů může poskytnout skvělé zázemí nejen pro vaši
kresbu, malbu, olejomalbu a podobně, ale i pro vaši společnou práci na projektech (výtvarných, školních, pracovních).
Vybavení ateliérů:
– v každém ateliéru je minimálně jedna figurína v životní velikosti 
– stojany stolní, ateliérové, polní a speciální stojany na akvarel
– stoly, kreslící desky, židle, křesla, sedací soupravy, vitríny s přírodninami, soškami a jinými modely
– hadry, špejle, nůžky, řezáky, pravítka, sklenice, šmíráky, kalíšky, klipsy atd.
– hrnky, talířky, sklenice na vodu
– obrazový materiál (knihy, časopisy, kalendáře, výstřižky a podobně)
– lampy pro nasvícení zátiší
– vysoké sochařské polohovací stojany pro ideální umístění zátiší nebo modelů
– pojízdné stolky pro instalaci zátiší 
– po domluvě je možné i objednat si k zapůjčení konkrétní model z nabídky, knihy či časopisy s malířskou tématikou
– výtvarné potřeby si nosíte vlastní
– hrnky, talířky, sklenice, velký džbán na vodu a další
– varná konvice (u správce) 
– pokud budete chtít uspořádat nějakou menší narozeninovou oslavu, vernisáž, sraz spolužáků a podobně, můžeme vám zapůjčit i skleničky, talíře, tácy a podobně
– je možné si zapůjčit (po předchozí domluvě) i společenské hry, např. Člověče – nezlob se, šachy, Aktivity a podobně.
 
Výhody:
 
 
– příjemné klidné prostředí v centru Hlučína pár kroků od autobusového nádraží, blízko vlakového nádraží a přímo u velkého parkoviště
– ateliéry Viridianu jsou ideálním útočištěm pro každého, kdo na práci potřebuje klid a odstřihnutí od běžných domácích povinností
– jsou také skvělé pro každého, kdo nemůže malovat doma olejovými barvami kvůli zápachu terpentýnu
  nebo kdo doma nedokáže „přepnout“ na malíře
– ideální místo pro všechny, kdo se o samotě nedokáží vybičovat k práci na sobě, kdo potřebují ke svému tvoření kolektiv lidí společných zájmů
– internet zdarma
– jistě oceníte, hlavně v teplejších dnech, i příjemnou zahradu a velký párty stan
 
Jak se přihlásit do klubu a jak si zarezervovat místo?
 
Do klubu se hlásíte stejně jako do kurzu – zašlete přihlášku na info@viridian.cz a zarezervujete si dobu, ve které chcete mít klub rezervován (například středa 6. 4. od 9:00 do 12:00)
Platbu za klub zašlete na číslo účtu  2101771954/2010 – Fio banka.
Počet míst v ateliérech je omezen, pokud si nestihnete včas rezervovat místo prostřednictvím emailu, můžete zavolat na číslo 608 777 107 a zeptat se, zda je do klubu ještě možné v daném termínu a čase přijít.
 
 CENA:

1 hodina v klubu stojí  60 Kč

 30 Kč za hodinu pro ty, kdo mají v aktuálním školním roce zaplaceno alespoň 30 lekcí libovolného kurzu.

Rezervace celé místnosti  160 Kč/ hod,

 80 Kč za hodinu pro ty, kdo mají v aktuálním školním roce zaplaceno alespoň 30 lekcí libovolného kurzu.

 Ceny jsou zaváděcí!

 
Upřesňující informace – čtěte, prosím, pozorně:

Počítá se každá započatá půlhodina. 

– Doba, po kterou si zarezervujete ateliér, je závazná, po tuto dobu bude vaše místo v ateliéru rezervováno, proto pokud přijdete do ateliéru později, bude se vám počítat doba od začátku rezervace, a pokud budete odcházet dříve, bude se vám počítat doba do konce rezervace.

– V případě, že si budete chtít pobyt v ateliéru prodloužit nad dobu rezervace, a v ateliéru bude místo, bude se vám počítat doba až do vašeho odchodu z ateliéru. 
– Pokud budete chtít do ateliéru přijít dříve, než začíná vámi rezervovaná doba, bude to možné také jen za podmínky, že je v ateliéru místo. V tomto případě se vám započítává i doba před rezervací.
– Čas svého příchodu a odchodu vždy zapíšete do sešitu, který bude u správce klubu.
 
 
 
Co je v ceně:

– pronájem místa v ateliéru (nebo pronájem celého ateliéru, podle rezervace)

– služby, zajišťující váš komfort při práci, tedy: voda, elektřina, teplo, WC

– internet

– zapůjčení stojanů, knih, časopisů, modelů a předloh  

– možnost využití zahrady s velkým párty stanem
– možnost uvařit si kávu, čaj atd.
 
Kdy je klub otevřen:
prozatím bude od 6. dubna klub otevřen každou středu od 9:00 do 16:00 hodin,  časem se (doufáme) doba otevření klubu rozšíří.
 

Jak se stát správcem klubu?

Správcem klubu může být pouze někdo ze členů či přátel Viridianu. 
Pokud se přihlásíte jako správce klubu, můžete pobývat v ateliéru bezplatně, a to vždy na  dobu, na kterou se ke správcování přihlásíte

Správcem můžete být třeba jen dvě hodiny týdně, vše je na domluvě, čím více bude správců, kteří se mohou navzájem zastupovat, tím častěji může být klub otevřen.

Kontaktujte nás na telefonu 608 777 107, rádi vám vše podrobně vysvětlíme. Nebo nám napište na info@viridian.cz, že máte zájem být správcem Klubu Viridianu, pošleme vám upřesňující informace písemně.

 

 
Pravidla klubu:
 
Abychom mohli udržet ceny za klub co nejnižší, a aby klub mohl fungovat, je nezbytné, aby všichni účastníci klubu dodržovali tato pravidla:
 
Udržujte pořádek a čistotu nejen v ateliérech, na chodbách a na zahradě, ale i na WC.
Pokud otevřete v ateliéru okno, zároveň snižte i teplotu topení na termostatickém ventilu na radiátoru!
Nezapomeňte okno při odchodu z ateliéru zavřít!
Uklízejte si po sobě pracovní místa (stoly, pracovní plochy a desky, stojany), nádobí a podobně, své rozpracované kresby či malby ukliďte na místa k tomu určená, nebo si je noste domů.
Ateliér Viridian neručí za vaše obrazy, obrázky či materiál, které si v ateliéru necháte!
Klíč od zahrady bude u správce. Pokud odcházíte ze zahrady jako poslední, je potřeba vchod na zahradu uzamknout a dát klíče nazpět správci.
Pokud si zanesete stojan a cokoliv na zahradu nebo do párty stanu, jste povinni věci vrátit v pořádku na své místo.
 
Zapůjčení modelů, knih, společenských her a časopisů bude po předchozí domluvě a proti vratné záloze. Veškeré zapůjčené věci je potřeba vracet včas a nepoškozené!
 
O obsazenosti jednotlivých ateliérů rozhoduje provozovatel na základě rezervací, pokud chcete mít ateliér pouze pro sebe, můžete si domluvit rezervaci celé místnosti.
 
V ateliéru 1 je možno malovat všemi technikami, je však určen hlavně pro malbu olejovými barvami.
V ateliéru 2 je možno malovat olejovými barvami pouze v případě, že zápach terpentýnu nebude vadit ostatním malířům.
V ateliéru 3 je možno pracovat pouze suchými materiály a akvarelovými barvami.
 
V ateliérech není dovoleno pracovat s hlínou a jinými sochařskými materiály!
 
Je zakázáno vylévat akrylové barvy a jejich zbytky do umyvadla nebo toalety. Palety je potřeba od zbytků akrylových nebo olejových barev otřít hadrem.
Hadry od terpentýnu nesmíte dávat do uzavřených košů, hrozí samovznícení. Na tyto a jiné hořlavé materiály bude vyhrazeno místo.
Zbytky terpentýnu a médií po skončení práce nalejte do uzavíratelné sklenice s nálepkou „Terpentýn na mytí štětců“, nikdy je nesmíte vylévat do vody!
V době, kdy probíhá klub, nejde o výuku! Správce není lektor, pouze dohlíží na evidenci docházky! 
 
 
 Vzhledem k tomu, že je otevření klubu malířů a přátel Viridianu zcela novým projektem, jsou výše uvedené informace základní, časem se jistě bude forma klubu vyvíjet. Budeme rádi za veškeré vaše nápady a podněty, které přispějí k tomu, aby se vám v ateliérech dobře pracovalo a aby jste se v nich cítili co nejlépe. Věříme, že díky většímu prostoru, který budete pro svou práci na obrazech mít, vznikne spousta krásných děl.