KURZY PRO DĚTI A RODIČE

Kurzy Ateliéru Viridian jsou určeny dospělým zájemcům, po domluvě přijímáme i děti od 12 let, pouze ale za podmínky, že mají po celou dobu výuky dospělý doprovod, a to až do dovršení 15 let věku. Dospělý doprovod nemusí platit kurzovné, pokud se kurzu nezúčastní, může si v ateliéru číst, pracovat na PC a podobně.  V případě, že se dospělý doprovod také kurzu účastní, platí plnou cenu kurzu a na dítě až do 15 let věku může uplatnit slevu 35% z ceny kurzu.

 

Pro děti jsme také připravili výjimečné lekce zdarma:

VÝTVARNÉ HRÁTKY PRO RODIČE (PRARODIČE) S DĚTMI

Tento kurz jsme připravili speciálně jako dárek pro všechny, kdo nám pomáhají zachraňovat psy a stromy. Připravili jsme pro rodiče (prarodiče) speciální lekce zdarma, na kterých mohou se svými dětmi strávit krásný čas a zároveň se naučit, jak dítě rozvíjet a podporovat ho v jeho výtvarných začátcích. Tento kurz si nelze koupit!

Odborníci vysledovali, že když dítě jednou zasadí strom, ovlivní to jeho chování k přírodě na celý život. Nejen, že získá ke stromům respekt, ale bude si jich vážit a ochraňovat je. Jestli mají naše děti přežít, je potřeba jim od útlého věku vysvětlovat, že jsou součástí přírody, a proto si ji musí chránit. Ateliér Viridian se snaží podporovat snahy o záchranu přírody, a proto se rozhodl motivovat tímto způsobem všechny, kdo pomohou Ateliéru Viridian sázet stromy.

Připravili jsme pro rodiče (prarodiče) speciální lekce, na kterých mohou se svými dětmi strávit krásný čas a zároveň se naučit, jak dítě rozvíjet a podporovat ho v jeho výtvarných začátcích. Tyto lekce pro rodiče s dětmi jsou zdarma, avšak pouze pro ty, kdo se aktivně zúčastní akcí na záchranu stromů, tůněk a luk, pořádaných Ateliérem Viridian. Podmínkou je, aby se akcí účastnily i děti a aktivně se zapojily do prací v rámci svých možností. Na každé akci tedy dostane každé dítě s rodičem vstupenku na jednu lekci kurzu VÝTVARNÉ HRÁTKY PRO RODIČE (PRARODIČE) S DĚTMI.

Věk dětí nijak neomezujeme, podmínkou pro účast na lekcích je přítomnost dospělého doprovodu po celou dobu trvání lekce. V Ateliéru Viridian dostanou rodiče návod na to, jak děti do kreslení a malování přirozeně zapojit, aniž by nějak ovlivňovali jejich individuální dětský výraz tvorby. Upozorňujeme, že nejde o výuku jako takovou, jde o vytvoření maximálně inspirující atmosféry pro děti a dospělé, která má sloužit k nasměrování dětí k výtvarné činnosti a hlavně odpoutat jejich pozornost od mobilů, tabletů a počítačů. Z toho důvodu poprosíme dospělé, aby v průběhu lekce pokud možno nepoužívali mobily, protože jak víme, příklady táhnou. Pokud dáte dětem příklad, že je možné se krásně zabavit kreslením nebo malováním, samy si budou vyhledávat kreativnější zábavu.

Maximální počet je 6 dětí a 6 rodičů na lekci (pokud budou ale chtít přijít oba rodiče s dítětem nebo jeden rodič se dvěma až třemi dětmi, určitě se vejdeme).

Program lekce přizpůsobíme věku dětí, v případě velkých věkových rozdílů budou mít rodiče s dětmi možnost pracovat na různých tématech – jen pro představu uvádíme některé z nich:

  • KOUZELNÉ BARVIČKY
  • KRESLÍME ZVÍŘÁTKA
  • KRESLÍME SE NAVZÁJEM
  • MALUJEME KRAJINU
  • KRESÍME STROMY
  • MALUJEME DOPIS PRO JEŽÍŠKA
  • MALUJEME BETLÉM
  • MALUJEME POHÁDKU

Upozorňujeme rodiče, že ateliér je potencionálně nebezpečné prostředí pro malé děti. Z toho důvodu je nutné, abyste dbali o bezpečnost svých dětí a nedovolili jim sahat na chemikálie, grafický lis a podobně. Je potřeba, abyste po celou dobu trvání lekce věnovali svému dítěti maximální pozornost, jen tak tato lekce splní své poslání. Doporučujeme pro vás i pro děti co nejpohodlnější obutí a oděv, pokud možno pracovní, ať si lekci co nejvíce užijete. Vezměte také dětem malou svačinku, čaj jim můžete uvařit v ateliéru (vy budete mít možnost si kromě čaje uvařit také kávu, káva, čaje a cukr jsou v ateliéru volně k dispozici).

Pomůcky pro účastníky:

Na kurzu budete mít veškeré pomůcky,potřebné k osvojení probíraných technik. Seznam pomůcek najdete zde.

Termíny:

přizpůsobujeme přání pomocníků s výsadbou stromů

Cena kurzu:

Tyto lekce pro rodiče s dětmi jsou zdarma, avšak pouze pro ty, kdo se aktivně zúčastní akcí na záchranu stromů, tůněk a luk, pořádaných Ateliérem Viridian. Podmínkou je, aby se akcí účastnily i děti a aktivně se zapojily do prací v rámci svých možností. Na každé akci tedy dostane každé dítě s rodičem vstupenku na jednu lekci kurzu VÝTVARNÉ HRÁTKY PRO RODIČE (PRARODIČE) S DĚTMI.

 

Jak se na lekci přihlásit:

Je potřeba se dopředu nahlásit na akci sázení stromů, a to nejpozději týden před plánovanou akcí. Je to z toho důvodu, že podle počtu pomocníků budeme nakupovat stromy a materiál na oplocení stromů. 

Přihlásit se můžete pomocí telefonu: 608 777 107 nebo E-mailem: info@viridian.cz nebo můžete vyplnit přihlášku – kolonku jiné lekce. Do jedné přihlášky můžete napsat sebe i dítě (děti). Nezapomeňte uvést na sebe kontakt!

Na základě přihlášení vám připravíme vstupenky na lekci (pro každého zúčastněného dospělého a pro každé zúčastněné dítě), které obdržíte po skončení výsadby.