Termíny akcí

Pozor, ve středu  28. září 2022 nebude výuka v Ateliéru Viridian, pobočka Ostrava – Kunčičky, Velichova 422/5 !

————————————————————————————————–

Archív uplynulých akcí:

Léto s Viridianem bylo zábavné, ale také jsme se toho mnoho naučili na plenérech, workshopech a speciálních lekcích. 

WORKSHOP AKVAREL ÚPLNĚ OD ZAČÁTKU 20. 8. 2022 Ostrava

Akvarel nás fascinuje svou lehkostí a průzračností. Co potřebujeme  k tomu, abychom mohli také tvořit touto nádhernou technikou? Možná právě tento intenzívní kurz akvarelu úplně od začátku, který patří ve Viridianu k nejžádanějším.

Obsah kurzu :

teorie míchání barev – barevný kruh, napínání mokrého akvarelového papíru, základní postupy v malbě akvarelem – nácvik, příprava skici a přenos skici na papír, malba přírodniny, míchání obtížných odstínů, malba vlastního obrázku podle předlohy nebo podle 3D modelu. Dozvíte se také, se kterými technikami můžete akvarel kombinovat a mnoho dalších důležitých informací.

Nezapomeňte si pohodlné pracovní oblečení a pokud máte nějaké modely nebo předlohy (fotky, obrázky), které byste si chtěli zkusit namalovat, vezměte je sebou také. Společně se podíváme, kterou předlohu můžete pro malbu použít. Jinak v ateliéru máme dostatek vhodných předloh i modelů, určitě si vyberete.

Tento workshop je velmi vhodný i jako příprava na talentové zkoušky na střední či vysoké školy uměleckého směru a na fakulty architektury.

Zapůjčení  potřebných pomůcek včetně mistrovských akvarelových barev v ceně kurzu!

MÍSTO A TERMÍNY KONÁNÍ WORKSHOPU:    

sobota    20. 8. 2022          16:00 – 20:00       ateliér Ostrava – Kunčičky

VYUČUJE:  Elen Thiemlová (www.thiemlova.eu

CENA WORKSHOPU:   980 Kč za 4 hodiny výuky (240 minut) včetně všech potřebných pomůcek.

Pro ty, kdo mají zaplaceno celoroční kurzovné na školní rok 2022/2023, je cena tohoto workshopu 880 Kč.

Také si tento workshop můžete objednat  jako rodinnou či teambuildingovou akci. Vše vám vysvětlíme přímo v ateliéru nebo na telefonním čísle 608777107.

WORKSHOP OLEJOMALBA ÚPLNĚ OD ZAČÁTKU 20. 8. 2022 Ostrava

Tento workshop jsme připravili na základě četných přání posluchačů, kteří se chtějí v co nejkratším čase dozvědět, jak správně postupovat při malbě olejovými barvami ve vrstvách a vyzkoušet si malbu olejovými barvami podle osvědčených pravidel.  Olejomalbu je potřeba pochopit a respektovat reakce barev, jejich schnutí a optické vlastnosti. Moderní postupy, které se snaží vše urychlit a zjednodušit, olejomalbě škodí a zcela tuto techniku devalvují. Na našem kurzu se dozvíte, jak s olejovými barvami bezpečně a správně pracovat, a to jak rychlejším způsobem, tak i metodou starých mistrů. Pak už bude jen na vás, který způsob malby si pro vaši vaší tvorbu zvolíte.

Obsah kurzu :

Dozvíte se, jaké postupy musíme dodržet, aby se  obraz po čase nezměnil v šedavou, nevýraznou malbu. Naučíte se připravit si správně podklady pro olejomalbu, což je základním předpokladem pro trvanlivost obrazu. Dozvíte se, jak napínat plátno, aby se vám pod malbou nevlnilo. Vysvětlíme vám, jak barvy správně míchat, které barvy spolu míchat nesmíte a které barvy nikdy  nesmíte použít v podmalbě, protože by vám obraz zničily. Naučíte se, jak správně postupovat v malbě po vrstvách, kterou znali a používali staří mistři. Naučíte se také míchat média, která jsou pro staromistrovskou olejomalbu nezbytná. Zároveň se také dozvíte, jak malovat olejovými barvami jednodušeji, tedy metodou alla prima.

Probereme rozdíly mezi staromistrovskou a moderní olejomalbou, techniky přemalby, lazurovací techniky, sgrafitové efekty a jiné. Dozvíte se, jak velká kouzla dokáže vytvořit imprimitura, jak ovlivní výsledný vzhled obrazu tónované podklady a kdy je dobré tyto efektní styly malby postupy využít.

Dozvíte se jak dosáhnout barevné harmonie v obraze či jak namalovat pozadí, aby ladilo s ústředním motivem obrazu.

Pomůcky pro účastníky:

Na tomto workshopu budete mít v ateliéru připraveno vše, co potřebujete k namalování první vrstvy obrazu – takzvané podmalby. K dispozici budete mít olejové barvy, papír,  tužky a akvarelové pastelky k zapisování poznámek a vytvoření skic, latex a sololitové desky do velikosti 35 x 50 cm (velikost desky si můžete vybrat). Pro nácvik přípravy médií je v ateliéru k dispozici také terpentýn, damarový lak závěrečný a lněný olej. Na workshop si prosím, přineste vlastní štětce, stačí štětinové.   Pokud vám nevyhovuje pro malbu sololit, přineste si také plátno. Nezapomeňte si pohodlné pracovní oblečení a pokud máte nějaké modely nebo předlohy (fotky, obrázky), které byste si chtěli zkusit namalovat, vezměte je sebou také. Společně se podíváme, kterou předlohu můžete pro malbu použít. Jinak v ateliéru máme dostatek vhodných předloh i modelů, určitě si vyberete. 

MÍSTO A TERMÍN KONÁNÍ :    

sobota    20. 8. 2022         10:00 – 15:00       ateliér Ostrava – Kunčičky

VYUČUJE:  Elen Thiemlová (www.thiemlova.eu

CENA WORKSHOPU: 1 490 Kč za pět hodin výuky  (300 minut) včetně všech potřebných pomůcek.

Pro ty, kdo mají zaplaceno celoroční kurzovné na školní rok 2022/2023, je cena tohoto workshopu 1 340 Kč.

Také si tento workshop můžete objednat  jako rodinnou či teambuildingovou akci. Vše vám vysvětlíme přímo v ateliéru nebo na telefonním čísle 608777107.

VÁNOCE VE VIRIDIANU 24.8.2022 V HLUČÍNĚ

Ve středu     24. 8. 2022 od 16:00 do 21:00  si určitě rezervujte svůj čas na VÁNOCE VE VIRIDIANU !
Jak jsme si v době kovidu slíbili
– SPOLEČNOU OSLAVU VÁNOC SI NENECHÁME VZÍT!
Opět budeme slavit Vánoce se zpožděním, tedy Vánoce z roku 2021, které jsme kvůli kovidu nemohli společně slavit. V létě si to o to více užijeme, stejně, jako jsme si užili srpnové Vánoce v loňském roce. Nezapomeňte včas napéct cukroví a perníčky, nejlépe koncem července! 🙂 Prosím, nahlaste svou účast a ideálně také, zda plánujete přinést nějakou část štědrovečerního menu, ať se nám třeba nesejde tuna bramborového salátu :-). Vždycky jsme se skvěle dopředu domluvili, kdo donese kapra, hrachovku atd. , bude super, když to tak uděláme i letos. A prosím nezapomeňte vzít sebou hezky zabalený dárek v ceně do 20 Kč, čím vtipnější, tím lépe. Už se na to naše společné zpívání koled ve třicetistupňových vedrech moc těšíme!

PROSÍME O NAHLÁŠENÍ VAŠÍ ÚČASTI DOPŘEDU!

PLENÉR NA LODĚNICI - KURZ KRAJINOMALBY 28. 8. 2022

Loděnice v Děhylově pro malíře ideální, protože se blízko dá dobře zaparkovat, je také blízko vlakové zastávky Děhylov a také se zde dá dojít od autobusové zastávky autobusu č. 75.  Z krajinářského hlediska zde najdeme nepřeberné množství motivů, protože se můžeme zaměřit nejen na řeku a její zákoutí, ale i řadu krásných stromů, které břeh řeky lemují.

Na tomto plenéru se společně pokusíme proniknout do hlavních zásad práce v plenéru. Ukážeme si, jak zvládnout složitější perspektivu vodního toku a jak si pomoci s přenesením správných proporcí a směrů. Krajinomalba je nádherná disciplína, někdy však může být docela těžké rozkoukat se v terénu a vybrat si vhodný motiv.  Prakticky si ukážeme lineární, barevnou a vzdušnou perspektivu a také hlavní zásady komponování krajiny, stejně jako nejrůznější finty krajinářů

Důležité upozornění:

Pomůcky nejsou v ceně plenéru. Vezměte si své vlastní kreslířské a malířské vybavení, skicák a stoličku. Skládací plenérový stojan si vezměte hlavně v případě, že budete malovat olejovými barvami.  Nezapomeňte repelent, pokrývku hlavy a pevnou obuv. Určitě si vezměte oblečení, ve kterém se ani nespálíte na slunci, ani neprochladnete. Svačinku a pití si nezapomeňte také, venku při malování chutná dvojnásobně! Pokud budete chtít radu, jaké vybavení si máte vzít sebou, volejte na mobil 608 777 107 vyučující Elen Thiemlové, ochotně vám poradí.

Zde je kopie zprávy, kterou před časem sdílela na fb vyučující lektorka Elen Thiemlová kurzistům:
Co si máte nachystat:
určitě si nezapomeňte přibalit svačinku, hlavně pití, REPELENT, pokrývku hlavy a nějakou nepromokavou větrovku nebo pláštěnku. I když budeme sedět spíš ve stínu, vezměte si raději nějaký krém s ochranným faktorem.
Pro vlastní tvorbu si vezměte to, s čím pracujete nejraději, určitě si ale nezapomeňte skicák nebo výkresy s podložkou (aspoň A3), nějaké obyčejné papíry na skici, tužky (2B – 6B), plastickou pryž, špejli, svorky na přichycení papíru a ořezávátko nebo nožík. Potřebujete také na něčem pohodlně sedět, takže ideální je rybářská stolička s opěrkou. Někomu stačí si sednout i na noviny, to už nechám na vás.
Pokud si sebou budete brát olejové barvy, nezapomeňte si terpentýn nebo médium a malířský stojan, bez něj se olejem v krajině maluje velmi nepohodlně. A také našepsovaná plátna nebo sololity si přibalte, ideálně ve speciálním zásobníku na mokré obrazy. Často se mi stává, že si zapomenu terpentýnku, nebo malou skleničku s uzávěrem, a také hadry na utírání štětců. Bez těch je člověk s olejovými barvami v krajině dost „nahraný“, tak nedělejte stejnou chybu, jako já.
Samozřejmě paleta je také zapotřebí, a to jak u olejových, tak i u akrylových barev.
Bez štětců toho také moc nenamalujete, ty si také nezapomeňte, a můžete si do malé petky dát hustý mýdlový roztok, ve kterém štětce promnete, aby vám v nich nezaschly barvy dřív, než je doma řádně vyčistíte.
Pro skicování v krajině je super i uhel, akvarelové barvy, rudka, suchý pastel, jen počítejte s tím, že se zašpiníte. Stačí, když si přibalíte starší ručník, který si položíte na kolena. A do sáčku navlhčený hadřík na ruce.
To, že pro malování akvarelem potřebujete akvarelový papír, určitě víte, tak si hlavně nezapomeňte kelímek na vodu.
Pokud se nechcete zašpinit, ideální jsou akvarelové pastelky, které můžete lehce rozmýt, nebo použít jen nasucho.
Hlavně nemějte obavy, že vám kresba v krajině nepůjde, budu stále s vámi a ukážu vám, jak se v plenéru zorientovat, jak začít a jak se na jednotlivé krajinné prvky dívat. Každý jednou začínal a právě kresba v krajině vám vylepší vaše prostorové vnímání, v krajině se dá vysvětlit mnohem snadněji i perspektiva. Skicování v plenéru je také nádherný relax, až to jednou zkusíte, budete se rádi ke kresbě či malbě v krajině vracet. Věřím, že nám počasí vyjde, musíme využít doby, kdy se dá v krajině pracovat.
Kdybyste cokoliv potřebovali objasnit, můžete mi i volat na číslo 608 777 107.
Moc se na vás těším!
Vaše Elen Thiemlová

Tento plenér je velmi vhodný i jako příprava na talentové zkoušky na střední či vysoké školy uměleckého směru a na fakulty architektury.

 TERMÍN KONÁNÍ PLENÉRU:    

neděle         28. 8. 2022           14:00 – 16:30        

VYUČUJE:  Elen Thiemlová (www.thiemlova.eu)

CENA: 435 Kč 

Pro ty, kdo mají zaplaceno celoroční kurzovné na školní rok 2022/2023, je cena plenéru 390 Kč.
Informace o všech cenách, slevách, náhradách lekcí a podobně naleznete také na tomto odkazu:  CENY LEKCÍ A SLEVY.
Také si tuto lekci můžete vybrat  jako rodinnou či teambuildingovou lekci. Vše vám vysvětlíme přímo v ateliéru nebo na telefonním čísle 608777107.

PLENÉR U POŠTOVNÍHO RYBNÍKU - KURZ KRAJINOMALBY 30. 8. 2022

Společně půjdeme malovat do plenéru, ke krásnému Poštovnímu rybníku. Hlučín je nádherné  městečko a motivů pro malíře je v něm nekonečně. Poštovní rybník je však pro malíře ideální, protože se blízko něj dá dobře zaparkovat, je přímo u vlakové zastávky Děhylov a také u autobusové zastávky autobusu č. 75.  Z krajinářského hlediska zde najdeme nepřeberné množství motivů, protože se můžeme zaměřit nejen na rybník samotný, ale i na krásnou alej stromů, která ho lemuje.

Na tomto plenéru se společně pokusíme proniknout do hlavních zásad práce v plenéru. Krajinomalba je nádherná disciplína, někdy však může být docela těžké rozkoukat se v terénu a vybrat si vhodný motiv.  Prakticky si ukážeme lineární, barevnou a vzdušnou perspektivu a také hlavní zásady komponování krajiny, stejně jako nejrůznější finty krajinářů

Důležité upozornění:

Pomůcky nejsou v ceně plenéru. Vezměte si své vlastní kreslířské a malířské vybavení, skicák a stoličku. Skládací plenérový stojan si vezměte hlavně v případě, že budete malovat olejovými barvami.  Nezapomeňte repelent, pokrývku hlavy a pevnou obuv. Určitě si vezměte oblečení, ve kterém se ani nespálíte na slunci, ani neprochladnete. Svačinku a pití si nezapomeňte také, venku při malování chutná dvojnásobně! Pokud budete chtít radu, jaké vybavení si máte vzít sebou, volejte na mobil 608 777 107 vyučující Elen Thiemlové, ochotně vám poradí.

Zde je kopie zprávy, kterou před časem sdílela na fb vyučující lektorka Elen Thiemlová kurzistům:
Co si máte nachystat:
určitě si nezapomeňte přibalit svačinku, hlavně pití, REPELENT, pokrývku hlavy a nějakou nepromokavou větrovku nebo pláštěnku. I když budeme sedět spíš ve stínu, vezměte si raději nějaký krém s ochranným faktorem.
Pro vlastní tvorbu si vezměte to, s čím pracujete nejraději, určitě si ale nezapomeňte skicák nebo výkresy s podložkou (aspoň A3), nějaké obyčejné papíry na skici, tužky (2B – 6B), plastickou pryž, špejli, svorky na přichycení papíru a ořezávátko nebo nožík. Potřebujete také na něčem pohodlně sedět, takže ideální je rybářská stolička s opěrkou. Někomu stačí si sednout i na noviny, to už nechám na vás.
Pokud si sebou budete brát olejové barvy, nezapomeňte si terpentýn nebo médium a malířský stojan, bez něj se olejem v krajině maluje velmi nepohodlně. A také našepsovaná plátna nebo sololity si přibalte, ideálně ve speciálním zásobníku na mokré obrazy. Často se mi stává, že si zapomenu terpentýnku, nebo malou skleničku s uzávěrem, a také hadry na utírání štětců. Bez těch je člověk s olejovými barvami v krajině dost „nahraný“, tak nedělejte stejnou chybu, jako já.
Samozřejmě paleta je také zapotřebí, a to jak u olejových, tak i u akrylových barev.
Bez štětců toho také moc nenamalujete, ty si také nezapomeňte, a můžete si do malé petky dát hustý mýdlový roztok, ve kterém štětce promnete, aby vám v nich nezaschly barvy dřív, než je doma řádně vyčistíte.
Pro skicování v krajině je super i uhel, akvarelové barvy, rudka, suchý pastel, jen počítejte s tím, že se zašpiníte. Stačí, když si přibalíte starší ručník, který si položíte na kolena. A do sáčku navlhčený hadřík na ruce.
To, že pro malování akvarelem potřebujete akvarelový papír, určitě víte, tak si hlavně nezapomeňte kelímek na vodu.
Pokud se nechcete zašpinit, ideální jsou akvarelové pastelky, které můžete lehce rozmýt, nebo použít jen nasucho.
Hlavně nemějte obavy, že vám kresba v krajině nepůjde, budu stále s vámi a ukážu vám, jak se v plenéru zorientovat, jak začít a jak se na jednotlivé krajinné prvky dívat. Každý jednou začínal a právě kresba v krajině vám vylepší vaše prostorové vnímání, v krajině se dá vysvětlit mnohem snadněji i perspektiva. Skicování v plenéru je také nádherný relax, až to jednou zkusíte, budete se rádi ke kresbě či malbě v krajině vracet. Věřím, že nám počasí vyjde, musíme využít doby, kdy se dá v krajině pracovat.
Kdybyste cokoliv potřebovali objasnit, můžete mi i volat na číslo 608 777 107.
Moc se na vás těším!
Vaše Elen Thiemlová
Tento plenér je velmi vhodný i jako příprava na talentové zkoušky na střední či vysoké školy uměleckého směru a na fakulty architektury.

 TERMÍNY KONÁNÍ PLENÉRU:    

čtvrtek      30. 8. 2022            16:30 – 19:00

VYUČUJE:  Elen Thiemlová (www.thiemlova.eu)

CENA: 435 Kč 

Pro ty, kdo mají zaplaceno celoroční kurzovné na školní rok 2022/2023, je cena plenéru 390 Kč.
Informace o všech cenách, slevách, náhradách lekcí a podobně naleznete také na tomto odkazu:  CENY LEKCÍ A SLEVY.
Také si tuto lekci můžete vybrat  jako rodinnou či teambuildingovou lekci. Vše vám vysvětlíme přímo v ateliéru nebo na telefonním čísle 608777107.

 

PLENÉR NA LODĚNICI - KURZ KRAJINOMALBY 15. 8. 2022

  Loděnice v Děhylově je pro malíře ideálním místem, protože se blízko dá dobře zaparkovat, je také blízko vlakové zastávky Děhylov a také se zde dá dojít od autobusové zastávky autobusu č. 75.  Z krajinářského hlediska zde najdeme nepřeberné množství motivů, protože se můžeme zaměřit nejen na řeku a její zákoutí, ale i řadu krásných stromů, které břeh řeky lemují.

Na tomto plenéru se společně pokusíme proniknout do hlavních zásad práce v plenéru. Ukážeme si, jak zvládnout složitější perspektivu vodního toku a jak si pomoci s přenesením správných proporcí a směrů v krajině. Krajinomalba je nádherná disciplína, někdy však může být docela těžké rozkoukat se v terénu a vybrat si vhodný motiv.  Prakticky si ukážeme lineární, barevnou a vzdušnou perspektivu a také hlavní zásady komponování krajiny, stejně jako nejrůznější finty krajinářů

Důležité upozornění:

Pomůcky nejsou v ceně plenéru. Vezměte si své vlastní kreslířské a malířské vybavení, skicák a stoličku. Skládací plenérový stojan si vezměte hlavně v případě, že budete malovat olejovými barvami.  Nezapomeňte repelent, pokrývku hlavy a pevnou obuv. Určitě si vezměte oblečení, ve kterém se ani nespálíte na slunci, ani neprochladnete. Svačinku a pití si nezapomeňte také, venku při malování chutná dvojnásobně! Pokud budete chtít radu, jaké vybavení si máte vzít sebou, volejte na mobil 608 777 107 vyučující Elen Thiemlové, ochotně vám poradí.

Zde je kopie zprávy, kterou před časem sdílela na fb vyučující lektorka Elen Thiemlová kurzistům:
Co si máte nachystat:
určitě si nezapomeňte přibalit svačinku, hlavně pití, REPELENT, pokrývku hlavy a nějakou nepromokavou větrovku nebo pláštěnku. I když budeme sedět spíš ve stínu, vezměte si raději nějaký krém s ochranným faktorem.
Pro vlastní tvorbu si vezměte to, s čím pracujete nejraději, určitě si ale nezapomeňte skicák nebo výkresy s podložkou (aspoň A3), nějaké obyčejné papíry na skici, tužky (2B – 6B), plastickou pryž, špejli, svorky na přichycení papíru a ořezávátko nebo nožík. Potřebujete také na něčem pohodlně sedět, takže ideální je rybářská stolička s opěrkou. Někomu stačí si sednout i na noviny, to už nechám na vás.
Pokud si sebou budete brát olejové barvy, nezapomeňte si terpentýn nebo médium a malířský stojan, bez něj se olejem v krajině maluje velmi nepohodlně. A také našepsovaná plátna nebo sololity si přibalte, ideálně ve speciálním zásobníku na mokré obrazy. Často se mi stává, že si zapomenu terpentýnku, nebo malou skleničku s uzávěrem, a také hadry na utírání štětců. Bez těch je člověk s olejovými barvami v krajině dost „nahraný“, tak nedělejte stejnou chybu, jako já.
Samozřejmě paleta je také zapotřebí, a to jak u olejových, tak i u akrylových barev.
Bez štětců toho také moc nenamalujete, ty si také nezapomeňte, a můžete si do malé petky dát hustý mýdlový roztok, ve kterém štětce promnete, aby vám v nich nezaschly barvy dřív, než je doma řádně vyčistíte.
Pro skicování v krajině je super i uhel, akvarelové barvy, rudka, suchý pastel, jen počítejte s tím, že se zašpiníte. Stačí, když si přibalíte starší ručník, který si položíte na kolena. A do sáčku navlhčený hadřík na ruce.
To, že pro malování akvarelem potřebujete akvarelový papír, určitě víte, tak si hlavně nezapomeňte kelímek na vodu.
Pokud se nechcete zašpinit, ideální jsou akvarelové pastelky, které můžete lehce rozmýt, nebo použít jen nasucho.
Hlavně nemějte obavy, že vám kresba v krajině nepůjde, budu stále s vámi a ukážu vám, jak se v plenéru zorientovat, jak začít a jak se na jednotlivé krajinné prvky dívat. Každý jednou začínal a právě kresba v krajině vám vylepší vaše prostorové vnímání, v krajině se dá vysvětlit mnohem snadněji i perspektiva. Skicování v plenéru je také nádherný relax, až to jednou zkusíte, budete se rádi ke kresbě či malbě v krajině vracet. Věřím, že nám počasí vyjde, musíme využít doby, kdy se dá v krajině pracovat.
Kdybyste cokoliv potřebovali objasnit, můžete mi i volat na číslo 608 777 107.
Moc se na vás těším!
Vaše Elen Thiemlová
P.S.: Pokud si budete kupovat skládací stoličku, rovnou si kupte i čelovku, budete ji potřebovat na našem společném nočním plenéru!

Tento plenér je velmi vhodný i jako příprava na talentové zkoušky na střední či vysoké školy uměleckého směru a na fakulty architektury.

 TERMÍNY KONÁNÍ PLENÉRU:    

pondělí       15. 8. 2022            17:00 – 19:30     

neděle         28. 8. 2022           14:00 – 16:30        

VYUČUJE:  Elen Thiemlová (www.thiemlova.eu)

CENA: 435 Kč 

Pro ty, kdo mají zaplaceno celoroční kurzovné na školní rok 2022/2023, je cena plenéru 390 Kč.
Informace o všech cenách, slevách, náhradách lekcí a podobně naleznete také na tomto odkazu:  CENY LEKCÍ A SLEVY.
Také si tuto lekci můžete vybrat  jako rodinnou či teambuildingovou lekci. Vše vám vysvětlíme přímo v ateliéru nebo na telefonním čísle 608777107.

TRADIČNÍ NOČNÍ PLENÉR NA MÍROVÉM NÁMĚSTÍ V HLUČÍNĚ 17. 8. 2022

Jako každý rok ani letos si nenecháme ujít romantiku společného nočního setkání se skicáky a čelovkami na hlučínském náměstí.
 V přilehlých uličkách je krásně vidět sbíhání rovnoběžných linií do úběžníku, víceúrovňovou perspektivu, žabí perspektivu, nakloněné roviny a jiné perspektivní lahůdky. Určitě bude hodně prostoru na vaše dotazy, tak si je nezapomeňte nachystat!  Většina z vás právě po těchto našich „lovech úběžníků“ perspektivu začala chápat a používat.

TERMÍN KONÁNÍ PLENÉRU:  

středa  17. 8. 2022 od 19:00 do cca 21:30 hodin!

Sraz bude v 19.00 na Mírovém náměstí v Hlučíně, ČELOVKU (SVÍTÍCÍ 🙂  ) SEBOU!

Nezapomeňte si čelovku, repelent, teplejší oblečení, skládací stoličku, skicáky a kreslící potřeby! Určitě doporučujeme tmavý papír a bílé pastelky nebo suché pastely. Také pití a něco na zub si přibalte, v noci vyhládne.

Zde je kopie zprávy, kterou před časem sdílela na fb vyučující lektorka Elen Thiemlová kurzistům:
Co si máte nachystat na plenér?
Určitě si nezapomeňte přibalit svačinku, hlavně pití, REPELENT, pokrývku hlavy a nějakou nepromokavou větrovku nebo pláštěnku. 
Pro vlastní tvorbu si vezměte to, s čím pracujete nejraději, určitě si ale nezapomeňte skicák nebo výkresy s podložkou (aspoň A3), nějaké obyčejné papíry na skici, tužky (2B – 6B), plastickou pryž, špejli, svorky na přichycení papíru a ořezávátko nebo nožík. Potřebujete také na něčem pohodlně sedět, takže ideální je rybářská stolička s opěrkou. Někomu stačí si sednout i na noviny, to už nechám na vás.
Pokud si sebou budete brát olejové barvy, nezapomeňte si terpentýn nebo médium a malířský stojan, bez něj se olejem v krajině maluje velmi nepohodlně. A také našepsovaná plátna nebo sololity si přibalte, ideálně ve speciálním zásobníku na mokré obrazy. Často se mi stává, že si zapomenu terpentýnku, nebo malou skleničku s uzávěrem, a také hadry na utírání štětců. Bez těch je člověk s olejovými barvami v krajině dost „nahraný“, tak nedělejte stejnou chybu, jako já.
Samozřejmě paleta je také zapotřebí, a to jak u olejových, tak i u akrylových barev.
Bez štětců toho také moc nenamalujete, ty si také nezapomeňte, a můžete si do malé petky dát hustý mýdlový roztok, ve kterém štětce promnete, aby vám v nich nezaschly barvy dřív, než je doma řádně vyčistíte.
Pro skicování v krajině je super i uhel, akvarelové barvy, rudka, suchý pastel, jen počítejte s tím, že se zašpiníte. Stačí, když si přibalíte starší ručník, který si položíte na kolena. A do sáčku navlhčený hadřík na ruce.
To, že pro malování akvarelem potřebujete akvarelový papír, určitě víte, tak si hlavně nezapomeňte kelímek na vodu.
Pokud se nechcete zašpinit, ideální jsou akvarelové pastelky, které můžete lehce rozmýt, nebo použít jen nasucho.
Hlavně nemějte obavy, že vám kresba v krajině nepůjde, budu stále s vámi a ukážu vám, jak se v plenéru zorientovat, jak začít a jak se na jednotlivé krajinné prvky dívat. Každý jednou začínal a právě kresba v krajině vám vylepší vaše prostorové vnímání, v krajině se dá vysvětlit mnohem snadněji i perspektiva. Skicování v plenéru je také nádherný relax, až to jednou zkusíte, budete se rádi ke kresbě či malbě v krajině vracet. Věřím, že nám počasí vyjde, musíme využít doby, kdy se dá v krajině pracovat.
Kdybyste cokoliv potřebovali objasnit, můžete mi i volat na číslo 608 777 107.
Moc se na vás těším!
Vaše Elen Thiemlová
P.S.: Pokud si budete kupovat skládací stoličku, rovnou si kupte i čelovku, budete ji potřebovat na našem společném nočním plenéru!

Tento plenér je velmi vhodný i jako příprava na talentové zkoušky na střední či vysoké školy uměleckého směru a na fakulty architektury.

Tento plenér je již tradičně zdarma pro širokou veřejnost, nejen pro členy Viridianu!

V případě nepříznivého počasí se akce přesouvá na jiný termín, který se včas dozvíte!

WORKSHOP ZÁKLADY REALISTICKÉ KRESBY INTENZÍVNĚ 18. 8. 2022 Ostrava

Tvořit můžeme i bez znalostí realistické kresby, pokud však chcete dokázat vyjádřit své myšlenky, bez základních znalostí, jak kreslit reálné objekty, se neobejdete. Realistickou kresbu podle trojrozměrných předmětů, ať je to zátiší, portrét, figura nebo krajina, se dokážeme naučit, pokud známe správné postupy. Na tomto workshopu se dozvíte, jak se dívat na kreslený objekt, abychom ho dokázali co nejlépe interpretovat na papíře či plátně. Naučíte se, jak můžete každý den jednoduše zdokonalovat svou vizuální paměť i pozorovací schopnosti. Jednoduché kresby tužkou postupně doplníme novými poznatky o tom, jaké kreslící materiály můžete použít. Dozvíte se, jaký je rozdíl  mezi kresbou a malbou, ukážeme si principy, které vám pomohou zvládnout kresbu  prostorových objektů. Dozvíte se, co znamená kreslení pravou mozkovou hemisférou.

Hlavní obsah workshopu:

vizování a blokování – správné postupy při přenášení proporcí, směrů a linií

násobné a poměrné poměřování

jak vám pomůže osa předmětu, vertikální a horizontální roviny při kresbě modelu

jak správně odměřit prostor mezi jednotlivými předměty v zátiší

jak správně usadit kreslené objekty v prostoru, aby „nelítaly“ a byly vůči sobě ve správném prostorovém vztahu

co je to liniová a obrysová kresba a mnoho jiných důležitých informací

Tento workshop je velmi vhodný i jako příprava na talentové zkoušky na střední či vysoké školy uměleckého směru a na fakulty architektury.

Zapůjčení veškerých potřebných pomůcek a papíry v ceně kurzu!

MÍSTO A TERMÍNY KONÁNÍ WORKSHOPŮ:    

čtvrtek   18. 8. 2022         16:30 – 20:30         ateliér Ostrava – Kunčičky

sobota      3. 9. 2022           8:00 – 12:00        ateliér Hlučín

VYUČUJE:  Elen Thiemlová 

CENA WORKSHOPU:   840 Kč za 4 hodiny výuky (240 minut).

Pro ty, kdo mají zaplaceno celoroční kurzovné na školní rok 2022/2023, je cena tohoto workshopu 755 Kč.

Informace o všech cenách, slevách, náhradách lekcí a podobně naleznete také na tomto odkazu:  CENY LEKCÍ A SLEVY.
Také si tento workshop můžete objednat  jako rodinnou či teambuildingovou akci. Vše vám vysvětlíme přímo v ateliéru nebo na telefonním čísle 608777107.

OPEN CAR FESTIVAL S OPÉKÁNÍM ŠPEKÁČKŮ 5.8.2022 V OSTRAVĚ

OPEN CAR FESTIVAL ANEB MALÝ BAZAR V AUTECH a OPÉKÁNÍ ŠPEKÁČKŮ – 1. ročník 

5. srpna 2022  od 17:00 hodin v Ostravě – Kunčičkách

Jde nám hlavně o setkání, o recesi a o legraci.  Každý může ve svém autě přivézt věci, které by rád prodal, vyměnil nebo daroval. Jak to bude probíhat? Přijedete do ostravské pobočky Viridianu v Ostravě – Kunčičkách, na ulici Velichova 422/5, 

a zaparkujete své auto na zahradě,  nebo spíš na velkém poli, které obklopuje dům ostravské pobočky Viridianu. Otevřete kufr, ve kterém budete mít věci na prodej nebo na výměnu. Co neprodáte, nevyměníte, nebo nerozdáte, si zase odvezete domů. Inspirací pro tuto akci nám byl dávný zážitek z Anglie, kdy jsme viděli řadu aut s otevřenými kufry na pobřeží, kolem kterých korzovali lidé a vybírali si z nejrůznějších knih, starožitností, hraček, nádobí, nářadí, ošacení a všeho možného… 

Náš první společný bazar v autech není nijak tématicky zaměřen, můžete dovézt cokoliv, co se vám vejde do auta. Jedinou podmínkou je, že si vše, čeho se vám nepodaří zbavit, zase odvezete.

Pokud bude hezky, můžeme cca od 18.00 OPÉKAT ŠPEKÁČKY na zahradě Viridianu – je ale potřeba si špekáčky přinést nebo mi nahlásit alespoň den dopředu, kolik vám jich mám koupit.

Tato akce není pro veřejnost, je pouze pro Viridiaňáky (= pro všechny, kdo někdy navštěvovali nebo navštěvují kurzy Viridianu, jejich přátele) a pro zvané !

PROSÍME O NAHLÁŠENÍ VAŠÍ ÚČASTI DOPŘEDU!

 

 

Něco z historie Ateliéru Viridian

 Výstava Zachraňme psy!

Strom

Viridian na pomoc stromům