Teorie staromistrovské olejomalby

KURZ OLEJOMALBY

Technologie malby olejovými barvami podle starých mistrů –předávaná od dob prof. Julia Mařáka a jiných mistrů olejomalby!

Možná se i vám líbí obrazy starých mistrů a rádi byste uměli malovat olejem. Není to tak těžké, jak by se mohlo na první pohled zdát, ale je potřeba dodržovat osvědčené postupy, které zaručí dlouhodobou krásu a hloubku barev.  Pokud totiž nedodržíte správný postup malby, váš obraz se dříve či později znehodnotí (ztmavne, zkrakeluje atd. díky nevhodné kombinaci barev, ředidel a podobně) a váš čas, peníze i vaše dílo přijdou vniveč. Přitom při správném postupu malby mohou vaše díla přežít více než 500 let, stejně jako obrazy starých mistrů!  Olejomalbu je potřeba pochopit a respektovat reakce barev, jejich schnutí a optické vlastnosti. Moderní postupy, které se snaží vše urychlit a zjednodušit, olejomalbě škodí a zcela tuto techniku devalvují. Pokud chcete malovat snadno a rychle, je pro vás určitě vhodnější malba akrylem, temperou nebo kvašem.

Pokud jste se ale rozhodli, že chcete znát postupy starých mistrů, rádi vám ve Viridianu rady mistrů malířského řemesla předáme. Ateliér Viridian má ve výuce olejomalby velmi dlouhou  kontinuitu a tradici. Vyučujeme zde technologii olejomalby, kterou používal Julius Mařák a jeho současníci, už více než 25 let.  Znalosti, které vám předáme, určitě pomohou i vám vytvořit dílo, které tady zůstane i příštím generacím…

Cíl kurzu:

Cílem tohoto kurzu je naučit všechny zájemce o olejomalbu tuto nádhernou techniku správně tak, aby nedocházelo k neočekávaným reakcím barev a předat tak dědictví starých mistrů, jejichž obrazy nás oslovují dodnes.

Obsah kurzu :

Vlastnosti olejových barev, média, pojidla, ředidla, podložky a podklady, míchání olejových barev, podmalba, rozdíly mezi staromistrovskou a moderní olejomalbou, techniky přemalby, lazurovací techniky, sgrafitové efekty, imprimitura a tónované podklady, technika alla prima atd…

Délka kurzu :

Záleží jen na vás, zda si vyberete pouze teoretický, nebo i praktický kurz. Po absolvování teoretického kurzu si můžete v Ateliéru Viridian postupně osvojovat techniku podmalby, přemaleb, lazurování při práci na svých obrazech.

Úvodní teorie staromistrovské olejomalby je rozdělena do tří lekcí, které můžete absolvovat jednou týdně po 150 minutách, nebo v jednom dni – podívejte se na níže uvedené varianty:

  • Varianta A: Tři lekce jednou týdně, každá v délce 150 minut.
  • Varianta B: Celodenní varianta, hlavně pro zájemce ze vzdálenějších míst naší vlasti, kteří nemohou chodit na pravidelné lekce: tři lekce v jednom dni, každá v délce 150 minut.

Cena kurzu:

Cena všech tří částí 3x 430 Kč = 1290 Kč, slevy pro absolventy apod. najdete v Ceníku.

Pomůcky pro účastníky:

Na prvních třech lekcích, kde se budete seznamovat s technologií olejomalby a připravovat si podklad pro malbu, budete mít k dispozici papír a tužky k zapisování poznámek, latex a sololit pro přípravu podkladu. Na další lekce si již budete nosit vlastní pomůcky, jejichž seznam se dozvíte na úvodní lekci.

Termíny 

Vzhledem k nucenému uzavření Viridianu vyčkáváme se zveřejněním plánovaných termínů, budou zde uvedeny co nejdříve po uvolnění opatření.

  • Varianta A : Tři lekce jednou týdně, každá v délce 150 minut

tři pátky po sobě      18.00 – 20.30 (1. část)
                                  18.00 – 20.30   (2. část)
                                  18.00 – 20.30 (3. část)

 

  • Varianta B: Celodenní varianta:

sobota   9.00 –  18.15    (9.00 – 11.30 (1. část)  12.00 – 14.30 (2. část)   14.45 – 17.15 (3. část))

sobota   9.00 –  18.15    (9.00 – 11.30 (1. část)  12.00 – 14.30 (2. část)   14.45 – 17.15 (3. část))

sobota   9.00 –  18.15    (9.00 – 11.30 (1. část)  12.00 – 14.30 (2. část)   14.45 – 17.15 (3. část))

Přihlásit se na kurz