akryl

KURZ MALOVÁNÍ AKRYLEM

Cíl kurzu:

Cílem kurzu malby akrylovými barvami je poradit vám, jak malovat s těmito moderními, přizpůsobivými a téměř univerzálními barvami, které se opticky téměř blíží barvám olejovým. Na rozdíl od oleje jsou ale bez zápachu a ředí se vodou, jsou tedy v podstatě zdravotně nezávadné a dá se s nimi malovat i doma. I proto jejich obliba mezi malíři narůstá každým dnem.

Obsah kurzu :

Kurz je úzce specializován na techniku malby akrylem. Nabídka lekcí, které s malbou akrylem souvisejí, je zaměřena na teorii barevného kruhu, míchání barev, stínování a podobně.

Pomůcky pro účastníky:

V ceně kurzu jsou pomůcky potřebné k osvojení probíraných technik. Seznam pomůcek najdete zde.

Termíny:

Najdete u jednotlivých lekcí podle rozpisu níže.

Cena kurzu:

Aktuální cenu kurzů najdete v našem Ceníku.

Fotky z kurzu naleznete v našem albu: Galerie – Akryl

Přihlásit se na kurz

Obsah lekcí:

Pro více informací o lekci klikněte na konkrétní lekci.

33 Malování akrylem pro začátečníky I.

Nevíte si rady s akrylem? Zlobí vás, že rychle schne? Přijďte se k nám naučit, jak dostat akryl pod kontrolu a mít z něj radost. Akryl, dokáže imitovat téměř všechny barevné techniky, jen musíte vědět, jak na to.

Akrylové barvy jsou velice tvárný a pohodlný malířský materiál. Nejkvalitnější akrylové barvy dovedou opticky téměř nahradit olejovou malbu. Navíc je lze využít jak pro lazurní, tak i pro pastózní malbu. Na této úvodní lekci malby akrylovými barvami získáte všechny potřebné informace k tomu, abyste mohli začít akrylovými barvami malovat. Vyzkoušíte si malbu akrylem podle trojrozměrného modelu nebo podle předlohy, tak jak vám to bude nejlépe vyhovovat. Budeme používat akrylové barvy v umělecké kvalitě, žádné laciné akrylky z obchodních řetězců. Na kvalitě akrylových barev totiž velmi záleží. Levnými barvičkami mnoho parády nenaděláte.

Nezapomeňte si vlastní štětce, nesmí to být ale štětce sobolí, ty byste si zničili. Akryl totiž ve štětci velmi rychle zasychá. Naučíme vás, jak zabránit zničení štětců a jak je správně vymýt, abyste z nich po chvilce malování neměli tvrdý klacík. Zájemci dostanou dobrovolný domácí úkol, který mohou konzultovat na další lekci. Zapůjčení veškerých potřebných pomůcek, uměleckých akrylových barev a speciálních podložek v ceně kurzu!

Termíny: Termíny mohou být průběžně aktualizovány, proto nejsou seřazeny chronologicky!

4. 5. 2020:  9.00 – 11.30  a také od 15.00 do 17.30
5. 5. 2020:  16.00 – 18.30
7. 5. 2019:   18.45 – 21.15

Cena: závisí na počtu zaplacených lekcí – podívejte se na CENY LEKCÍ A  SLEVY.

34 Malování akrylem pro začátečníky II.

Na této lekci malby akrylem můžeme dokončit dílo z předchozí lekce nebo začít pracovat na díle novém.  Stejně jako na předchozí lekci budeme používat akrylové barvy v umělecké kvalitě, žádné laciné „akrylky“ z obchodních řetězců. Na kvalitě akrylových barev totiž velmi záleží. Levnými barvičkami mnoho parády nenaděláte. Naučíme se používat různá média do akrylových barev a vyzkoušíme si v praxi, jak fungují. Zjistíte, které přípravky pro malbu akrylem vám pomohou překonat počáteční nesnáze. Odměnou vám budou vlastnoručně namalované obrázky, které budou k nerozeznání od olejomalby. Nezapomeňte si vlastní štětce!!! Zájemci dostanou dobrovolný domácí úkol, který mohou konzultovat na další lekci. Zapůjčení veškerých potřebných pomůcek, uměleckých akrylových barev a speciálních podložek  v ceně kurzu!

Termíny:

11. 5. 2020:  9.00 – 11.30  a také od 15.00 do 17.30
12. 5. 2020:  16.00 – 18.30
14. 5. 2020:  18.45 – 21.15

Cena: závisí na počtu zaplacených lekcí – podívejte se na CENY LEKCÍ A  SLEVY.

Určitě byste předtím, než se začnete učit malovat akrylovými barvami, měli vědět, jak míchat barvy, jak stínovat barvami a podobně – tedy nejlépe absolvovat tyto lekce:

Kurz míchání barev pro začátečníky

Jak namíchat barvy z minimálního počtu barev, jak si vytvořit svou vlastní, neopakovatelnou paletu, jakými barvami nejlépe vyjádříte stín, kterou barvu použít do pozadí konkrétního obrazu a mnoho dalších rad se dozvíte na této lekci. Naučíte se stínovat pomocí barev tak, že vaše obrazy už nikdy nebudou vypadat jako výplody amatérů. Teorie barevného kruhu vám pomůže namíchat barvy v jakékoliv barevné technice. Zvláště užitečné jsou znalosti této teorie pro míchání vašich individuálních odstínů, které vás na obrazech budou charakterizovat lépe, než váš podpis. Barevná perspektiva a vzdušná perspektiva, kterou také probereme, vám pomůže vybudovat prostor v obraze, stejně jako hloubku a dálku v krajině. Také se mimo jiné dozvíte, jak barvami svého obrazu můžete ovlivnit pocity diváka a jak barvy působí na naši psychiku. Tato lekce je teoretická, budete mít k dispozici materiál na poznámky. Zájemci dostanou dobrovolný domácí úkol, který mohou konzultovat na další lekci.

Termíny:

24. 2. 2020:    9.00 – 11.30 a také od 15:00 do 17.30
25. 2. 2020:  16.00 – 18.30
27. 2. 2020:  18.45 – 21.15

Cena: závisí na počtu zaplacených lekcí – viz CENY LEKCÍ A SLEVY.

Stínování barvami pro začátečníky

Jak stínovat, aniž bychom použili černou nebo hnědou? Jak vytvořit co nejpřirozenější odstíny, když stínujeme předměty či postavu? Jak si barevné tóny nezašpinit, a přitom je ztmavit nebo lomit? Na této lekci si prakticky vyzkoušíte míchání barevných tónů a stínování pomocí doplňkových barev. K základním schopnostem malíře musí bezesporu patřit schopnost rozlišovat barvy, a to nejen ty základní, ale i jejich nejjemnější odstíny. Naučíme vás postup, kterým si toto umění procvičovali staří mistři již v době renesance. Cvičení, které absolvujete na této lekci, pak můžete provádět i doma, čím častěji, tím lépe. Odměnou vám bude zlepšení vašeho barevného vnímání i vaší schopnosti míchat krásné a přesně cílené barevné odstíny. Pracovat budeme temperovými barvami. Nezapomeňte si vlastní štětce! Zájemci dostanou dobrovolný domácí úkol, který mohou konzultovat na další lekci. Zapůjčení veškerých potřebných pomůcek a papíry v ceně kurzu!

Termíny:

2. 3. 2020:    9.00 – 11.30 a také od 15:00 do 17.30
3. 3. 2020:  16.00 – 18.30
5. 3. 2020:  18.45 – 21.15

Cena: závisí na počtu zaplacených lekcí – viz CENY LEKCÍ A SLEVY.

A samozřejmě, pokud chcete umět dobře malovat, měli byste umět nejdříve i dobře kreslit – podívejte se do nabídky kurzů KRESBA A MALBA PRO ZAČÁTEČNÍKY, zda by se vám některá z lekcí nehodila. V kurzech KRESBY A MALBY PRO POKROČILÉ zase najdete lekce, na kterých se můžete naučit malovat konkrétní věci, jako například portrét, akt, krajinu a podobně.

Přihlásit se na kurz