KURZ MALOVÁNÍ AKRYLEM

 

KURZ MALBY AKRYLOVÝMI BARVAMI PRO ZAČÁTEČNÍKY

Přijďte se k nám naučit, jak dostat akryl pod kontrolu a mít z něj radost. Akryl dokáže imitovat téměř všechny barevné techniky, jen musíte vědět, jak na to!

Do kurzu se můžete kdykoliv zapojit, pokud je v něm volné místo. Pro informace, kdy můžete nastoupit do kurzu, nám napište na info@viridian.cz.

Můžete si zvolit pravidelnou i nepravidelnou docházku.

Cena od 176 Kč za hodinu (60 minut).

Místo konání: Ostrava – Kunčičky i Hlučín, dobu, kdy je ateliér otevřen,  naleznete v rozvrhu hodin

Napište nám na info@viridian.cz, o kolik lekcí nebo ateliérových hodin máte zájem, vypočteme vám cenu.

 

BLIŽŠÍ INFORMACE:

 

Nevíte si rady s akrylem? Zlobí vás, že rychle schne? Přijďte se k nám naučit, jak dostat akryl pod kontrolu a mít z něj radost. Akryl dokáže imitovat téměř všechny barevné techniky, jen musíte vědět, jak na to.

Akrylové barvy jsou velice tvárný a pohodlný malířský materiál. Nejkvalitnější akrylové barvy dovedou opticky téměř nahradit olejomalbu. Navíc je lze využít jak pro lazurní, tak i pro pastózní malbu. Na  úvodní lekci malby akrylovými barvami získáte všechny potřebné informace k tomu, abyste mohli začít akrylovými barvami malovat. Vyzkoušíte si malbu akrylem podle trojrozměrného modelu nebo podle předlohy.

Nezapomeňte si vlastní štětce, pokud máte, nesmí to být ale štětce sobolí, ty byste si zničili. Akryl totiž ve štětci velmi rychle zasychá. Naučíme vás, jak zabránit zničení štětců a jak je správně vymýt, abyste z nich po chvilce malování neměli tvrdý klacík.

  Naučíme se používat různá média do akrylových barev a vyzkoušíme si v praxi, jak fungují. Zjistíte, které přípravky pro malbu akrylem vám pomohou překonat počáteční nesnáze. Odměnou vám budou vlastnoručně namalované obrázky, které budou k nerozeznání od olejomalby.

Na kurzu se dozvíte, jak s akrylovými barvami pracovat, abyste dosáhli co největšího barevného a prostorového účinku barev. Dozvíte se, jak velká kouzla dokáže vytvořit imprimitura, jak ovlivní výsledný vzhled obrazu tónované podklady a kdy je dobré tyto efektní styly malby postupy využít.

Získáte také hodně informací o míchání barev, jak dosáhnout barevné harmonie v obraze či jak namalovat pozadí, aby ladilo s ústředním motivem obrazu.

Prakticky si vyzkoušíte přípravu sololitových podkladů pro malbu, použití zprůhledňovačů a strukturálních past. Vyzkoušíte si velmi zajímavou a efektní kombinovanou techniku.

Pomůcky pro účastníky:

k dispozici jsou v ateliéru papír,  tužky a akvarelové pastelky k zapisování poznámek a vytvoření skic, latex a sololit do velikosti 50 x 70 cm. Pro malbu ve vrstvách jsou také připraveny různé typy zprůhledňovačů, dále strukturální pasty a zpomalovač schnutí.  V případě dlouhodobého kurzu budete mít na první, druhé a třetí lekci  k dispozici potřebné pomůcky i akrylové barvy k namalování první vrstvy obrazu – tzv. podmalby.

Na další lekce si, prosím, noste vlastní  barvy a štětce, tyto pomůcky nejsou od 4. lekce zahrnuty v ceně kurzu! V ateliéru máte možnost koupit si za výhodnou cenu akrylové barvy na váhu – jen v takovém množství, jaké potřebujete. Rádi vám s výběrem barev, štětců i dalších pomůcek poradíme.  Pokud vám nevyhovuje pro malbu sololit, přineste si také plátna.

Informace o všech cenách, slevách, náhradách lekcí a podobně naleznete také na tomto odkazu:  CENY LEKCÍ A SLEVY.

KURZ MALBY AKRYLOVÝMI BARVAMI PRO MÍRNĚ POKROČILÉ A POKROČILÉ

Přijďte se k nám naučit, jak dostat akryl pod kontrolu a mít z něj radost. Akryl dokáže imitovat téměř všechny barevné techniky, jen musíte vědět, jak na to.

Do kurzu se můžete kdykoliv zapojit, pokud je v něm volné místo.

Pro informace, kdy můžete nastoupit do kurzu, nám napište na info@viridian.cz.

Můžete si zvolit pravidelnou i nepravidelnou docházku.

Cena od 176 Kč za hodinu (60 minut), cena závisí na počtu zaplacených lekcí nebo ateliérových hodin..

Místo konání: Ostrava – Kunčičky i Hlučín, dobu, kdy je ateliér otevřen,  naleznete v rozvrhu hodin

Napište nám na info@viridian.cz, o kolik lekcí nebo ateliérových hodin máte zájem, vypočteme vám cenu.

 

 

BLIŽŠÍ INFORMACE:

Tento kurz je určen všem, kdo už s akrylovými barvami mají zkušenost, ale stále ještě nejsou spokojeni se svými výsledky. Postupně si krok za krokem projdeme malbu akrylovými barvami tak, abyste si vyzkoušeli možnosti, které nám malba akrylem skýtá. Budeme používat akrylové barvy v umělecké kvalitě, na kvalitě akrylových barev totiž velmi záleží. Levnými barvami mnoho parády nenaděláte. Naučíme se používat různá média do akrylových barev a vyzkoušíme si v praxi, jak fungují. Zjistíte, které přípravky pro malbu akrylem vám pomohou překonat počáteční nesnáze. Odměnou vám budou vlastnoručně namalované obrázky, které budou k nerozeznání od olejomalby.

Pomůcky pro účastníky:

k dispozici jsou v ateliéru papír,  tužky a akvarelové pastelky k zapisování poznámek a vytvoření skic, latex a sololit do velikosti 50 x 70 cm. Pro malbu ve vrstvách jsou také připraveny různé typy zprůhledňovačů, dále strukturální pasty a zpomalovač schnutí. Na první, druhé a třetí lekci budete mít k dispozici potřebné pomůcky i akrylové barvy k namalování první vrstvy obrazu – tzv. podmalby.

Na další lekce si, prosím, noste vlastní  barvy a štětce, tyto pomůcky nejsou od 4. lekce zahrnuty v ceně kurzu! V ateliéru máte možnost koupit si za výhodnou cenu akrylové barvy na váhu – jen v takovém množství, jaké potřebujete. Rádi vám s výběrem barev, štětců i dalších pomůcek poradíme.  Pokud vám nevyhovuje pro malbu sololit, přineste si také plátna.

KDY se můžete na kurz přihlásit? V podstatě kdykoliv během roku, pokud je v ateliéru volné místo. Máte možnost vybrat si ateliér v Hlučíně nebo v Ostravě. Stačí napsat na info@viridian.cz nebo zavolat na 608 777 107, společně najdeme čas, který vám bude nejlépe vyhovovat.

 

 

Fotky z kurzu naleznete v našem albu: Galerie – Akryl

Přihlásit se na kurz

Nabídka jednotlivých lekcí:

Pro více informací o lekci klikněte na konkrétní lekci.

Malování akrylem - základy

Na této úvodní lekci malby akrylovými barvami získáte všechny potřebné informace k tomu, abyste mohli začít akrylovými barvami malovat. Bude pak záležet jen na vás, zda se budete chtít malbě akrylem věnovat i nadále a připlatíte si třeba další lekce nebo ateliérové hodiny v našem ateliéru. Cílem této lekce je vysvětlit vám, jak nejlépe s těmito barvami pracovat, abyste byli ze svých malířských výsledků nadšeni.

Nezapomeňte si vlastní štětce, nesmí to být ale štětce sobolí, ty byste si zničili. Akryl totiž ve štětci velmi rychle zasychá. Naučíme vás, jak zabránit zničení štětců a jak je správně vymýt, abyste z nich po chvilce malování neměli tvrdý klacík. Zapůjčení uměleckých akrylových barev, médií a speciálních podložek v ceně kurzu!

CENA za tuto 1 klasickou lekci je 615 Kč (= 246 Kč/hodinu). Lekce trvá 2,5 hodiny (150 minut), pokud se domluvíte s vyučujícím lektorem na delším setrvání v ateliéru, můžete si ke klasické lekci připlatit ateliérové hodiny.

Pokud budete mít vlastní akrylové barvy, cena za tuto 1 klasickou lekci je 535 Kč (= 214 Kč/hodinu). Lekce trvá 2,5 hodiny (150 minut), pokud se domluvíte s vyučujícím lektorem na delším setrvání v ateliéru, můžete si ke klasické lekci připlatit ateliérové hodiny.
Informace o všech cenách, slevách, náhradách lekcí a podobně naleznete také na tomto odkazu:  CENY LEKCÍ A SLEVY.
Také si tuto lekci můžete vybrat  jako soukromou lekci nebo rodinnou či teambuildingovou lekci. Vše vám vysvětlíme přímo v ateliéru nebo na telefonním čísle 608777107.

Jak namalovat obraz akrylem, aby vypadal jako olejomalba

Možná už malujete akrylovými barvami delší dobu, ale stále nejste spokojeni s výsledkem. Barvy vám připadají ploché a „umělohmotné“, bez náznaku hloubky. Na této lekci si vysvětlíme, jak s akrylovými barvami zacházet a které přípravky použít, aby výsledný obraz vypadal jako olejomalba. Jako téma si můžete zvolit například malbu abstraktní krajiny, abyste si mohli postupně zvyknout na to, jak barvy zasychají a jakou mají viskozitu. Nemusíte se obávat, malba bude volně pojatá, při malbě budete spíše relaxovat. 

Pokud si zvolíte jiné téma, pro vaše ušetření času bude lepší, když si na tuto lekci připravíte barevnou skicu   ve  stejné velikosti, jako bude váš výsledný obraz.

Podložky, akrylové barvy i potřebná média pro malbu budete mít na této lekci  k dispozici v ceně kurzu.

Pokud máte zájem malovat na plátno, přineste si své vlastní. 

KDY se můžete na lekci přihlásit? V podstatě kdykoliv během roku, pokud je v ateliéru volné místo. Máte možnost vybrat si ateliér v Hlučíně nebo v Ostravě. Stačí napsat na info@viridian.cz nebo zavolat na 608 777 107, společně najdeme čas, který vám bude nejlépe vyhovovat.

 

CENA za tuto 1 klasickou lekci je 615 Kč (= 246 Kč/hodinu). Lekce trvá 2,5 hodiny (150 minut), pokud se domluvíte s vyučujícím lektorem na delším setrvání v ateliéru, můžete si ke klasické lekci připlatit ateliérové hodiny.

pokud budete mít vlastní akrylové barvy, cena za tuto 1 klasickou lekci je 535 Kč (= 214 Kč/hodinu). Lekce trvá 2,5 hodiny (150 minut), pokud se domluvíte s vyučujícím lektorem na delším setrvání v ateliéru, můžete si ke klasické lekci připlatit ateliérové hodiny.
Informace o všech cenách, slevách, náhradách lekcí a podobně naleznete také na tomto odkazu:  CENY LEKCÍ A SLEVY.
Také si tuto lekci můžete vybrat  jako soukromou lekci nebo rodinnou či teambuildingovou lekci. Vše vám vysvětlíme přímo v ateliéru nebo na telefonním čísle 608777107.
Vzhledem k tomu, že akrylové barvy velmi rychle schnou  a je potřeba důsledně dbát na jejich vymývání i v průběhu malby, přineste si, prosím, vlastní štětce!                                                                 

 

Jak používat v malbě akrylem lazury a akrylová média

Na této lekci si vysvětlíme, jak pracovat se  zprůhledňovači, strukturálními pastami a zpomalovači schnutí. Naučíme se propojovat jednotlivé barvy, aby byly přechody mezi nimi co nejjemnější. Ukážeme se, jak vyrobit podomácku skvělou a funkčí paletu pro akrylové barvy, na které nám barvy budou zasychat mnohem pomaleji, než na paletě kupné. 

Akrylové barvy i média, potřebná na této lekci, budete mít k dispozici v ceně kurzu.

CENA za tuto 1 klasickou lekci je 615 Kč (= 246 Kč/hodinu). Lekce trvá 2,5 hodiny (150 minut), pokud se domluvíte s vyučujícím lektorem na delším setrvání v ateliéru, můžete si ke klasické lekci připlatit ateliérové hodiny.

Pokud budete mít vlastní akrylové barvy, cena za tuto 1 klasickou lekci je 535 Kč (= 214 Kč/hodinu). Lekce trvá 2,5 hodiny (150 minut), pokud se domluvíte s vyučujícím lektorem na delším setrvání v ateliéru, můžete si ke klasické lekci připlatit ateliérové hodiny.

Informace o všech cenách, slevách, náhradách lekcí a podobně naleznete také na tomto odkazu:  CENY LEKCÍ A SLEVY.
Také si tuto lekci můžete vybrat  jako soukromou lekci nebo rodinnou či teambuildingovou lekci. Vše vám vysvětlíme přímo v ateliéru nebo na telefonním čísle 608777107.
Vzhledem k tomu, že akrylové barvy velmi rychle schnou  a je potřeba důsledně dbát na jejich vymývání i v průběhu malby, přineste si, prosím, vlastní štětce!                                                                                                                                                                                 

Určitě byste předtím, než se začnete učit malovat akrylovými barvami, měli vědět, jak míchat barvy, jak stínovat barvami a podobně – tedy nejlépe absolvovat tyto lekce:

Míchání a stínování barev podle teorie barevného kruhu

Jak namíchat barvy z minimálního počtu barev, jak si vytvořit svou vlastní, neopakovatelnou paletu, jakými barvami nejlépe vyjádříte stín, kterou barvu použít do pozadí konkrétního obrazu a mnoho dalších rad se dozvíte na této lekci. Naučíte se stínovat pomocí barev tak, že vaše obrazy už nikdy nebudou vypadat jako výplody amatérů. Teorie barevného kruhu vám pomůže namíchat barvy v jakékoliv barevné technice. Zvláště užitečné jsou znalosti této teorie pro míchání vašich individuálních odstínů, které vás na obrazech budou charakterizovat lépe, než váš podpis. Barevná perspektiva a vzdušná perspektiva, kterou také probereme, vám pomůže vybudovat prostor v obraze, stejně jako hloubku a dálku v krajině. Také se mimo jiné dozvíte, jak barvami svého obrazu můžete ovlivnit pocity diváka a jak barvy působí na naši psychiku. Tato lekce je teoretická, budete mít k dispozici materiál na poznámky. Zájemci dostanou dobrovolný domácí úkol, který mohou konzultovat na další lekci.

CENA za tuto 1 klasickou lekci je 535 Kč (= 214 Kč/hodinu). Lekce trvá 2,5 hodiny (150 minut), pokud se domluvíte s vyučujícím lektorem na delším setrvání v ateliéru, můžete si ke klasické lekci připlatit ateliérové hodiny.

Informace o všech cenách, slevách, náhradách lekcí a podobně naleznete také na tomto odkazu:  CENY LEKCÍ A SLEVY.
Také si tuto lekci můžete vybrat  jako soukromou lekci nebo rodinnou či teambuildingovou lekci. Vše vám vysvětlíme přímo v ateliéru nebo na telefonním čísle 608777107.

Stínování barvami pro začátečníky - praktický nácvik

Jak stínovat, aniž bychom použili černou nebo hnědou? Jak vytvořit co nejpřirozenější odstíny, když stínujeme předměty či postavu? Jak si barevné tóny nezašpinit, a přitom je ztmavit nebo lomit? Na této lekci si prakticky vyzkoušíte míchání barevných tónů a stínování pomocí doplňkových barev. K základním schopnostem malíře musí bezesporu patřit schopnost rozlišovat barvy, a to nejen ty základní, ale i jejich nejjemnější odstíny. Naučíme vás postup, kterým si toto umění procvičovali staří mistři již v době renesance. Cvičení, které absolvujete na této lekci, pak můžete provádět i doma, čím častěji, tím lépe. Odměnou vám bude zlepšení vašeho barevného vnímání i vaší schopnosti míchat krásné a přesně cílené barevné odstíny. Pracovat budeme temperovými barvami. Nezapomeňte si vlastní štětce! Zájemci dostanou dobrovolný domácí úkol, který mohou konzultovat na další lekci. Zapůjčení veškerých potřebných pomůcek a papíry v ceně kurzu!

CENA  cena za tuto 1 klasickou lekci je 535 Kč (= 214 Kč/hodinu). Lekce trvá 2,5 hodiny (150 minut), pokud se domluvíte s vyučujícím lektorem na delším setrvání v ateliéru, můžete si ke klasické lekci připlatit ateliérové hodiny.

Informace o všech cenách, slevách, náhradách lekcí a podobně naleznete také na tomto odkazu:  CENY LEKCÍ A SLEVY.
Také si tuto lekci můžete vybrat  jako soukromou lekci nebo rodinnou či teambuildingovou lekci. Vše vám vysvětlíme přímo v ateliéru nebo na telefonním čísle 608777107.

Přihlásit se na lekci

Akryl

akryl