Aktuální zprávy

Zde na této stránce najdete aktuální zprávy, určené hlavně pro posluchače kurzů.  

17.1. 2020

Domácí úkol pro skupiny začátečníků:  nakreslete zjednodušenou rovně stojící lidskou figuru podle živého modelu nebo podle fotografie a podívejte se, kolikrát se vám vejde výška hlavy do výšky těla. Porovnejte délku končetin s délkou trupu a délkou hlavy.

Otázka za bonbón pro všechny začátečníky:  Kolik máme žeber v hrudníku? Kolik máme krčních obratlů?

Domácí úkol pro všechny pokročilé: zkuste nakreslit svou botu při pohledu zepředu a zboku. Snažte se co nejlépe vyjádřit zkratku, která vznikne při pohledu zepředu. Pokud budete mít čas, nakreslete botu z různých výšek (v rovině očí, shora atd.).

Otázka za bonbón pro všechny pokročilé:  Kolik prstních článků má palec u nohy?

Ztráty a nálezy: našel se štětec a tužka, nepatřící do série z Viridianu, máte je ve vitrínce!

———————————————————————————————————————————————

10.1. 2020

Prosím, nejpozději do 31. ledna 2020 nahlaste svůj zájem o celoroční kurz ve školním roce 2020/2021, který začne v září 2020. Je to kvůli novým zájemcům, kteří se hlásí do kurzů na příští školní rok a potřebují znát alespoň předběžný rozvrh lekcí.  Kurzovné na příští školní rok zatím ještě neplaťte! 

Domácí úkol pro skupiny začátečníků:  sedněte si tak, abyste si mohli dát nohy na židli nebo na stůl a zkuste si načrtnout svá chodidla. Samozřejmě bez ponožek. Vy, kdo doma moc netopíte, si ještě předtím uvařte čaj s rumem, ať se nenachladíte. Prosím, nezůstaňte jen u toho čaje s rumem, vaším úkolem je nakreslit si své nohy!

Na příští lekci si nezapomeňte to nejhorší oblečení, které doma najdete. Budete fakt špinaví!

Otázka za bonbón pro všechny začátečníky: jaké druhy perspektiv jsme v tomto školním roce probrali a jak se od sebe liší?

Domácí úkol pro všechny pokročilé: zkuste nakreslit jakýkoliv strom pouze tužkou a zaměřte se na prostorovost větví a kmene. Všimněte si, jak se zkracují větve, které směřují k vám. Všimněte si také, jak korunou stromu proniká světlo a jak se na jednotlivých větvích střídají stíny.

Otázka za bonbón pro všechny pokročilé:  jak se liší jedle od smrku?

 

—————————————————————————————————————————————————

3.1. 2020:

Vítám vás v novém roce 2020, milí Viridiaňáčci, a přeji jen to dobré vám všem!

Doufám, že jste si svátky užili v klidu a ve zdraví a že jste si také náležitě odpočinuli. Hned zkraje nového roku vás totiž čeká pěkný fičák – pokročilí si budou zkoušet malbu portrétu akvarelem (všichni modelové jsou již zajištěni a těší se na vás), začátečníci si budou osvojovat nádhernou kombinovanou techniku. Více informací najdete – jak dobře víte – v rozpisu jednotlivých lekcí. Pokud se chcete na lekce trochu lépe připravit, tak pokročilí mohou trénovat portrét v zrcadle nebo na nevinných obětech, začátečníkům stačí, když si dopředu rozmyslí, jaký by se jim líbil motiv obrázku (krajina, zátiší atd.).

Tak vám přeji krásný víkend a už se na vás všechny moc těším!

Vaše E.T.

P.S.: Pro ty, kdo s napětím sledují nekonečný příběh o věšení garnýží: UŽ VISÍ!!! Budeme to muset zapít!!!

————————————————————————————————————————————————-

Milí moji Viridiaňáčci!

Moc děkuji za všechna vaše přání, za krásné a milé dárky, ale hlavně za vaši přízeň a náklonnost. Byl to opět úžasný rok s vámi. Povedlo se nám společně vytvořit spoustu krásných obrázků a obrazů, naše výstavy neustále putují a jsou přijímány s  velikým nadšením. Díky výstavě „Zachraňme psy“ našlo několik desítek psů nový domov a také díky naší výstavě “ Zachraňme stromy – stromy zachraňují nás“ lidé více vnímají, jak důležité pro náš život stromy jsou. 

Remízek s ovocným sadem pro veřejnost, s květnatou loukou a hadníky, který jsme vloni společně vytvořili, přináší potěšení nejen lidem, ale i hmyzu, ptákům a zvířatům. 

 Společně jsme také v rámci našeho  „Útulku pro stromy“  zachránili  více než 200 stromů a také jim zajistili nový domov.  Pokud bychom dali zachráněné stromy vedle sebe, byl by z nich slušný lesík. Stromy, které byly původně odsouzeny k zániku,  díky nám žijí a zlepšují život nám všem.

Co více si přát? Samozřejmě, aby tomu tak bylo i nadále, abychom se spolu rádi scházeli a u společného tvoření zažívali ty krásné chvíle plné pohody, na které se vždycky tolik těšíme. K tomu je samozřejmě potřeba, abychom byli zdraví. Takže vám všem přeji do nového roku hlavně zdraví, štěstí, lásku, pohodu a také spoustu inspirace.

Těším se na vás v novém roce 2020!

Vaše

Elen Thiemlová

Možná jste si už všimli na stránce „Zveme vás“, ale pro jistotu vám to napíšu i tady – hned ze začátku roku vystavujeme:

1. 1. 2020 – 30. 3. 2020  výstava „ZACHRAŇME STROMY – STROMY ZACHRAŇUJÍ NÁS“ v Městské knihovně Petřvald

A také nezapomeňte, že 17. 1. 2020 od 9.00 do 20.00 je DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ V ATELIÉRU VIRIDIAN! Nezapomeňte pozvat své kamarády a známé a hlavně nezapomeňte alespoň na chvilku přijít posedět! Musíme spolu probrat spoustu důležitých věcí! 

 

Milí Viridiaňáci.

Snaha o zpřísnění trestu za týrání psů a zvířat vůbec bohužel ztroskotala na nepochopitelné ignoranci poslanců, kteří nakonec zpřísnění trestu odmítli. Nezbývá nám tedy nic jiného, než dál šířit osvětu, tak, jako jsme to dělali doposud. Naše výstava „Zachraňme psy!“ bude putovat dál, aby se i v těch nejodlehlejších koutech naší země lidé dozvěděli, co jsou to množírny, a hlavně aby  lidé z těchto množíren štěňata nekupovali. Pokud byste věděli o nějakém místě, kde může být výstava instalována, dejte nám vědět. Určitě se časem podaří zákon proti týrání zvířat přece jen prosadit, do té doby musíme za práva zvířat bojovat, co nám síly budou stačit. 

Domácí úkoly pro všechny skupiny – začátečníky i pokročilé – na tuto sváteční dobu: kreslete či malujte, co je vám milé, a pokud se budete dívat třeba na pohádky, zkuste si uvědomovat rysy jednotlivých herců – jaké mají či, jak tvarované obočí, nos, uši. A hlavně si dobře odpočiňte, ať jste v novém roce plni elánu! Od pondělí 6. ledna 2020 to zase spolu všichni rozjedem!

————————————————————————————————————————————————

Domácí úkol na tento týden pro všechny skupiny začátečníků na týden od 9. do 15. 12. 2019: kresba autoportrétu a studijní kresba očí, úst a nosu podle zrcadla (pokud nemáte stojan, stačí i menší zrzadlo opřené na stole o knížky). Zkoušejte si kreslit oči a ostatní části obličeje i pod jinými úhly, z poloprofilu, z nadhledu i podhledu, trénink se vám bude velmi hodit při kresbě portrétu, který vás čeká příští týden!

Domácí úkol pro všechny skupiny pokročilých na týden od 9. do 15. 12. 2019: Připravte si vlastní návrh na ilustraci svého zážitku z dětství, vytvořte alespoň zběžnou barevnou skicu velikosti A4 a přineste si ji na lekci. Budeme malovat kvašovými barvami a vytvoříme list do vaší knihy příběhů, kterou společně začneme tvořit.

 

Aktuálně můžete nosit své obrázky velikosti A3, které budeme průběžně obměňovat na naší dlouhodobé  výstavě v čekárně ordinace MUDr. Claudie Ondrušové v Hlučíně. Obrázky mohou být na výšku nebo na šířku a prosím – nejlépe pozitivní témata. Výstavu se snažíme obměňovat cca 1x do měsíce.

_____________________________________________________________________________________

 

Hledáme modely: Pokud byste  vy nebo někdo z vašich známých chtěli pózovat při kresbě aktu nebo portrétu, přihlaste se na telefonu 608777107. Termíny najdete v rozpisech lekcí u  Kurzu kresby a malby pro začátečníky a Kurzu kresby a malby pro pokročilé. 

Vánoční večírky: Protože se už všichni společně do ateliéru nevejdeme a je nás stále více, není možné z kapacitních důvodů pořádat společné vánoční večírky, jak jsme na ně bývali zvyklí. Proto jsme se rozhodli uspořádat vánoční večírky v každé ze skupin zvlášť, a to v posledním předvánočním týdnu podle rozpisu lekcí. O výuku ale nepřijdete, vánoční posezení bude následovat až po skončení lekce. Pokud máte kytaru nebo jiný hudební nástroj, určitě jej na poslední lekci vezměte sebou. 

 Přesun výstavy: výstavu „Zachraňme stromy – stromy zachraňují nás“  jsme přesunuli do knihovny v Petřvaldu, kde bude výstava viset od 6. ledna do 30. března 2020.

Protože je o naše výstavy neustále zájem, dohodli jsme se společně na dalších tématech kolektivních výstav. První z témat je „Voda“, druhé téma je „Srdeční záležitosti aneb co doopravdy potřebuji k životu“. Na tyto výstavy můžete nakreslit či namalovat libovolnou technikou obraz či obrázek do velikosti A3 (na výšku nebo na šířku) nebo maximálně A2, ale pouze na šířku. Uzávěrka pro výstavu „Voda“ bude 10.6. 2020, uzávěrka pro výstavu „Srdeční záležitosti…“ pak 31.12.2020. Podmínkou pro účast na  putovních výstavách je věnování vašeho obrázku  Viridianu pro účely vystavování. Je to hlavně proto, že během putování výstavy není možno zaručit, že se vaše díla vrátí nepoškozená, a proto je lepší, když jste smíření s jejich ztrátou. Odměnou za to, že věnujete na výstavu obraz, je vědomí, že vaše dílo vidí spousta lidí, zatímco u vás doma jen několik příbuzných a známých.

Akce šatna: Prosíme všechny kurzisty, aby si nejpozději do 10. prosince 2019 podepsali své pracovní oblečení a přezůvky, které si nechávají v šatně. Neoznačené pracovní oblečení a obuv budou po tomto datu zlikvidovány.