Celoroční kurz kresby a malby pro začátečníky

CELOROČNÍ KURZ KRESBY A MALBY PRO ZAČÁTEČNÍKY

MÍSTO A DOBA KONÁNÍ KURZU:

Kurz bude probíhat od září 2022 do června 2023 v Ostravě i v Hlučíně, přesné informace naleznete v rozvrhu hodin

Pro informace, kdy můžete nastoupit do kurzu, si můžete napsat na info@viridian.cz.

CENA: 15 840 Kč při docházce do kurzu jednou týdně, kurz obsahuje celkem 36 lekcí. 

Jedna lekce tohoto kurzu vás vyjde na 440 Kč (=176 Kč/hodinu) s veškerým výtvarným materiálem v ceně. Lekce trvá 2,5 hodiny (150 minut), pokud se domluvíte s vyučujícím lektorem na delším setrvání v ateliéru, můžete si k lekci připlatit ateliérové hodiny.

V  ceně celoročního kurzu jsou zahrnuty veškeré pomůcky, které jsou na programu kurzu. Pokud chcete používat kvašové, akrylové nebo olejové barvy mimo program kurzu, můžete si připlatit paušální poplatek 80 Kč za každou lekci, na které budete tyto barvy používat,  případně si dokoupit akrylové barvy na váhu přímo v ateliéru.
Informace o všech cenách, slevách, náhradách lekcí a podobně naleznete také na tomto odkazu:  CENY LEKCÍ A SLEVY.

BLIŽŠÍ INFORMACE:

Rádi byste tvořili, ale potřebujete vědět, jak na to? Nebo už tvoříte, ale nemáte ve své práci žádný systém?  Pak je právě pro vás ve Viridianu připraven kurz kresby a malby pro začátečníky, který patří k nejoblíbenějším už od roku 1997, kdy byl Viridian založen. Po dobu 36 týdnů s námi budete postupně objevovat vše potřebné k tomu, abyste zvládli jak kresbu, tak i malbu nejrůznějšími výtvarnými materiály. Bude to pro vás krásná a objevná cesta, na které si můžete vyzkoušet, které postupy, techniky a výtvarné materiály vám nejlépe vyhovují. Skvělou zprávou je, že veškeré potřebné výtvarné materiály budete mít po celou dobu kurzu k dispozici v rámci předplatného, takže si na kurz nemusíte nic nosit ani dokupovat.   

CO SE NA KURZU NAUČÍTE:

tento kurz vás v prvním semestru naučí základy kresby, ve druhém semestru se budeme věnovat malbě různými barevnými materiály. Postupně a krok za krokem si budeme osvojovat základy kresby a malby, o které se pak můžete opřít i při veškeré své další tvorbě. Naučíte se správně poměřovat, přenášet směry, proporce, pomáhat si v kresbě nejrůznějšími praktickými vychytávkami.

Naučíte se, jak správně umístit kreslený objekt ve formátu a také jak velký ho nakreslit či namalovat, aby výsledný obraz působil harmonicky.

Budete se věnovat perspektivě, abyste si ji řádně osvojili a mohli ji používat v kresbě kteréhokoliv prostorového objektu včetně lidské tváře či těla.

Naučíte se kreslit nejen zátiší, ale i portrét či figuru. Také budete vědět, jak kreslit interiér místnosti či městské scenérie. Prakticky zkusíte práci s nejrůznějšími výtvarnými materiály, dozvíte se, jak pracovat s pastely suchými i olejovými,  s uměleckými pastelkami, akvarelovými pastelkami, barvami temperovými, kvašovými, akvarelovými, akrylovými, zkusíte si i práci s olejovými barvami v kombinovaných technikách, s tuší a podobně.

Kurz je velmi vhodný i jako systematická příprava na talentové zkoušky na střední či vysoké školy uměleckého směru a na fakulty architektury.