Kurz kresby a malby pro začátečníky

Rádi byste tvořili, ale potřebujete vědět, jak na to? Nebo už tvoříte, ale nemáte ve své práci žádný systém?  Pak je právě pro vás ve Viridianu připraven kurz kresby a malby pro začátečníky, který patří k nejoblíbenějším už od roku 1997, kdy byl Viridian založen.  Ve Viridianu se dozvíte vše potřebné k tomu, abyste zvládli jak kresbu, tak i malbu nejrůznějšími výtvarnými materiály. Bude to pro vás krásná cesta, na které si můžete vyzkoušet, které postupy, techniky a výtvarné potřeby vám nejlépe vyhovují. Skvělou zprávou je, že veškeré potřebné výtvarné materiály budete mít po celou dobu kurzu k dispozici v rámci předplatného, takže si na kurz nemusíte nic nosit ani dokupovat.   

CO SE NA KURZU NAUČÍTE:

Postupně a krok za krokem si budeme osvojovat základy kresby a malby, o které se pak můžete opřít při své další tvorbě. Ve Viridianu je totiž směřována výuka hlavně k tomu, abyste mohli tvořit svá vlastní díla a realizovat své nápady.

K tomu potřebujete znát vše, co vám může usnadnit cestu k vlastním obrazům:

Naučíte se správně poměřovat, přenášet směry, proporce, pomáhat si v kresbě nejrůznějšími praktickými vychytávkami. Dozvíte se, jak správně stínovat, jak zachytit nejrůznější povrchy, jak vyjádřit hloubku prostoru nejen v zátiší, ale i v krajině.

Naučíte se, jak správně umístit kreslený objekt ve formátu a také jak velký ho nakreslit či namalovat, aby výsledný obraz působil harmonicky.

Budete se věnovat perspektivě, abyste si ji řádně osvojili a mohli ji používat v kresbě kteréhokoliv prostorového objektu včetně lidské tváře či těla.

Naučíte se kreslit nejen zátiší, ale i portrét či figuru. Také budete vědět, jak kreslit interiér místnosti či městské scenérie. Prakticky zkusíte práci s nejrůznějšími výtvarnými materiály, dozvíte se, jak pracovat s pastely suchými i olejovými,  s uměleckými pastelkami, akvarelovými pastelkami, barvami temperovými, kvašovými, akvarelovými, akrylovými, zkusíte si i práci s olejovými barvami v kombinovaných technikách, s tuší a podobně.

Kurz je velmi vhodný i jako systematická příprava na talentové zkoušky na střední či vysoké školy uměleckého směru a na fakulty architektury.

Napište nám na info@viridian.cz nebo zavolejte na 608 777 107, najdeme společně program právě pro vás, díky kterému můžete rozvíjet své malířské a kreslířské dovednosti. Můžete se také přihlásit na workshopy, jednotlivé lekce nebo přicházet do ateliéru pravidelně i nepravidelně, vždy se pro vás budeme snažit najít témata, která vás budou posouvat ve vaší tvorbě dál.

Do ateliéru můžete přicházet na klasické lekce (trvající 150 minut), nebo na ateliérové hodiny, buď pravidelně  každý týden nebo nepravidelně – Viridian je otevřen od září do června v Ostravě i v Hlučíně, přesné časy, kdy máme otevřeno, naleznete v rozvrhu hodin.

Informace o všech cenách, slevách atd.:  CENY LEKCÍ A SLEVY.

 

MŮŽETE SE TAKÉ PŘIHLÁSIT NA TYTO

AKTUÁLNÍ WORKSHOPY: