Kurz kresby a malby suchým pastelem

Suchý pastel je jednou z nejpřímějších a nejpříjemnějších výtvarných technik, které lidstvo kdy vymyslelo. Jeho optické vlastnosti jsou nedostižné, obzvláště při kresbě figury či portrétů, stejně jako při zachycení struktury a povrchu. Na tomto kurzu si práci se suchým pastelem vyzkoušíte a dozvíte se, jak s ním kreslit a malovat, abyste dosáhli těch nejlepších výsledků.

Vysvětlíme vám, jak můžete pastely vrstvit, překrývat, jak mísit jednotlivé odstíny, jak opravovat případné chyby, a také na co si dát při práci se suchým pastelem pozor. Dozvíte se také, jak hotová díla uchovávat a jak se starat o pastely, aby vám vydržely čisté.

Povíme si více o historii kresby pastelem, mistrech pastelu, budeme se také inspirovat světovými díly. Dozvíte se také, jaké jiné výtvarné techniky můžete vhodně se suchým pastelem kombinovat. Po této lekci již budete vědět, jak s pastelem pracovat a pro které vaše motivy je nejvhodnější. Zároveň si z lekce odnesete vlastnoručně vytvořený obrázek.

Zapůjčení veškerých potřebných pomůcek a papíry v ceně kurzu!

KDY se můžete na lekci přihlásit? V podstatě kdykoliv během roku, pokud je v ateliéru volné místo. Máte možnost vybrat si ateliér v Hlučíně nebo v Ostravě.  Stačí napsat na info@viridian.cz, společně najdeme čas, který vám bude nejlépe vyhovovat.

CENA za tuto 1 klasickou lekci je 535 Kč (= 246 Kč/hodinu). Lekce trvá 2,5 hodiny (150 minut), pokud se domluvíte s vyučujícím lektorem na delším setrvání v ateliéru, můžete si ke klasické lekci připlatit ateliérové hodiny.

Informace o všech cenách, slevách, náhradách lekcí a podobně naleznete také na tomto odkazu:  CENY LEKCÍ A SLEVY.
Také si tuto lekci můžete vybrat  jako soukromou lekci nebo rodinnou či teambuildingovou lekci. Vše vám vysvětlíme přímo v ateliéru nebo na telefonním čísle 608777107.