WORKSHOP OLEJOMALBA ÚPLNĚ OD ZAČÁTKU

MÍSTO A TERMÍN KONÁNÍ WORKSHOPU:    

sobota    23. 9. 2023         10:00 – 15:00       ateliér Ostrava – Kunčičky

Nový termín: sobota     7. 10. 2023    10:00 – 15:00  Hlučín

Prosíme, neposílejte platbu,  kurz  je v obou termínech plně obsazen!

VYUČUJE:  Elen Thiemlová (www.thiemlova.eu

CENA WORKSHOPU: 1 590 Kč za pět hodin výuky  (300 minut) včetně všech potřebných pomůcek.

Pro ty, kdo mají zaplaceno celoroční kurzovné na školní rok 2022/2023 nebo 2023/2024, je cena tohoto workshopu 1 430 Kč.

Co se na tomto workshopu naučíte:

Hlavním cílem workshopu je předat vám kvalitní a ucelené základy této nádherné techniky, která – pokud jsou dodrženy správné technologické postupy, nemá co do vzhledu a trvanlivosti konkurenci.

Na workshopu se mimo jiné naučíte, jak si správně připravit  podklady pro olejomalbu, což je základním předpokladem pro trvanlivost a dokonalé vyznění obrazu. Dozvíte se, jak napínat plátno, aby se vám pod malbou nevlnilo. Vysvětlíme vám, jak barvy správně míchat, které barvy spolu míchat nesmíte a které barvy nikdy  nesmíte použít v podmalbě, protože by vám obraz zničily.

Naučíte se, jak správně postupovat v malbě po vrstvách, kterou znali a používali staří mistři. Naučíte se také míchat média, která jsou pro staromistrovskou olejomalbu nezbytná.

Zároveň se také dozvíte, jak malovat olejovými barvami jednodušeji, tedy metodou alla prima.

Probereme rozdíly mezi staromistrovskou a moderní olejomalbou, techniky přemalby, lazurovací techniky, sgrafitové efekty a jiné. Dozvíte se, jak velká kouzla dokáže vytvořit imprimitura, jak ovlivní výsledný vzhled obrazu tónované podklady a kdy je výhodné tyto efektní postupy malby  využít.

Dozvíte se, jak dosáhnout barevné harmonie v obraze či jak namalovat pozadí, aby ladilo s ústředním motivem obrazu. Probereme také teorii barevného kruhu a aplikaci této teorie na specifické materiály v olejomalbě.

Co si máte vzít sebou na workshop:

Na workshop si prosím, přineste vlastní štětce, stačí štětinové.   V ceně workshopu budete mít k dispozici našepsovaný sololit. Pokud budete chtít malovat na plátno, přineste si je sebou. Nezapomeňte si pohodlné pracovní oblečení a pokud máte nějaké modely nebo předlohy (fotky, obrázky), které byste si chtěli zkusit namalovat, vezměte je sebou také. Společně se podíváme, kterou předlohu můžete pro malbu použít. Jinak v ateliéru máme dostatek vhodných předloh i modelů, určitě si vyberete. 

Doporučujeme vzít sebou svačinu, workshop je opravdu intenzívní. Kávu nebo čaj si můžete uvařit v ateliéru.

Pomůcky pro účastníky:

Na tomto workshopu budete mít v ateliéru připraveno vše, co potřebujete k namalování první vrstvy obrazu – takzvané podmalby. K dispozici budete mít olejové barvy, papír,  tužky a akvarelové pastelky k zapisování poznámek a vytvoření skic, latex a sololitové desky do velikosti 35 x 50 cm (velikost desky si můžete vybrat). Pro nácvik přípravy médií je v ateliéru k dispozici také terpentýn, damarový lak závěrečný a lněný olej.

V případě volby "Jiný kurz nebo lekce" napište název kurzu nebo lekce.
Zadejte počet lekcí, který chcete objednat. Informace o cenách a množstevních slevách naleznete v ceníku.
* V případě volby "jiný kurz" či "jednotlivé lekce", napište prosím konkrétní termín (datum, čas) lekce, kterou chcete navštívit.