KURZ ZÁKLADŮ MALBY AKRYLOVÝMI BARVAMI

MÍSTO A TERMÍN KONÁNÍ :    

 ateliér Ostrava – Kunčičky, Velichova 422/5

Termín A: 2x středa   15.3. a 22.3. 2023      17:45 – 20:15

Termín B: 2x čtvrtek  16.3. a 23.3. 2023      9:00 – 11:30

CENA KURZU: 800 –  1 170 Kč za pět hodin výuky  (300 minut) včetně všech potřebných pomůcek. Cena se odvíjí podle počtu předplacených lekcí nebo ateliérových hodin.

Také si kurz můžete objednat  jako soukromý, rodinný či teambuildingový. Stačí napsat objednávku na info@viridian.cz, pošleme vám podrobné informace.

 

Co se na kurzu naučíte:

Na kurzu se dozvíte nejdůležitější informace, které potřebujete proto, abyste mohli bez omezení a co nejefektivněji akrylovými barvami malovat.

Naučíte se, jak s akrylovými barvami pracovat, abyste dosáhli co největšího barevného a prostorového účinku barev a aby vaše obrazy byly k nerozeznání od olejomalby.

Dozvíte se, jak správně připravit  podklady pro malbu a mnoho dalších praktických rad.

Probereme lazurovací techniky, kterými dokážete vytvořit stejné efekty, jako u malby olejovými barvami.

Prakticky si vyzkoušíte práci s různými médii pro malbu – zprůhledňovači, strukturálními pastami a jinými.

Dozvíte se, jak velká kouzla dokáže vytvořit imprimitura, jak ovlivní výsledný vzhled obrazu tónované podklady a kdy je dobré tyto efektní styly malby postupy využít.

Získáte také hodně informací o míchání barev, jak dosáhnout barevné harmonie v obraze či jak namalovat pozadí, aby ladilo s ústředním motivem obrazu.

 

Co si máte vzít sebou na kurz:

Na kurz si prosím, přineste vlastní štětce, stačí štětinové.   Pokud vám nevyhovuje pro malbu sololit, přineste si také plátno. Nezapomeňte si pohodlné pracovní oblečení a pokud máte nějaké modely nebo předlohy (fotky, obrázky), které byste si chtěli zkusit namalovat, vezměte je sebou také. Společně se podíváme, kterou předlohu můžete pro malbu použít. Jinak v ateliéru máme dostatek vhodných předloh i modelů, určitě si vyberete. 

Kávu nebo čaj si můžete uvařit v ateliéru.

Jaké pomůcky budete mít na kurzu k dispozici?

Na tomto kurzu budete mít v ateliéru připraveno vše, co potřebujete k namalování menšího obrazu. K dispozici budete mít akrylové barvy, média do akrylových barev (zprůhledňovače, strukturální pasty a pod.),  papír,  tužky a akvarelové pastelky k zapisování poznámek a vytvoření skic, latex a sololitové desky do velikosti 35 x 45 cm (velikost desky si můžete vybrat). Na workshop si prosím, přineste vlastní štětce, stačí štětinové.