WORKSHOP MALBA AKRYLOVÝMI BARVAMI ÚPLNĚ OD ZAČÁTKU

MÍSTO A TERMÍN KONÁNÍ :    

 ateliér Ostrava – Kunčičky, Velichova 422/5

pátek    30. 9. 2022           15:30 –  20:30     

VYUČUJE:  Elen Thiemlová

CENA WORKSHOPU: 1 490 Kč za pět hodin výuky  (300 minut) včetně všech potřebných pomůcek.

Pro ty, kdo mají zaplaceno celoroční kurzovné na školní rok 2022/2023, je cena workshopu 1 340 Kč.

Také si tento workshop můžete objednat  jako soukromý, rodinný či teambuildingový. Stačí napsat objednávku na info@viridian.cz, pošleme vám podrobné informace.

 

Co se na workshopu naučíte:

Na workshopu se dozvíte nejdůležitější informace, které potřebujete proto, abyste mohli bez omezení a co nejefektivněji akrylovými barvami malovat.

Naučíte se, jak s akrylovými barvami pracovat, abyste dosáhli co největšího barevného a prostorového účinku barev a aby vaše obrazy byly k nerozeznání od olejomalby.

Dozvíte se, jak správně připravit  podklady pro malbu a mnoho dalších praktických rad.

Probereme lazurovací techniky, kterými dokážete vytvořit stejné efekty, jako u malby olejovými barvami.

Prakticky si vyzkoušíte práci s různými médii pro malbu – zprůhledňovači, strukturálními pastami a jinými.

Dozvíte se, jak velká kouzla dokáže vytvořit imprimitura, jak ovlivní výsledný vzhled obrazu tónované podklady a kdy je dobré tyto efektní styly malby postupy využít.

Získáte také hodně informací o míchání barev, jak dosáhnout barevné harmonie v obraze či jak namalovat pozadí, aby ladilo s ústředním motivem obrazu.

 

Co si máte vzít sebou na workshop:

Na workshop si prosím, přineste vlastní štětce, stačí štětinové.   Pokud vám nevyhovuje pro malbu sololit, přineste si také plátno. Nezapomeňte si pohodlné pracovní oblečení a pokud máte nějaké modely nebo předlohy (fotky, obrázky), které byste si chtěli zkusit namalovat, vezměte je sebou také. Společně se podíváme, kterou předlohu můžete pro malbu použít. Jinak v ateliéru máme dostatek vhodných předloh i modelů, určitě si vyberete. 

Doporučujeme vzít sebou svačinu, workshop je opravdu intenzívní. Kávu nebo čaj si můžete uvařit v ateliéru.

Jaké pomůcky budete mít na workshopu k dispozici?

Na tomto workshopu budete mít v ateliéru připraveno vše, co potřebujete k namalování menšího obrazu. K dispozici budete mít akrylové barvy, média do akrylových barev (zprůhledňovače, strukturální pasty a pod.),  papír,  tužky a akvarelové pastelky k zapisování poznámek a vytvoření skic, latex a sololitové desky do velikosti 25 x 35 cm (velikost desky si můžete vybrat). Na workshop si prosím, přineste vlastní štětce, stačí štětinové.   Pokud vám nevyhovuje pro malbu sololit, přineste si také plátno.