Tradiční noční plenér

Jako každý rok ani letos si nenecháme ujít romantiku společného nočního setkání se skicáky a čelovkami na hlučínském náměstí.
 V přilehlých uličkách je krásně vidět sbíhání rovnoběžných linií do úběžníku, víceúrovňovou perspektivu, žabí perspektivu, nakloněné roviny a jiné perspektivní lahůdky. Určitě bude hodně prostoru na vaše dotazy, tak si je nezapomeňte nachystat!  Většina z vás právě po těchto našich „lovech úběžníků“ perspektivu začala chápat a používat.

TERMÍN KONÁNÍ PLENÉRU:  

středa  22. 8. 2022 od 18:00 do cca 21:00 hodin!

Sraz bude v 19.00 na Mírovém náměstí v Hlučíně, ČELOVKU (SVÍTÍCÍ 🙂  ) SEBOU!

 

 

Nezapomeňte si čelovku, repelent, teplejší oblečení, skládací stoličku, skicáky a kreslící potřeby! Určitě doporučujeme tmavý papír a bílé pastelky nebo suché pastely. Také pití a něco na zub si přibalte, v noci vyhládne.

Zde je kopie zprávy, kterou před časem sdílela na fb vyučující lektorka Elen Thiemlová kurzistům:
Co si máte nachystat na plenér?
Určitě si nezapomeňte přibalit svačinku, hlavně pití, REPELENT, pokrývku hlavy a nějakou nepromokavou větrovku nebo pláštěnku. 
Pro vlastní tvorbu si vezměte to, s čím pracujete nejraději, určitě si ale nezapomeňte skicák nebo výkresy s podložkou (aspoň A3), nějaké obyčejné papíry na skici, tužky (2B – 6B), plastickou pryž, špejli, svorky na přichycení papíru a ořezávátko nebo nožík. Potřebujete také na něčem pohodlně sedět, takže ideální je rybářská stolička s opěrkou. Někomu stačí si sednout i na noviny, to už nechám na vás.
Pokud si sebou budete brát olejové barvy, nezapomeňte si terpentýn nebo médium a malířský stojan, bez něj se olejem v krajině maluje velmi nepohodlně. A také našepsovaná plátna nebo sololity si přibalte, ideálně ve speciálním zásobníku na mokré obrazy. Často se mi stává, že si zapomenu terpentýnku, nebo malou skleničku s uzávěrem, a také hadry na utírání štětců. Bez těch je člověk s olejovými barvami v krajině dost „nahraný“, tak nedělejte stejnou chybu, jako já.
Samozřejmě paleta je také zapotřebí, a to jak u olejových, tak i u akrylových barev.
Bez štětců toho také moc nenamalujete, ty si také nezapomeňte, a můžete si do malé petky dát hustý mýdlový roztok, ve kterém štětce promnete, aby vám v nich nezaschly barvy dřív, než je doma řádně vyčistíte.
Pro skicování v krajině je super i uhel, akvarelové barvy, rudka, suchý pastel, jen počítejte s tím, že se zašpiníte. Stačí, když si přibalíte starší ručník, který si položíte na kolena. A do sáčku navlhčený hadřík na ruce.
To, že pro malování akvarelem potřebujete akvarelový papír, určitě víte, tak si hlavně nezapomeňte kelímek na vodu.
Pokud se nechcete zašpinit, ideální jsou akvarelové pastelky, které můžete lehce rozmýt, nebo použít jen nasucho.
Hlavně nemějte obavy, že vám kresba v krajině nepůjde, budu stále s vámi a ukážu vám, jak se v plenéru zorientovat, jak začít a jak se na jednotlivé krajinné prvky dívat. Každý jednou začínal a právě kresba v krajině vám vylepší vaše prostorové vnímání, v krajině se dá vysvětlit mnohem snadněji i perspektiva. Skicování v plenéru je také nádherný relax, až to jednou zkusíte, budete se rádi ke kresbě či malbě v krajině vracet. Věřím, že nám počasí vyjde, musíme využít doby, kdy se dá v krajině pracovat.
Kdybyste cokoliv potřebovali objasnit, můžete mi i volat na číslo 608 777 107.
Moc se na vás těším!
Vaše Elen Thiemlová
P.S.: Pokud si budete kupovat skládací stoličku, rovnou si kupte i čelovku, budete ji potřebovat na našem společném nočním plenéru!

Tento plenér je velmi vhodný i jako příprava na talentové zkoušky na střední či vysoké školy uměleckého směru a na fakulty architektury.

Tento plenér je již tradičně zdarma pro širokou veřejnost, nejen pro členy Viridianu!

V případě nepříznivého počasí se akce přesouvá na jiný termín, který se včas dozvíte!