Kurz perspektivy

KURZ PERSPEKTIVY


Perspektiva není strašák, ale skvělý pomocník při kresbě trojrozměrných motivů!

Cíl kurzu:

Ten, kdo zná perspektivu, dokáže nakreslit i namalovat všechny prostorové předměty, a to s lehkostí a elegancí.

Perspektiva je často zcela neprávem vnímána jako něco, čeho je třeba se bát.  Přitom je to právě jen a jen dobrá znalost perspektivy, která nám umožní zachytit na dvourozměrný papír prostorové motivy tak, že nás naši nekreslící přátelé považují za kouzelníky. Dokonce i kresbu figury nebo portrétu si dokážeme usnadnit, pokud víme, co se s tělesy v prostoru děje a jak je vnímají naše oči.

Abyste si perspektivu dobře osvojili, potřeba začít u nejjednodušších základů perspektivy, v praxi si je procvičit a pak pomalu postupovat dál a dál, až se dopracujete k vlastnímu ztvárnění prostorových objektů – ať už je to zátiší, lidské tělo, místnost či krajina. Cílem tohoto kurzu je zbavit vás strachu z perspektivy, dobře si ji osvojit a hlavně použít při vlastní kresbě či malbě. Věříme, že po absolvování tohoto kurzu najdete i vy v perspektivě zalíbení a hlavně nejlepšího pomocníka, který vám ve vašem výtvarném kouzlení vždy ochotně přispěchá na pomoc.

Tento kurz by měl být samozřejmou součástí přípravy na talentové zkoušky na vysoké školy uměleckého směru a na fakulty architektury.

Pomůcky pro účastníky:

V ceně kurzu jsou pomůcky potřebné k osvojení probíraných technik. Seznam pomůcek najdete zde.

Přihlásit se na kurz

Obsah lekcí:

Pro více informací o lekci klikněte na konkrétní lekci.

Ateliér Viridian pro vás připravil jak lekce pro začátečníky, tak i lekce pro pokročilé – jejich seznam i s podrobným obsahem lekcí a termíny naleznete zde:

Kurz perspektiva v kreslení pro začátečníky - 1. část

Kurz perspektiva v kreslení pro začátečníky - 2. část

Kurz perspektiva v kreslení pro začátečníky – 3. část

 

Kurz perspektivy pro pokročilé

Kurz kresby aut pro muže (i ženy)

Perspektiva stínů – kurz pro pokročilé

Perspektiva a její magie – kurz pro pokročilé

Kurz kresby aktu

Přihlásit se na kurz